Fred Kirss.Foto: Aldo Luud
Maarius Suviste 1. detsember 2014 07:00
SÜNNITUSTURISM: venelased käivad üha tihedamini Eestis.

SÜNNITUSTURISM: venelased käivad üha tihedamini Eestis.

Stepan oli kõigest paar tundi vana, kui Lõuna-Eesti haigla palatis tehti temast passipilt. Et ema-isa saaksid dokumendid korda ajada ning koju Pihkvasse tagasi minna.

Nädal tagasi said Vene kodanikud Irina ja Sergei Lõuna-Eesti haiglas lapsevanemateks – Irina sünnitas 55 cm pikkuse ja 3,7 kg kaaluva terve poisslapse, kes sai nimeks Stepan.

Irina ja Sergei elavad Pihkvas. Kuna nende sõpruskonnas on kõik sünnitamas käinud Eestis – kes Tartus, kes Põlvas, kes Võrus –, siis otsustasid nemadki sõprade eeskujul oma lapse just nimelt siin ilmale tuua. Viimati said ühed nende sõbrad lapsevanemateks tänavu aprillis.

Üsna sageli on nii, et kui Venemaa kodanikud tahavad Eestisse sünnitama tulla, siis teevad nad enne meie haiglates ringkäigu. Vaatavad kohad üle, näiteks Tartus, Põlvas, Võrus, ja siis otsustavad.

Irina ja Sergei säärasel tuuril ei käinud. Nad leidsid internetist infot Lõuna-Eesti haigla kohta, seejärel suhtlesid haigla kommunikatsioonijuhiga ning tulid Võru valda Meegomäe külla kohapeale tutvuma. Ja otsus oligi tehtud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon