Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid: Savisaar ründab meid väheneva venekeelse valija toetuse pärast (16)

Siim Randla, 1. detsember 2014 07:00
Hanno Matto.Foto: Kati Rostfeldt
Edgar Savisaart ajendab sotse ründama hirm seoses järjest väheneva toetusega venekeelsete valijate hulgas, leiab Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto, kommenteerides umbusalduse saanud linnapea selgitusi umbusaldajate eesmärkide kohta.

Edgar Savisaar peab tema umbusaldamise põhjuseks Reformierakonna ja SDE soovi oma tülidelt tähelepanu eemale tõmmata. "Esiteks tahetakse sellega varjutada Tallinna läbi aegade parimat tulevase aasta eelarvet. Umbusaldamisalgatuse teiseks motiiviks on tähelepanu kõrvalejuhtimine Reformierakonna siseselt ning koalitsioonipartnerite – Reformierakonna ja SDE vahel Toompeal nüüd juba ka laia avalikkusse jõudnud kangest käärimisest," on Savisaar Delfi teatel öelnud.

Samal teemal

"Savisaart ajendab sotse ründama hirm seoses järjest väheneva toetusega venekeelsete valijate hulgas. Kui seni oli Keskerakond kaotanud märgatavalt toetust eestlaste hulgas, siis viimastel kuudel on venekeelsete valijate eelistus samuti muutunud sotsiaaldemokraatide kasuks," leiab linnavolinik Hanno Matto.

"Õiglase meele ja hingega venelased ei salli, kui nende lapsi kasutatakse poliitmanipulatsioonides, mis on keskerakondliku Tallinna ja Narva linnavalitsuste igapäevane tegevus."

Tema sõnul mõistavad vene valijad, et hea ja kvaliteetne eestikeelne kooliharidus ja korruptsioonivaba linnajuhtimine on nende huvides samuti. "Keskerakond esindab aga risti vastupidist – linnaraha kasutatakse isikliku kampaania eelarvena, lapsi aga punapropaganda etturitena. Valele ja ülekohtule rajatud poliitika on saamas valijatelt õiglast hinnangut, mida näitab selgelt Keskerakonna toetajate kaotus," ütleb ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee