Maailm

Igor Taro: keegi pole teinud Ukraina rahva ühendamiseks rohkem kui Vladimir Putin  (17)

Toimetas Geidi Raud, 1. detsember 2014 20:36
Igor TaroFoto: Arno Saar
Ida-Ukraina sündmusi vahendava ERRi ajakirjaniku Igor Taro sõnul on riigis toimuv ukrainlasi ühtsemaks muutnud ja suur osa selles on Venemaa presidendil Vladimir Putinil, kelle väed separatiste toetavad.

Igor Taro tõdes ETV saates "Ringvaade", et Ukraina on aastaga täiesti muutunud, sest aasta tagasi arvati Ukrainas, et revolutsioon saab teoks, kuid keegi ei oodanud sellist tulemust nagu on praegu juhtunud.

"Aga arvan, et see on Ukraina rahvast omajagu karastanud ja muutnud ühtsemaks. Keegi ei ole Ukraina iseseisvuse ajaloos teinud Ukraina rahva ühendamiseks rohkem kui Vladimir Putin. Tuleb välja selline paradoks. Kui asjad oleks jäänud Venemaa poolt rahulikuks, siis suure tõenäosusega oleks Ukraina tiksunud enam-vähem endises tempos, enamik Vene mõjuagente, kes seal oblastites olid, oleks olnud pukis, kaitsevõime oleks olnud nullilähedane nagu kevadel välja tuli ja midagi väga suurt poleks ilmselt muutunud," lisas ta.

Ida-Ukrainas n-ö rindejoonel on praegu olukord muutusteta, sõjategevus toimub põhiliselt kaugtule relvadega. Taro hinnangul on Ukraina vastasseisus peale jäämas.

Samal teemal

02.11.2014
Putini reiting on languses