Maailm

TRAAGILINE ÖÖ: peolt naasnud vanemad lämmatasid kogemata nendega samas voodis maganud kuuenädalase pisipoja (54)

Õhtuleht.ee, 2. detsember 2014 13:07
Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
Suurbritanniast Bradfordist pärit 22aastast Emily Lambertit ja 24aastast Paul Pearsonit tabas selle aasta mais šokk, kui nad ärgates avastasid, et on oma kuuenädalase pisipoja samas voodis magades ära lämmatanud.

Emily ja Paul naasid 31. mai öösel kella kolme paiku peolt, olles tarvitanud ka alkoholi ja tõstsid poja Noahi beebikorviga oma voodi kõrvale. Kell viis hommikul ärkas pisike Noah üles ja hakkas nutma, mille peale ka Paul voodist tõusis, talle süüa andis ja siis koos endaga voodisse kaasa võttis, vahendas Daily Mail.

Paul sättis pisipoja enda ja Emily vahele magama ja uinus ka ise. Neli tundi hiljem üles ärgates avastas Paul, et Noah lamab voodis teadvusetult ja tema ninast jookseb verd.

Mees kutsus koheselt kiirabi, kellel aga pisikest last enam päästa ei õnnestunud ja Bradfordi kuningliku haigla arstid kuulutasid ta surnuks. Kuuenädalase Noahi ametlikuks surmapõhjuseks nimetati imiku hällisurm ehk äkksurma sündroom, mille põhjustas hapnikupuudus.

Arstid nimetasid Noahi surma tragöödiaks ja hoiatasid teisi vanemaid, et koos beebidega ühes voodis magamine võib olla väga ohtlik. Pärast traagilist juhtumit algatas Emily Lamberti isa Mervyn üleriigilise kampaania, tõstmaks inimeste teadlikust beebidega ühes voodis magamise ja alkoholi joomise kohta lapsevanemaks olemise ajal.