Avasta Eestimaad

Avasta Eestimaad: nelja Eestimaa kuninga jälgedes

Marko Kaldur, 4. detsember 2014 12:46

9 KOMMENTAARI

j
Jüri Kukk/ 13. august 2015 13:16
Tegu oli ilmselt lihtsalt eestlaste esindajatega, kes on saanud müütides kuninga tiitli. Neist pole ju nimesidki teada. On veel palju küsimärke — kes korraldas ülestõusu, pani asjad paika, kust saadi relvad ja kõige tähtsam — kelle poole pöörduti liitlaste leidmiseks? Kuna ülestõus algas Taani aladel, siis pakun meelevaldselt, et ordu ässitas eestlasi takka ja kui nad juba Paides olid, siis öeldi neljale kuningale: vabandust, teie vabadus jääb ära, me saavutasime, mida soovisime! — ja nad hekseldati mõõkadega ära.
k
Kõik ju laguneb/ 8. detsember 2014 20:41
See Varbola on unustusse jäetud. Vahitorn pandi keelu alla. Eluohtlik teine. Ümbrust piiravad palgid on mädanenud. Pilgu eemaleajamiseks veeti kohale koledad maanteekivid ja see ongi kogu ajalugu.
o
oioi/ 8. detsember 2014 11:53
Oioioi, no mis kuningad, uusima (loe: ajalooallikaid eirava, koloniaalkirikuärile meelepärase ) ajalookäsitluse kohaselt pole kedagi niisugust siin olnud, isegi mingit ajalugu polnud, alles peale "kultuuritoojate rahumeelset ja valgustuslikku saabumist" õpetati pärismaalased kahel jalal käima.....
t
Tõsine/ 5. detsember 2014 00:47
Need sellid tuleks riigikokku valida, teevad sama töö ära kui tänane 101 laadalist.
v
Vaadake ka seda:/ 4. detsember 2014 19:10
https://www.youtube.com/watch?v=KdGDi99lJ4E&list=PL1A0925C8B93CC3DC
Исчезнувшие цивилизации. Гиперборея
Pidage meeles, kes te olete!
Tänan!
Feja Räim
K
.../ 4. detsember 2014 18:42
Kogu Eesti rahva muinasajalugu on kokku kirjutatud jama. Oli hoopis teisiti. Eesti ei olnud mingi pommiauk. Muinasusundi pühakodade peale on ehitatud kõik need kirikud, kus algselt on olnud altari koht põhja pool. Hiljem ehitati need põhakojad ida-lääne suunalisteks kirikuteks. Ristiusku XII sajandil polnud olemaski, oli vana muinasusk (vt vedad ja Kuldnaine, Suurem osa Piiblist on puhtalt vanade eestlaste pühakirjade pealt maha kirjutatud. Kuldnaine on Maarja. Eesti oli Maarjamaa kui kuldnaise rahva kodumaanatuhandeid aastaid enne ristiusku. Aestid elasid Uuralitest Kreekani mtmel pool. Eestlaste esivanemad, aestiud, peitsid selle kuju Protarana koobastesse ja seda ei ole ilmselt leitud (3 m kõrge ja kullast). Piibel on juudieepos, mille eeskujuks on aestide pühakirjad.Vt YouTube eriti hea lugu:
https://www.youtube.com/watch?v=pMrdEAfj5JM&list=PL-DRnYKFez36pZ2K_qwhzGYWbxVoeSzom
Vene keeles Zolataja Baba, vene geograafiaselts on uurinud,
ä
4. detsember 2014 22:30
Ära rohkem peale võta :) :) :)
e
ebapädev/ 4. detsember 2014 16:54
Ja Eesti rahvast hävitanud ristiusu sümboleid on kõik kohad täis. Pole neid kurjuse kantse siia maamuna peale vaja.
v
4. detsember 2014 18:23
veel ka terve Toompää täis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee