Seisukoht

Katrin Helend-Aaviku | Läbipaistev nagu solgivesi (4)

Katrin Helend-Aaviku, reporter, 28. november 2014 18:23
Eestis jääb elanikke iga aastaga vähemaks, aga kauplusi tuleb üha juurde. Paratamatult jääb järele mingi osa väärt kraami, mille müügitähtaeg saab lihtsalt täis. See pole häbiasi.

Aga ometi käituvad kaupluste esindajad justkui lõhutud taldriku kilde selja taha peitvad rüblikud. See, kui palju müügitähtaja ületanud kaupa üle jääb ja prügikasti visatakse, on tabu ja sellest ei räägita. Kuuest kaupluseketist vaid üks julgeb selle numbri välja öelda.
Poodidest öeldakse muude põhjuste hulgas, et andmeid ei saa avaldada, sest see on ettevõtte siseasi. No olgu pealegi, kui siseasi, siis siseasi. Aga kas see peaks jääma ka kellegi siseasjaks, et Eestis on praegu ligi paarsada tuhat inimest, kes vajaks toiduabi?

Täpsed numbrid ja avatus aitaks paremini näha ja mõista hetkeseisu, et leida võimalusi ja häid lahendusi, kuidas vähemalt osagi sellest veel söögikõlblikust kraamist abivajajani toimetada.

Toidupanga kõneisik ütleb, et lahendused saavad sündida heas koostöös kauplustega. Koostöö eelduseks on avatus ja (äri)tegevuse läbipaistvus. Kalamehed teavad, et vähki sogasest veest ei leia. Aga koostööd ja usaldust?