Eesti uudised

Vahi all viibiva väidetava peksjaema lähedased ei usu, et naine võinuks selliseks teoks võimeline olla ja ootavad uurimise lõppu

POOLSURNUKS PEKSTUD PISITÜDRUKU ISA: aastaga selgub, kas Emily taastub täielikult või mitte (130)

Karoliina Vasli, 28. november 2014, 07:00
KLANTSPILTIDE VARJUS: Näiliselt oli kõik ideaalne, Keiti postitas sotsiaalmeediasse ilusaid pilte õnnelikust ema-tütre suhtest. Reaalsus oli karmim. Mõnel fotol (väiksem pilt) olid sinikad ka näha.Foto: Internet
Septembris kodus poolsurnuks pekstud pisike Emily paraneb jõudsalt, kuid isa sõnul selgub alles aasta jooksul, kas ta päris terveks saabki. Väidetava peksja – Emily lihase ema Keiti – perekond aga ei usu, et ta oleks suutnud oma lapsega seda teha.

 

Samal teemal

10. septembri õhtul toimetati Tallinna lastehaiglasse üliraskes seisundis 2,5aastane Emily, kehal piinamisjäljed. Laps oli teadvuseta ja mitu vigastust viitasid, et ta on kannatanud ränga järjepideva füüsilise vägivalla all.

Kui toona pelgasid arstid ja lähedased, et laps võib surra, siis nüüd ta siiski paraneb. "Viimased sammud Mustamäe lastehaiglas, esmaspäeval esimesed sammud Haapsalu taastusravi keskuses," kirjutas lapse isa Jost eelmisel neljapäeval oma Facebooki kontol, kuhu postitas ka video sellest, kuidas pisike Emily oma hälli kõrval kõnnib, üks käsi papa pihus.

Videost on siiski näha, et lapsel on raske tasakaalu säilitada ja tema hägune pilk viitab, et ta ei saa täpselt aru, kus viibib. Postituse all soovisid kõik loomulikult lapsele head taastumist.

"Palju kordaminekuid teile edaspidiseks! Jõulud on imede aeg. Ärge seda unustage," märgib üks heasoovija.

Emilyga Haapsalus viibiv Jost ennustama siiski ei hakka.

"Ravi osas on pikk tee käia ja ma ei taha avalikult veel tema edusammudest rääkida, sest midagi pole veel kindel. Aasta jooksul selgub, kas ta taastub täielikult või mitte," ütleb ta Õhtulehele.

Tänavu aasta algul esitas Jost Tartu maakohtule avalduse tütre ühise hooldusõiguse lõpetamiseks ja ainuhooldusõiguse seadmiseks.

Selgituses maalis ta Keitist koletu pildi – kui tema ise läks Soome pere heaks tööle, elas Keiti nende Võru korteris, tihtipeale jättis ta väikese lapse üksi koju ning läks linna pidutsema.

Lapse isa kihutas Soomest koju tagasi

Üks näide Keiti õhtust Josti kirjelduse kohaselt: mullu 21. detsembril saatis Keiti Jostile kella 21 paiku Soome sõnumi, kus teatas, et on väga väsinud ja läheb magama. Seejärel lülitas ta telefoni välja ja temaga enam kontakti ei saanud.

Jost aimas halba ja palus oma emal olukorda kontrollida. Ema tuvastas häälte järgi, et korteris käib pidu. Ta kartis Keitit ja ootas, kuni viimane umbes 22-23 ajal majast väljus.

Seejärel sisenes ema võtmega poja korterisse ja leidis eest elutoas magava purupurjus mehe, kes raputamise peale ei reageerinud. Magamistoas magas Emily. Naine võttis lapse kaasa.

Jost jõudis Soomest Võrru samal ööl umbes kella 4 ajal varahommikul. Kodust leidis ta eest kolm purjus meest. Keiti tuli mehele korteriuksel vastu ega öelnud talle isegi tere ning lahkus.

Uurimine on lõppjärgus

Hooldusõiguse küsimus oli õhus, kuid septembrini olukord ei muutunud. Eelmisel nädalal arutas asja Tartu maakohtu Võru kohtumaja.

"Kohus ei jõudnud küsitud asjas lahendini, menetlus peatati kuni kriminaalasjas tehtava otsuse jõustumiseni. Praegu aga kehtib esialgse õiguskaitse määrus, mille järgi on lapse osas täielik hooldusõigus lapse isal," ütleb Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põdra sõnul on politsei eeluurimine lõppjärgus ning tõenäoliselt võidakse materjalid prokuratuurile üle anda veel käesoleva aastanumbri sees.

Keitit ja Egertit kahtlustatakse raske tervisekahjustuse tekitamises. Maksimumkaristus selle eest on 12aastane vabadusekaotus.

Perekond: selliseks jõhkruseks pole Keiti võimeline

Väidetavalt oma lapse vaeseomaks peksnud Keiti õde Kaidi ütleb, et perekond ei usu, et Keiti selleks suuteline on.

"Meedia on selle nii suureks puhunud, kogu aeg süüdistatakse Keitit. Meie ootame kohtuotsuse ära ja siis teame, mis juhtus," lausub ta. Vahi all oleva Keitiga nad rääkinda pole saanud, sest tal on suhtlemiskeeld.

Põhja ringkonnaprokuratuuri kõneisik Arno Põder selgitab, et teatud juhtudel on suhtlemispiirang vajalik, et kahtlustatavad ei saaks tunnistajaid mõjutada ning tõendeid kõrvaldada.

"Ma arvan, et pole mõtet enne Keitit hukka mõista, kui me tegelikke vastuseid ei tea," rõhutab Kaidi.

Keiti pereliikmed Emilyt haiglas vaatamas pole käinud. Olevat küll uuritud, aga siis oli Emily haige ning külaskäik jäi ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee