Repliik

Lauri Luik | E-sigaret vajab regulatsiooni (10)

LISA KOMMENTAAR

Külamees. 3. detsember 2014 07:16
E-sigaret ei vaja regulatsiooni, ega üldse mitte midagi. See on prügikaup, mida osatakse kavalate reklaamivõtetega rahva-, eriti noorte jaoks MOEKAUBAKS promoda ja seeläbi rämpst maaletoojaid nuumata. Eestil on vähe võimalusi, avastamaks oma NOKIA-t. Alustaks õige sellest, et saadaks tervisele kahjulikud MOEKAUBAD juba piirilt sinna tagasi, kust nad tulid. Meil ei ole gaasi-, ega naftamaardlaid. Õppigem siis vähemalt TARGAKS.
j.s. 29. november 2014 07:25
Ah, et soovitatav on noortel kohe "pärissigarette" kimuma hakata? Aga kui jäädaksegi e- kauba juurde? Siit jõuamegi saamata jäänud aktsiisi juurde, mis väidetavalt inimeste, kuid tegelikult riigi rahakoti tervist parandaks! Ei saa aru, keda siin lolliks peetakse- need kavatsused on ju nii läbinähtavad!?
ongi nii 30. november 2014 13:45
Tuim maksustamine viib selleni, et tubakasuitsetaja ei näe enam rahalist stiimulit maha jätmiseks, aga koolipoisile alustamisel hind tõkendiks ei ole, sest ükski koolipoiss pole suuteline 18mg vedelikku tossutama ja alustab ikka niko- e maksuvabast vedelikust.
Järjekordselt tuleb nentida, et tahtsime parimat, aga välja tuli nagu tavaliselt.
reklaami vaba 28. november 2014 13:11
Huvitav kommentaarides näha reklaami, mitte normaalsetjuttu! Liqua vedelik on väidetavalt Itaalia vedelik toodetud Richy groupi pooolt, mis tegelikult on hong kongis ja see USA tervishoiu poolt ainukesena aksepteeritud jutt! Üldiselt kui kirjutad kommentaari teemal, et e-sigarette tuleb reguleerida, siis ära pane sinna otsa juttu mis sinu jutuga vastuollu jookseb! Ainult selle pärast et tahad reklaami teha! Muus osas olen Ahtiga nõus. Tegelikkuses on see eesti ettevõtlusele ju natukene nagu jalaga tagumikku löömine, kui siin pannakse aktsiis peale ja mujal riikides seda ei tehta! Noorte seas kogub asi populaarsust ,kuni on olemas just eelmainitud facebooki lehed, kes ei piira vanust oma tarbijaskonnale ja müüvad meili teel tellides!
Tegelikkuses on maailmas välja kujunenud rida väga kvaliteetseid e-vedeliku tootjaid! Neid esindavad siis rohkem ja vähem tuntud kaubamärgid ja vastavalt sellelel kõigub ka vedeliku kvaliteet! Ehk siis kas raisatakse vahendeid asja uurimisele ja järeltestimisele või mitte! Ebakvaliteetset solki tulb seni kaua sisse kuni põrandaalustel tegutsejatel on huvi sellega tegeleda, ehk siis kuni nad saavad sellega tegutseda! Sest mis viga on müüa toodet läbi e-maili tellides ( ok kohtutakse vb näost näkku ka mõni kord ) aga ,kui mingid probleemid on või kui midagi mäda, siis pole vastutajat ... olles ise esigaretti tarbinud ja selle kohta ka uurinud ennem seda päris kaua, olen proovinud ( pigem kõike isegi mitte proovinud sest mõistus peas ) erinevaid vedelikke ja erinevaid e-sigareti mudeleid. Ja eks üldine reegel on alati, et odavalt sain , tundmatust kohast -lõpptulemus alati üks! vastutaja kellega asju pärast normaalselt ajada puudub! Mind väga huvitab kust on tulnud Liqua kohta nii positiivne hinnang, sest ( maitse üle küll ei vaielda ) aga maitse on tal ju puhas keemia! Ja tegemist on kaubamärgiga kes pole küll täna enam maailmaturul ,mingi tegija! Pigem suremas kui tegutsemas!
aga arvan et see liqua ja Liquid jutt oli selline reklaami tegemine , kellegi kasuks! Muud ratsionaalset seletust ma siin küll ei näe! Liqua oma kodulehel on lause,mis räägib teie väitele vastu : This product has not been approved by the U.S. FDA as a smoking cessation product.
vb pidasite silmas , et kasutatakse tootmises USA FDA poolt aksepteeritud komponente, aga see ei ole mingi üllatus, sellist sertifikaati näitavad täna sulle kõik normaalsed kaubamärgid! Kaasaarvatud Eestis ametlikult levitatavad kaubamärgid ( ei hakka reklaami tegema ja ei hakka 100% pead andma, et kuskil ei eksisteeri kauplust või ametlikku edasimüüjat ,kes mingit solki ka müüb! Aga pikemat aega tegutsenud kaubamärgid on kindlast allikast ja nad üldjuhul ei peida seda ) Pigem huvitab mind miks Richy Group Ltd Liqua vedeliku taga räägib itaalia tootmisest kui kogu kaup tuleb Hiinast! Ei pea olema eriline geenius , et see info ülesse leida , Eestis vähemalt keegi ei väida et ise toodab =) või väidab, oleks huvitav näha ka selline pilt ära ???
Rohe 28. november 2014 11:28
Nii mäda juttu võib ainult riigikogulastelt tulla. Vaadaku foorumeid.Tavaliselt minnakse ikka tavasuitsult e sigareti peale ja lõpuks jäetakse maha. Ahti jutt on õige.
Indrek2 28. november 2014 12:39
Jep, jutt et E-sigaret on peaaegu sama ohtlik kui tavaline on pehmelt öeldes asjatundmatu. Ühel juhul toimub vedelik elektriline kuumutamine ja teisel juhul kontrollimatu põlemisprotsess. Ei tea kummas rohkem X ühendeid tekib? Ei poolda küll kumbagi tegevust aga tuttavate / sugulaste kogemus on näidanud et E-sigaret on pehmelt öeldes väiksema (negatiivse) mõjuga tervisele kui tavaline ja miks mitte ka vaadelda seda kui vaheetappi üldse suitsetamisest loobumisele. Lobi E-sigareti vastu on kõva... see tapab ju osade tegelaste kuldmune munevaid hanesid.
kle 28. november 2014 10:54
Kuule sina ema, sul pole mingisugust aimu sellest asjast, kus kohas siin see keemiaving on??? See on veeaur mis tuleb suitsetamisest!! Mine ja hari ennast enne kui oma lollust siin teistele näitama tuled!
Ahti Mänd 28. november 2014 09:07
E-sigaret leiutati siiski abivahendiks aitamaks loobuda suitsetamisest seni kasutusel olnud nikotiiniplaastrite ja -nätsude kõrvale. Ja ime küll, kui viimaste toime abivahendina oli sisuliselt nullilähedane, siis e-sigaret osutus koheselt ülimalt tõhusaks abivahendiks neile, kes soovisid suitsetamist maha jätta. Valutuim tee selleks oli alustuseks nikotiini sisaldavate vedelike kasutamine – kangemast lahjemani kuni lõpuks 0-vedelikuni välja. Tänaseks on maailmas e-sigareti abil suitsetamise maha jätnud kümned miljonid inimesed.
Vedelikest
Siia ongi koer maetud. Põhiküsimus seisnebki selles, milliste vedelikega e-sigarette täita. Selles mõttes võib e-sigareti abil ka tappa, kui clearosse kallata tsüaniidi ning üritada seda suitsetada. Võltspropaganda asemel e-sigarettide kahjulikkuse kohta on vaja vaid teha piisavalt selgitustööd e-vedelike kohta, mida on ohutu tarvitada, sest selles valdkonnas turul pakutav on piltlikult öeldes seinast seina. Nii nagu Venemaalt tuleb Eestisse sisse ebakvaliteetseid haisvaid salasigarette ja kahtlase väärtusega salaviina, mille tagajärjel on esinenud palju surmajuhtumeid, tuleb sealt sisse ka sala-e-vedelikke, mis põhjustavad tervisehäireid (peavalu vms.). Kuid mis sellest rääkida, kui isegi Eestis eksisteerib ametlikult e-sigaretipoode, kuhu võib vabalt sisse jalutada ning süüdimatutelt kaupmeestelt etanooli sisaldavaid e-vedelikke osta.
Kindlad kaubamärgid selles valdkonnas on Liqua ja Liquid kvaliteetsed ja tervisele ohutud e-vedelikud, mis USA Tervishoiuministeerium on ametlikult tunnistanud tervisele kahjutuiks.
Uuringuid
on tehtud piisavalt palju, et tõestada e-sigareti tarvitamise kahjutut olemust, tingimusel, kui kasutada kvaliteetseid e-vedelikke. Ruumi kokkuhoiu mõttes mainime siin vaid kahte olulisemat:
Teaduslike uuringute käigus on leitud, et sigaretisuits sisaldab üle 4000 kemikaali, millest sajad on tervisele ohtlikud – e-sigareti puhul jääb ainsaks n.ö. negatiivseks komponendiks nikotiin, kuid verre see praktiliselt ei jõua. Nimelt mullu kevadel avaldas prof. Thomas Eissenberg Virginia Commonwealth Ülikoolist oma uuringu tulemused, mis tõestavad, et e-sigareti kasutamisel pole inimene peaaegu üldse nikotiini kahjulikest omadustest mõjutatud. Ta mõõtis vere nikotiini taset testi eel, ajal ja kuni 45 minutit pärast toodete kasutamist. Tavaliste sigarettide suitsetamisel tõusis nikotiini tase veres järsult, samas e-sigarette tõmmates vere nikotiini tase vaevalt kõikus.
Viimane põhjalik uuring avalikustati mullu 8.augustil. Drexeli Ülikooli terviseprofessor Igor Burstyn´i avaldatud põhjalik uuring kinnitab, et e-vedelikes sisalduvad kemikaalid ei kujuta endast üldtunnustatud piirnorme ületavat ohtu ei kasutajate tervisele ega kõrvalolijaile. Uuringuga on võimalik tutvuda siin
http://www.prnewswire.com/news-releases/casaa-new-study-confirms-that-chemicals-in-electronic-cigare...
ema 27. november 2014 22:53
Ei mõista, miks peavad nüüd kõrvalised inimesed seda keemiavingu sundkorras sisse hingama nagu ei tea mis õnnistust. Nii lapsed kui niigi haiged, hingamisraskustega, allergikud jne. Räägime kogu aeg õhu puhtusest, aga samas soosime mõttetut tossutamist. Mul jumala ükskõik mida inimene omas kodus teeb - joogu-tossutagu ennast surnuks, aga teised võiks ikka rahule jätta.
niisama 28. november 2014 11:44
ma ei saa ka aru, miks peavad kõrvalised inimesed oma suu lahti tegema koha pealt, kus neil puudub igasugune teadmine ja kogemus selles vallas. enne kui kaagutama ja süüdistama hakkad, siis mine ja uuri natukene mille kohta sa üldse sõna võtad. keegi ei tule ja ei puhu sulle sundkorras seda auru näkku. ma ei kujuta ette millise terrori all sa siis talvel külmaga väljas kannatama pead, kui iga teine inimene SUNDKORRAS sulle oma aurustunud hingeõhku sisse hingama sunnib.