Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa.Foto: Liis Treimann / Postimees
Toimetas Geidi Raud 1. detsember 2014 22:07
Viru Keemia Grupi (VKG) juhtkond otsustas sulgeda kaks Kiviter-tüüpi õlitehast, kuna Eesti Energiast sisseostetava põlevkivi kõrge hind ja järsult langenud nafta maailmaturu hind ei võimalda neil oma tegevust jätkata, mistõttu jääb oma tööst ettevõttes ilma kuni 200 inimest.

Brenti toornafta hind on alates suve algusest olnud börsil vabalanguses. Esmaspäeval käis hind juba 67 dollari juures ning VKG otsus oma neljast Kiviteri vabrikust kaks kinni panna, on esimene tõsisem peegeldus turul toimuvast, vahendas ERRi uudisteportaal.

Lisaks sellele peab VKG vastuvõetamatuks hinda, millega Eesti Energia neile põlevkivi müüb.

VKG on Eesti suurim põlevkivi ümbertöötlemisettevõte, mis annab tööd üle 2300 inimesele. 

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Oi kui kole! 2. detsember 2014 19:59
Teeme korjanduse ja hakkame raha korjama vaestele põlevkivitöösturitele. Egas nemad ole mingid põllumehed, väikeettevõtjad jne, keda on kordades rohkem, aga kelle sissetulekute stabiilsus on vaid nende endi probleem.
2. detsember 2014 20:01
Ja kes kasumi planeerimisest võivad ainult unistada.
kas mitte 2. detsember 2014 09:03
maavarad pole rahva rikkus? miks maavara ei võiks kaevandada rahvas (riik) ise? miks me müüme maavara erafirmadele ise kasumit saamata?
no väikse kasumi ikka riik praegu saab, enamus kasumist läheb ju erakätesse, vkg omanikud vist olid rikaste topi eesotsas?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS