Kommentaar

Mart Kalvet | Ajakirjandus ja politsei tegelevad uimastikahjude võimendamisega

Mart Kalvet, MTÜ Ravikanep juhatuse liige, 28. november 2014 17:53

49 KOMMENTAARI

s
sdfds/ 2. juuli 2015 09:16
m
MADIS/ 2. detsember 2014 23:15
m
Mart K./ 1. detsember 2014 10:54
Vastuseks kommentaatorile "kulla":
Ma ei ole arst ja ma ei öelnud, et kanep on "väga hea ravim", vaid loetlesin põhjuseid, miks inimesed kanepit tarvitavad. Sümptomaatiline ravi on kahtlemata üks neist põhjustest.
Kui Teid tegelikult huvitab, milliste tervisehäirete vastu lisaks levinumatele (valu, unetus, HIV-i-/AIDSi- ja vähiraviga seotud kuhtumissündroom, hulgiskleroos) võiks kannabinoidravi olla näidustatud, siis sellest teatmikust leiate üle 600 lk viiteid teadusuuringutele: http://www.letfreedomgrow.com/cmu/GSCListJan2014CONDITIONS.pdf
Isiklikult leian, et otsuse kannabinoidravi kasuks või kahjuks peaks langetama pädev arst koostöös patsiendiga. Kuni arstid kannabinoidravi määramast keelduvad, pole imestada, kui teadlikumad patsiendid seda mustalt turult hangivad. Häda ei anna häbeneda.
e
Ei igasugusele meelemürgile/ 1. detsember 2014 00:13
Haige seltskond eesotsas Mardiga. Igasugune inimest uimastav aine on sõna otseses hävituslik; olgu see siis viin või kanep, narkootilised ravimid vms. Üks kõik milline teie õigustus ka ei oleka ka see, et seda on tarvitatud alati on vale. Tarvitasid ja tarvitavad vaid nõrga närvisüsteemiga ja mõjutatavad inimesed. Kahjuks on mõjutatavad just kooliealised ja nende kaitseks tulebki teiesuguste "vabameelsete" vastu astuda. Kui te ise ei suuda sellest aru saada, siis tuleb seda teile õpetada.
m
Mart K./ 1. detsember 2014 10:32
Ma täpsustaksin: iga sõltuvuspotentsiaaliga aine on POTENTSIAALSELT hävituslik, aga neid kõiki on võimalik tarvitada mõõdukalt ja mõnedel neist on ka kasulikke omadusi. Näiteks kofeiin kahandab naiste enesetapuriski, kanep kahandab noorte meeste enesetapuriski jne. Ja koolilapsed pole lollid. Kui neile valetada, et kõik uimastid on ühtviisi ohtlikud, hakkavad nad selliseid sõnumitoojaid umbusaldama ja tõenäosus, et nad omal nahal ohtlike ainetega eksperimenteerima hakkavad, kasvab. Uuringud on näidanud, et ohtusid suuremaksluiskavad narkoennetus-haridusprogrammid on kontraproduktiivsed, s.t lapsed, kes on need läbinud, tarvitavad hiljem uimasteid suurema tõenäosusega.
t
Tundub Haige/ 2. detsember 2014 16:21
Ei igasugusele meelemürgile õnneks pole teie otsustaja mis keegi kus ja kuidas teeb :) Iga mõtleb ise enda peaga :D
m
Mart K./ 3. detsember 2014 00:00
Seda, milliste ainetega mina oma organismi mõjutan, otsustan ikkagi mina. Teistele ei sunni ma millegi tarvitamist peale.
s
Siim/ 30. november 2014 20:48
See on lihtsalt nii haige, et alko on olemas ja ei saa rahus kanepit osta. Ma tean ise ,et see on väga leebe nn ´´narkootimum´´. Seda ei saa nimetada ei hüppelauaks, ega ka kangeks narkootimuks. Seda väga lihtsal põhjusel. See ei mängi Sinu mäluga, ühesõnaga ei tule musta auku, kus Sa ei mäelta mida Sa teed ja mida Sa teinud oled, seda lihtsalt ei ole kanepiga. Seda ei jaksa ära tarbida nii palju, kui Sa teed suitsu. Taaskord omast kogemusest tean ,et inimene ei tahagi pärast kanepi tarvitamist suitsu teha. Siin ei saa olla juttu sellest ,et see on hüppelaud, KUIDAS? Alkohol on see, mis viib inimese kanepini. Pean siis silmas ,et just nooremad/alaealised ei alusta ju kanepist, ikka alkohol on see, mis viib nad selleni. Nõrk juhus on see, kus nooruk/alaealine sattub kuivalt kanepi otsa. See hüppelaud on inimesed tema ümber, vanemad kodus. Inimene kellel on head sõbrad ja korralik perekond, sealt tuleb ka mõistlik kodanik. Kui aga midagi on juba mustemat on ka tulevik kohe hämaram. Ma ei saagi öelda ,et kohe kõik, et ongi metsas. Vaid tõenäosus on suurem. Kui me tahame ,et me oleks korralikud kodanikud kõik, siis jätke ainult baarid, kust inimene saab oma klaasi osta. Poest paluks ära kaotada, sest ma tunnen ,et SEE on hüppelaud. Tubakas, tehke jälle mingid baarid, bubid kus saab suitsu osta ja seal sees, seda nautida. Ma ei talu suitsu haisu ja seda põhku võib iga inimene siis minu ligidal teha? Palun keelake see ära, SEE on hüppelaud. Aga ma ei pea keelustamist vajalikuks, vaid selle kättesaadavus teha ikka väga keeruliseks. Aga ei, meie seas on inimesi, kes kaotavad väga suurel hulgal raha!
o
2. detsember 2014 20:10
Oled mõne koha peal end kummaliselt väljendanud. Eriti see: "Taaskord omast kogemusest tean, et inimene ei tahagi pärast kanepi tarvitamist suitsu teha." Mis mõttes? Sa ei räägi mitte oma kogemusest, vaid isiklikest eelistustest. Mul oli alati esimene asi peale mahvi see, et tõmbasin ühe suitsu. See oli osa minu kanepi suitsetamise harjumusest.
h
Herbert/ 30. november 2014 15:37
TU MART
Kas te ei tegele oma MTÜ põhikirja vastase tegevusega? Te populariseerite kanepit ajakirjanduses.Teie MTÜ põhikirjas on ,tsiteerin"Meie eesmärk ei ole kanepi legaliseerimine. Me soovime, et ravikanep oleks seda vajavatele patsientidele kergemini kättesaadav ning et patsiendid oleksid teadlikud säärasest võimalusest.
Seega teen vastavatele organitele ettepaneku teie kontori sulgemiseks.
m
Mart K./ 30. november 2014 20:51
> Kas te ei tegele oma MTÜ põhikirja vastase tegevusega?
Enda teada mitte, ehkki tunnen vajadust täpsustada, et seda artiklit, mis üldse ei räägigi kanepi toimeainete raviotstarbelisesest kasutamisest, ei kirjutanud ma MTÜ esindajana, vaid eraisikust uimastipoliitikavaatlejana. Ma arvan, et mu seotus MTÜ-ga on ära mainitud lihtsalt selleks, et kellelegi ei jääks muljet, nagu oleksin ma TÄIESTI erapooletu. Ei ole — uimastipoliitika reformimisest mõistuspärases, teadus- ja teadmistepõhises suunas oleks kindlasti kasu ka mõnedele kannabinoidravi näidustusega patsientidele. Aga, nagu öeldud, pole artikli fookus tegelikult ravikanepil, vaid ajakirjanduse ja instantside võhiklikul tööl, mida nood teevad sünteetiliste uudisuimastite buumi kajastades-kommenteerides.
h
Herbert/ 30. november 2014 22:13
To Mart K
Kas teile ei tundu,et sellise artikliga te toote selle teema juurde narkootikumidest mitte huvitatuid.Kui te loete antud artikli kommentaatorite seisukohti,siis on need peaaegu eranditult kanepi vaba kasutamise pooldajad.Miks ,kui te olete raviotstarbelise kanepi kasutamise eest võitleja jätate kanepi pooldajate kommetaatorite kommentaarid kommenteerimata ,minu kommetaaridele aga leidsite kohe vajaduse kommenteerimiseks.Kas ei oleks õigem olnud pöörduda otse asjaosaliste poole ,seda ajakirjanduses kommenteerimata?
PS.Ei ole ise ravis kanepi kasutamise vastane.
m
Mart K./ 1. detsember 2014 10:36
Kuulge, Te ise ju nõudsite, et ma just nimelt Teile vastaksin! Teistele kommentaatoritele pole ma vastanud, kuna nad pole midagi küsinud. Aga kui Te teate mõnd inimest, kes enne selle artikli lugemist ei olnud uimastitest huvitatud, aga pärast arvamuse lugemist, et ohutumaid aineid ei ole mõistlik ohtlikumaks luisata, tahab hakata narkomaaniks, siis, palun, tutvustage mulle teda ja ma üritan teda ümber veenda. Mind saab kätte meiliaadressil juhatus@ravikanep.ee; Facebookis esinen nime all Heitke Pikali.
t
tegelikkus/ 1. detsember 2014 15:27
Tuntud vana hea manipulaator jälle sõiduvees. Narkoennetus haridus on kontraproduktiivne, aga kui Mart K ja co aastaid kanepit meedias kiidab, siis peab talle isiklikult näitama tulema seda inimest, kes jutu õnge on läinud, et siis justkui veenaks ümber.
MTÜ on ainult kattevari kogu sellele üüratule lobitööle, mida Mart K on aastaid pidanud.
v
vaat hunti lambanahas/ 1. detsember 2014 22:57
Ajakirjandus ja instantsid ajavad õiget asja. Sünteetilised kannabinoidid omavad sarnast toimet kanepis sisalduvale psühhoaktiivsele kannabinoidile THC-le, mis mõjub inimese psüühikale ja on potentsiaalselt ohtlik. Selle eest peabki hoiatama. Hirmus lugu küll, kui me saamegi teada, kuidas kannabinoidid me keha mõjutavad, sellest ka hüsteeriline artikkel. Ja pole vaja hakata tegema sünteetilise ja loodusliku vahel vahet, sest mõnelegi mõjub looduslik kanep samamoodi kui teisele vaid sünteetiline.
"Eraisikust uimastipoliitikavaatleja" on küll kena nimi, aga tegelikult ei saa kanepi suitsetamise legaliseerimise eest võitleja muudmoodi oma asja ajada, kui jällegi kannabinoidravi näidustusega patsiente appi võttes.
v
Viimasele/ 2. detsember 2014 02:25
potpotpotpot....
Sa ei saa teemale pihta, tasuks uurida rohkem asja erinevaid tahke. Fakt on, et alates iseseisvusest on Eestis kasutatud karmi keelupoliitikat ja sellest alates on kanep läinud ainult populaarsemaks ja seda just noorte hulgas. Samas on süvenenud ka eluohtlike narkootikudega seonduvad probleemid. Kanepit kui taime ei ole võimalik maailmast ära kaotada, sest esiteks- seda soovivad väga paljud kasutada, ja teiseks- seda oskab iga üks kasvatada. Seega käib hetkel võitlus tuuleveskitega. Selle tulemuseks on kümneid kordi ohtlikema ainete turule jõudmine, nagu ütles ka Tallinna Haigla arst AK-s. Võib-olla suudab Kim-M Vaher tõesti panna oma kiviaegse poliitikaga kanepi tarvitamisele teatud piirid, aga ega seetõttu midagi ühiskonnas midagi paremaks ei muutu. Otse vastupidi, Eesti jätkab Euroopa narkoedetabelite tipus, suureneb mürgitusete arv sünteetilistesse ainetesse, narkoparunid on endiselt rikkad ja rahul ning süveneb rahva rahulolematus. Siiski on siililegi selge, et Vaheril pikka pidu pole ja Ameerika tuuled on õigepea puhumas ka meil.
h
Herbert/ 30. november 2014 15:19
Tu Mart
Miks te ei vastanud minu küsimusele, kui suured tulud olid teie MTÜ l eelmisel aastal,kes on teie MTÜ rahastajad? Huvitav oleks teada ka teie kanepi populariseerimise põhjuseid ?
m
Marti K./ 30. november 2014 20:45
Ma ei tea, miks, ilmselt tehnilistel põhjustel, ei lubanud Õhtulehe veebikeskkond mul täna enam kommentaare lisada ega teiste kommentaaridele vastata. Käesolevat kommentaari proovib postitada hea tuttav, loodetavasti see ka ilmub.
m
Mart K./ 30. november 2014 20:47
> ...kui suured tulud olid teie MTÜ l eelmisel aastal
Paarkümmend eurot. Ma ei ole MTÜ laekur, aga kui meil oleks mingeid arvestatavaid tulusid olnud, siis ma ilmselt teaksin seda. Arvan, et meile on natuke annetatud, kuna mitte päris iga kuu ei pidanud me serveri- ja domeenitasusid omast taskust maksma, aga üldiselt tegutseme igasuguse eelarveta, vabast ajast ja entusiasmist, lootmata tasule.
m
Mart K. / 30. november 2014 20:48
> Kes on teie MTÜ rahastajad?
Seni ainult eraisikud. Tänavuse kampaania käigus, millega kogusime raha TMS Emorist meelsusuuringu tellimiseks, suutsime eraisikutest annetajatelt koguda veidi üle 1800 euro, mis läks peaaegu kõik nimetatud uuringu rahastamiseks.
m
Mart K./ 30. november 2014 20:48
> Huvitav oleks teada ka teie kanepi populariseerimise põhjuseid ?
Kui Te peate tähelepanu juhtimist asjaolule, et kanep ja sünteetilised kannabinoidid pole üks ja sama asi, ja arvamuse avaldamist, et nende segaminiajamine ajakirjanduses on potentsiaalselt ohtlik, kanepi populariseerimiseks, siis Te ilmselt ei saa aru, mida tähendab “populariseerimine”. Mina ei taha kedagi ahvatleda või innustada kanepit mõnuainena tarvitama ja selle meditsiinilise kasutamise soovitamiseks puudub mul pädevus, sest ma ei ole arst. Seda, et ka kanep on potentsiaalselt ohtlik, ehkki mitte nii ohtlik kui tundmatud sünteetilised ained, ütlen artiklis selge sõnaga. Seda, kas ebaseaduslikku uimastit tarvitada, peab meelelahutust otsiv kodanik otsustama ise, patsient aga kooskõlastama oma arstiga.
m
M./ 29. november 2014 14:36
Veel tasuks rääkida sellest, et mis moodi kanep on hüppelaud karmimate narkootikumide juurde. Sellel asjaolul on tõsi taga seetõttu, et noored peavad kanepit ostma kriminaalide, narkoärikate käest, kes mingilt maalt ütlevad, et kanepit pole, aga proovi näiteks "kommi"...
Kui kanep oleks vabalt kättesaadav ja riigi poolt kontrollitud, ei peaks keegi selliste kriminaalidega tegemist tegema. See ohtlikusse krimimaailmasse surumine pole kuidagi tasakaalus kanepi enda "kahjulikkusega".
Võib ju öelda, et ära tee siis kanepit, aga point on selles, et kanepisuitsetajad või kasvatajad ei vääri sellist nulltolerantset kohtlemist, mida saab võrrelda süstijate ja pulbrimüüjatega.
h
Her/ 30. november 2014 14:47
Kas te arvate ,et kui kauplusest saab kanepit ühe hinnaga,siis teie sugused narkaarid, kes te kanepit populariseerite, ei leia teed seda odavamalt mustal turul müüa.See kes on juba kanepi otsa sattunud leiab tee ka kangemate ja odavamate narkootikumide juurde.
m
Mart K./ 1. detsember 2014 10:41
Hollandi ja nüüdseks ka Colorado kogemused de-facto-legaalse kanepituruga näitavad, et musta turu osakaal ja summad, mida kanepiga teenitakse, ei kao, aga kahanevad oluliselt. Hüppelauateooria on aga nüüdseks korduvalt kummutatud; ükski uimasti iseenesest ei sunni kedagi kangemaid aineid tarvitama. Kui nii juhtub, on enamasti süüdi diiler, kes klienti kangema kraami poole suunab. "Praegu mul kanepit ei ole, aga, säh, võta näffi" vms. Pole vast vaja rõhutada, et selline olukord saab olla valdav ainult riiklikult reguleerimata musta turu tingimustes.

i
inimene/ 29. november 2014 05:53
i
inimene2/ 30. november 2014 11:23
a
Ajukääbikud?/ 29. november 2014 02:44
Kanepi vastased ei suuda isegi ühtegi mõjuvat argumenti välja tuua, vaid ainult jauravad, et mis kanepi propageerimine siin käib ja pooldajad on värdjad ja tuleks vangi panna. Öelge parem, mida härra Kalvet valesti on öelnud selles artiklis? Te lihtsalt ei suuda seda. Te oska muud, kui laliseda, et kanep on narkomaania põhjustaja ja kõik kanepi tarvitajad on narkomaanid. Soovitan teil uuesti kooli minna ja kas või lugemine selgeks õppida. Mõtlemisvõime arendamine on ka kasulik.
t
Taavo/ 29. november 2014 01:35
Õhtulehe ajakirjanikele tuleks antud artikli lugemine kohustuslikuks muuta. Niiöelda vaba ajakirjanduse lipulaev võiks kindlasti tulevikus uhke olla, et aitas kaasa kanepi legaliseerimisele. Eriti arvestades fakti, et ka lehe omanikud on suured kanepisõbrad.
a
aff/ 17. detsember 2014 11:46
6htulehele pole kyll suurt ette heita. Viimase aja parimaid kohti kust uudiseid lugeda. Kollast paska ja reklaame ka vähem kui delfis v6i postimehes. Olete 6igel teel 6htulehe tegijad!
l
lihtne nagu 1x1/ 29. november 2014 00:16
Uimastituru mootoriks on ikkagi uimastite tarvitajad, mitte poliitika ega keelamine. Aga jah, mida uimastitarvitajalt ikka oodata peale infantiilsuse.
h
Herbert/ 28. november 2014 23:25
Selline kanepi populariseerimine on üks noorte narkomaania põhjustajaid.Noored arvates,et kanep ei põhjusta sõltuvust alustavad kanepist.Hiljem proovivad muid narootikume ja ongi narkomaanid valmis.Ei aita kanepi avlikustamine.Tuleb teha selgitustööd ja suurendada karistusi levitajatele ja ka propageerijatele.Samuti tuleb lõpetada selliste MTÜ de tegevus.Huvitav palju te Kalvet selle artikli eest ka teenite? Samuti oleks huvitav lugeda teie MTÜ rahastajate nimesi?
t
To Herbert/ 28. november 2014 23:57
Võta nüüd rahulikult. Kus kohast sa võtad enda fakte et kanepi populariseerimine on narkomaania põhjustajad?
Ja kui meedia laseb valla artikkleid kus kanepit võrreldakse heroiiniga, siis võib tõesti nii juhtuda et inimesed kes on kanepit proovinud(pole kõrvalmõjusid ega sõltuvust tundnud) hakkavad mõtlema et kui kanep halba ei teinud, ju siis ei tee ka heroiin. Mis on aga ilmselgelt VÄGA VALE ja sellist arvamust EI TOHI levitada. Ilmselge et heroiini Eestis ei eksisteerigi, see on asendunud fentanüüliga. Aga mõte jääb samaks.
Nõustun et selgitustööd tuleb teha ja väga palju, aga seda siis nii et keegi ei hakkaks tõde väänama.
Ja järjekordne inimene kes tahab seadusi karmistada, mitte ükski riik, ma rõhutan, MITTE ÜKSKI RIIK pole saavutanud sellise narkopoliitikaga mitte kui midagi nagu meie seda hetkel teeme. Ja see on FAKT !
Ainult üha enam inimesi on meil kurjategijad, ja seda just selliste seaduste pärast.
j
just/ 29. november 2014 00:22
Eesmärk pühendab abinõu. Need MTÜ-lased kasutavad haigeid inimesi ära, lükkavad esliinile, et oma lõbuks suitsetada saaks.
r
Rein/ 29. november 2014 01:30
Sa Herbert võid Venemaale kolida. Seal on sul hea viina ja tobi lasta. Vaba maailmaga (nt. USA) kaasa minna ei ole mõtet ja tapame ikka rahvast edasi. Täissammul parema Tuleviku poole!
h
Herbert/ 30. november 2014 14:53
´Ja mis puutub siia venemaa? Kas te arvate ,et kui te propageerite kanepit Eestis,siis on see tee parema tuleviku poole.Aga mida teha ,narkarid on narkarid,midagi ei ole parata.
h
Herbertile/ 29. november 2014 02:38
Mis mõttes alustavad kanepist? Enne on sõltuvust tekitavatest ainetest ikka tubakas ja alkohol. Tegelikult sa võiks kapist välja tulla ja vaadata kuidas asjad maailmas on ja kuhu poole suund on. See kanepi mutta tampimine, nagu näha, on kaasa toonud ainult probleemide süvenemise.
h
Herbert/ 30. november 2014 15:00
Millega või kus on tõestatud ,et nakomaania põhjuseks on suitsetamine ja alkohol? Keegi ei ole öelnud ,et need on kasulikud.Kuid see et neid tarvitatakse,ei anna alust uue haiguse levitamiseks.
m
Mart K./ 1. detsember 2014 10:43
Akadeemias ilmus tunamullu pikem töö kanepitarvitamisest Eesti koolides; seal oli viidatud uuringule, kus näidati, et väga suur osa neist, kes koolis tubakat suitsetama pole hakanud, ei proovi kunagi kanepit. Postuleeriti koguni, et kes tubakat pole proovinud, ei saagi kanepit tarvitada, kuna see nõuab kopsude ja hingamisteede pikaajalist harjutamist suitsuga. Ma ise sellesse viimasesse väitesse hästi ei usu, aga mingi loogika seal on.
ü
üll/ 28. november 2014 22:33
a
Aap/ 28. november 2014 22:27
Täitsa meeldiv argumenteeritud tekst. Kuigi jah, Eesti kõrge koht narkosurmade edetabelis on ilmselt väga tugevaks vastuargumendiks.
Loodan siiski, et inimesed näevad naeruväärsust olukorras, kus see nö seaduslik keemiline kanep saadab lapsi haiglasse ja looduslik kanep...?
r
Rainer / 28. november 2014 22:10
Ning kui me räägime ennetustööst, siis ka see aspekt tuleb meil korralikult üle vaadata. Ennetustöö põhi probleem hetkel on see, et edastatakse tõde koos valedega. Kui me soovime hoida noori narkootikumidest eemal siis tuleb asjast rääkida nii nagu see on mitte suruda vahele umbluud. Selle umbluu tulemus on see, et kui noor siiski otsustab proovida mõnd narkootikumi ning avastab, et teatud aspektid või üldse kogu jutt mida talle aastate jooksul koolis räägitud on, on vale, siis hakkab ta ilmselget kahtlema ka selles, et ilmselt valetati talle teiste uimastite suhtes. Mis võib põhjustada selle, et ta soovib selle ise välja uurida teisi narkootikume proovides. Ning see samm võib talle saatuslikuks saada, ja seda selle pärast, et talle ei edastatud õigel ajal õiget ja ausat infot. Kogu see aeg tegeldi ainult vassimisega kui oleks võinud rääkida asjadest ausalt, ning isegi edasi anda infot, et kui ta peaks kunagi proovima siis mida ta peaks kindlasti silmas pidama, et vähendada riski oma elule. Lihtsalt öeldes, et ei tohi, ei toimi, suitsupakkidel on väga tõsised hoiatused, aga kas see takistab noori suitsetamast, vastus on ju selge ei. See on selge näide riskikäitumisest. Isegi kui sa ei tarbi mõnd narkootikumi sh tubakas ja alkohol, ning arvad, et sind see probleem ei puuduta, siis kahjuks oled sa reaalsusest väga kaugel. Tulevik on tume meie kõigi jaoks, ning öelda, et mina, minu lapsed või minu pere/tuttavad ei hakka kunagi seda jama tegema on pehmelt öeldes naiivne. Keegi meist ei soovi kaotada meile väga kallist inimest mõne narkootikumi tõttu. Kuid see võimalus eksisteerib meie kõigi puhul, selle pärast ongi vaja, et inimesed saaksid ausat infot narkootikumide nende ohtude ja riskimaandamis võimaluste kohta võimalikult täpset informatsiooni. Kuid kahjuks praegused seadused seda lihtsalt ei soosi, millegi pärast hoitakse kümne küünega kinni hirmu poliitkast mis ainult võimendab narkootikumidest tekkivat kahju. Korjates tänavalt ära kanepi kasvatajad ja müüjad surutakse inimesed sünteetiliste ainete poole mis on tõesti kordades kahjulikumad ja mõjud ettearvamatud kui seda on see narkootikum mille analoog ta on. Olen üsna kindel, et varsti ilmub artikkel kuidas keegi see tõttu surma sai. Ja kui sa kukud nüüd ulguma, et paras ja parem ongi, siis pea meeles, et see võib olla sulle väga kallis inimene keda tänu keeluseadusele ja valetamisele enam pole.
m
Mart K./ 28. november 2014 22:14
Ennetustöö aluste muutmise vajadusest olen ma ka kirjutanud: http://nihilist.fm/uimastiennetustoo-suunad-muutuvas-narkopoliitikas/
Lühidalt -- kui oleme kahjude kahandmisele, mitte keelamisele ja karistamisele keskenduva seksuaalkasvatusega suutnud alaealiste seksuaalkäitumist ohutumaks muuta, on lootust, et sama skeem töötaks ka uimastiohtude maandamisel.

j
juks/ 28. november 2014 21:09
Väga hea artikkel! Nauditav on lugeda kui inimene teab täpselt millest räägib. Tublimtöö, Mart!mm
t
Tõnu/ 28. november 2014 18:52
Mees kaitseb loomulikult oma ärihuve siin. Tegelikult ei näe ma mingit põhjust, miks keegi Eestis peaks ameeriklasi ahvides ükskõik millist narkootikumi tarvitama, olgu see looduslik või kunstlik, vahet pole. Aitab juba lõpuks siin riigis ainult pättide ja kaabakate huvide kaitsmisest, normaalsetel inimestel on ka õigus elada, ja elada nii, et kurjategijad neid oma tegude ega olemasoluga üldse ei segaks.
t
To Tõnu/ 28. november 2014 20:18
Sa oled nii loll et ei tee endale üldse selgeks mida inimesed siin teha üritavad. Aitab pättide ja kaabakate huvede kaitsmisest? Kulla inimene saa aru, et inimesed tahavad just musta turgu pättidelt ära võtta. Eile kolmeraudses, Kaur Kender ütles et sealt voolab läbi ca 200 miljonit eurot. Miks ei võiks riik narkootikume ise reguleerida ja võtta see RAHA ENDALE??
Minu arust võiks kasvõi kogu narkost tuleb tulu minna kodanikupalgaks, siis sinusugused "normaalsed inimesed" saaksid ka kasu sellepealt mis nagu nii siin riigis toimub.
Sina Tõnu, tee või ära tee narkootikume, see ei koti kedagi. Need kes tahavad, need teevad ja jäävadki tegema, olemata sellest kas riik seda ise reguleerib või mitte.
Ainuke vahe ongi et riigil jääb suur suur tulu saamata ja mis veelgi tähtsam, riigil pole mingit kontrolli ega ülevaadet narkootikumide kvaliteedile.
Hetkel tulevad igapäev ühe uusi sünteetilisi narkootikume millega noored satuvad haiglasse, kas see ongi see mida me siis saavutada tahtsime?
m
Mart K./ 28. november 2014 20:59
> Mees kaitseb loomulikult oma ärihuve siin.
Äkki täpsustate, milliseid ärihuve Te õigupoolest silmas peate? Arvate, et ma müün kanepit? Kui see nii oleks, oleks minust äriliselt ääretult rumal nõuda kanepiseaduste leevendamist, sest just keelustamine on see, mis kõiksugu uimastite hinda kunstlikult lakke ajab ja uimastiärikatele suure sissetuleku tagab.
> Tegelikult ei näe ma mingit põhjust,
> miks keegi Eestis peaks ameeriklasi ahvides
> ükskõik millist narkootikumi tarvitama,
Olen 100% nõus, terve kodanik ei peaks uimasteid, k.a alkoholi tarvitama, kõige vähem veel ameerika-vaimustusest. Küll aga on fakt, et paljud teevad seda, kes uudishimust, kes lõõgastuseks, kes haigussümptomite leevendamiseks. Minu jutu point on, et kuna uimasteid on alati tarvitatud, tarvitatakse praegu ja jäädakse tarvitama tulevikus, on üldsuse huvides rakendada meetmeid, mis suunaksid tarvitajaid ohutumate ainete ohutumal moel tarvitamise poole. Lauskeelustamine teeb täpselt vastupidist — võimendab kõiki uimastite hankimise ja tarvitamise aspekte maksimaalselt. Kuni uimastiturgu ei kontrolli riik, kontrollivad seda kurjategijad.
> Aitab juba lõpuks siin riigis
> ainult pättide ja kaabakate huvide kaitsmisest,
Nagu ma juba osutasin, kaitsevad uimastikeeluseadused just kõige suuremate kaabakate ärihuve, piirates samas ühiskonnale ohutute, endaga kenasti toime tulevate ja ühiskonda aktiivselt panustavate tarvitajate kodanikuõiguseid.
> normaalsetel inimestel on ka õigus elada,
> ja elada nii, et kurjategijad neid oma tegude
> ega olemasoluga üldse ei segaks.
Kui soovite, et kurjategijate mõjuvõim ühiskonnas kahaneks, peaksite toetama kanepituru seaduslikku reguleerimist. See kaotaks olulise osa uimastiärikate tulubaasist ja piiraks nende tegevust ka muudes valdkondades, mille rahastamiseks neil varsti enam piisavalt vahendeid poleks.
Küll aga olen nõus, et uimastite mõju all sooritatud sigaduste eest tuleks karistatada seaduse kogu rangusega. Uimastijoove, olgu see tingitud kanepist, alkoholist või retseptravimitest, pole kindlasti õigustus kaaskodanike häirimisele.
k
kulla/ 30. november 2014 16:21
mees. kas sa oled arst????? igas oma lookeses jahud, et kanep on haigussümptomite leevendamiseks väga hea ravim. mis haigused need on , mida kanepiga ravitakse???
t
to kulla/ 2. detsember 2014 11:55
Valu leevendamine
Ravikanep leevendab kroonilist valu.
Ravikanepi üht toimeainet THC-d manustanud katsealused tundsid küll valu, kuid see ei häirinud neid sama palju kui ravitsemata seisundis tajutud valu.
Traditsioonilised opioidipõhised valuvaigistid on koos kanepiga manustatult tõhusamad, võimaldades kasutada väiksemaid opioidikoguseid.
Glaukoom
Ravikanep vähendab silma siserõhku vähemalt sama hästi kui muud ravimid.
Hulgiskleroos (Sclerosis multiplex)
Ravikanep vähendab hulgiskleroosi põdevate patsientide lihasjäikust.
Ravikanep parandab hulgisklerootikute elukvaliteeti.
Alzheimeri tõbi
Ravikanep aeglustab oluliselt Alzheimeri tõve kulgu.
Rinnavähk
Ravikanep peatab geeniregulatsiooni kaudu rinnavähi metastaaside leviku mujale kehasse.
HIV/AIDS
Ravikanep leevendab haigusega kaasnevat valu ning tõstab oluliselt elukvaliteeti.
Ravikanep on üks vaid kolmest tõhusast ravimist, mis leevendavad HIV-i põhjustatud valu.
Ajuvähk
Ravikanep käivitab ajukasvajate enesehävitussüsteemi, kuid jätab terved ajurakud puutumata.
Kemoteraapia
Ravikanep vähendab keemiaravi negatiivseid kõrvalmõjusid.
Opioidisõltuvus
Opioididest sõltuvuses rotid said sõltuvusest lahti, kui neile manustati ravikanepi põhilist toimeainet THC-d.
Kanepi kasutamine tavapärase opioidisõltuvuse asendusravi kõrval annab kokkuvõttes paremaid tulemusi.
Depressioon
Ravikanep vähendab ärevust, mõjub antidepressandina ja soodustab uute närvirakkude teket.
Kanepitarvitajatel esineb depressiooni vähem.
Kanep mõjub antidepressandina.
Ravikanepi koostisosad mõjuvad antidepressandina.
Ravikanepi põhilise koostisosa THC sünteetiline analoog mõjub antidepressandina väikestes, aga mitte suurtes kogustes.
Sama informatsioon on kättesaadav koos allikatega ravikanepi kodulehelt.
Head päeva
a
Artjom/ 2. detsember 2014 11:49
Tere tõnu, mina olen kanepisuitsetaja, ma olen täiesti normaalne usu mind. Sa ei leia mind oksendamast linna tänavatel, ma ei kakle. Ma olen tubli ja edukas õpilane kes funktsioneerib siin ühiskonnas täiesti normaalselt.
Ma olen uhke(salamisi) et eelistan kanepit alkoholi üle. Aga tead mul on probleem. Ma pean saama kokku kurjategijatega, et enda lõõgastumis elementi soetada. Kui kuskil oleks narkotest siis oleksingi statistikasse kirja pandud narkomaan?
Mulle on korduvalt pakutud kangemaid narkootikume nagu lsd, seened, näff, komm.(minu diileri poolt loomulikult)
Ma olen alati keeldunud AGA siin ühiskonnas on palju ullikesi kes riigi valede tõttu arvavad, et kanep on süütu, ju siis on teised asjad ka.
Aga kas ma tõesti olen (ühiskonnale) ohtlik narkomaan? Suitsetan kodus, vahel jalutan pargis, kuulan kuidas linnud laulavad, ostan poest jäätist, ei sega kedagi, naeratan teistele inimestele, ma ei varasta, ei ole mingit moodi agressiivne ja peale jalutust jätkan oma igapäevase eluga
MEES KUS ON SEE PROBLEEM?
Ma tahan et mina ja minu kaasmõtlejad saaksime eemalduda eesti kuritegevuslikust pildist. Aga kui teiesugused meile sõrgu vastu ajavad siis lihtsalt terve ühiskond kukub sügavamale.
asja võtaksin kokku nii, et legaliseerimine ja range reguleerimine oleks tunduvalt positiivsem ja see aitaks inimeste elusid päästa, haigeid ravida ja allilma nõrgestada.
Legaliseerige või mitte, mina ostan oma savu edasi, vahel lõõgastumiseks, vahel meditsiinilistel eesmärkidel. Minu valik on tehtud ja oi näe imet, 7 aastat olen kanepit tarvitanud. Ma ei ole ühtegi kangemat narkootikumi proovinud ning olen alkoholivaba.
Kui eesti riik soovib minu elu kanepi tõttu ära rikkuda, siis nii olgu, eks see minu silmis nende eesmärgina paistabki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee