Eesti uudised

Trollijuht unustas end mobiiliga rääkima (13)

Teet Teder, 1. detsember 2014, 07:00
Foto: Arno Saar
"Olen liiklusohutuse insener ja sõiduõpetaja olnud terve elu. Näinud laipasid busside all ja nüüd elasin üle sellise ohtliku pildi," räägib vanahärra Guido, kuidas nägi trollijuhti, kes sõitis peatus peatuse järel ainult ühe käega, sest teises oli lobisemiseks mobiiltelefon.

Guido ei ole tähenärija ja ütleb, et saaks inimlikult aru kiirest kõnest lapsega või haige vanaemaga. Liiklusseaduse järgi on seegi keelatud, kuid kõik rikuvad natuke eeskirju. Aga peatused vahetusid ja kõne ei lõppenud. "Vahepeal võttis teise käe ka roolist, sättis oma mütsi, troll läks oma rada," kirjeldab Guido.

"Meie ees sõitis liinibuss ja ega seal palju puudu ei olnudki, et oleks olnud õnnetus käes."

Kui Guido Balti jaama lõpp-peatuses trollijuhist prouale märkuse tegi, ärritus juht ja ütles vaid, et on 32 aastat sõitnud ja ei ole temal veel midagi juhtunud. Uuele ringilegi läks juht nii, et kõnet ei lõpetanud.

"Kõik Tallinna ühissõidukite juhid on teadlikud nõudest, et sõidu ajal on mobiiliga rääkimine keelatud," kommenteerib Linnatranspordi ASi avalike suhete spetsialist Urmas Tooming.

"Paraku leidub juhte, kes seda nõuet eiravad. Nii oli kahjuks ka kõnealusel juhul. Juhiga on sel teemal vesteldud. Kuna see on juhi eksimus, arvestatakse seda kindlasti tema tööle hinnangu andmisel."

Samal teemal

24. november 2014, 17:32
Tallinna Linnatranspordi AS: reklaamipindade müügitegevus toimub vastavalt seadustele
20. november 2014, 16:49
Trammiliiklus taastus osaliselt
18. november 2014, 13:19
Tallinn vahetas nelja aastaga välja ligi pooled autobussid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee