Valimised

Enn Eesmaa: Keskerakond tahab garanteerida hiidlastele ja saarlastele tasuta parvlaevasõidu (15)

Toimetas Kristin Aasma, 2. detsember 2014 08:00
Enn EesmaaFoto: Liis Treimann / Postimees
Riigikogu liige Enn Eesmaa sõnas eile õhtul parlamendis toimunud parvlaevahanke teemalisel arupärimisel, et Rahandusministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi omavahelised arusaamatused ei tohi seada ohtu parvlaevaühenduse hanke läbiviimist.

"Parvlaevahanget ümbritsev on olnud tõeline tsirkus. Hankevaidlusest jäi mulje, et ministeeriumid ei tee omavahel koostööd ning selle asemel toimub mingisugune ministrite vaheline ära tegemine, millele vihjas eile ka minister Urve Palo. Loodan et, rahandusministri vahetusega on arusaamatused selgeks vaieldud ning saarte inimesed ei pea kartma, et 2016. aasta 1. oktoobri hommikul enam ühendust mandriga pole," sõnas Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa.

Samal teemal

Eesmaa sõnul on Eesti maapiirkonnad hääbumas ning Vabariigi Valitsuse kohus on leida meetmed, mis aitaksid peatada üha levivat ääremaastumist. Ühe võimalusena toob saadik välja tasuta parvlaevasõidu hiidlastele ja saarlastele.

"Keskerakond on võtnud eesmärgiks tagada 2017. aastaks tasuta parvlaeva sõit hiidlastele ja saarlastele, sest see aitaks kaasa Eesti regionaalsele arengule. Tagades tasuta stabiilse transpordiühenduse, julgevad saarlased end ka oma kodukohas rohkem sisse seada. Suheldes saarte inimestega on saanud selgeks, et ka Hiiumaa ja Saaremaa vaheline laevaliiklus peab intensiivistuma. Ka minister Palo nõustus Keskerakonna ideega, et Saaremaa ja Hiiumaa vaheline liiklus peab toimuma iga päev, mitte üle päeva nagu täna. Seda soodustaks ka uue parvlaeva liinile saatmine, mille ettevalmistustööd on juba käimas."

"Paraku sõnas Urve Palo, et tema ei poolda kõigile hiidlastele, saarlastele ning ka väikesaarte elanikele tasuta praamisõidu tagamist. Eks 1. märtsi valimistel on rahval võimalus oma valikud teha ja saata valitsusse jõud, kes nende eest ka tegelikkuses seisaksid," lõpetas Enn Eesmaa.

Riigikogu liige ja Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa kandideerib 2015. aasta parlamendivalimistel Riigikokku Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas.

Samal teemal

27.10.2014
Valitsus kuulutas saarte praamiliikluse elutähtsaks teenuseks
08.10.2014
Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa näeb Konstantin Pätsi mälestusplaadil puudusi
03.10.2014
Kohus ei rahuldanud Väinamere Liinide taotlust peatada praamihange
24.09.2014
Rahandusministeerium ei tuvastanud praamiühenduse hankel rikkumist