Valimised

Valimiskomisjon kinnitas mandaatide jaotuse riigikogu valimistel 

Toimetas Geidi Raud, 27. november 2014 14:42
Valimised.Foto: Teet Malsroos
Vabariigi valimiskomisjon jaotas riigikogu valimiste mandaadid 12 valimisringkonna vahel, kõige rohkem parlamendikohti läheb jagamisele Harjumaal.

"Võrreldes möödunud valimistega on ühe mandaadi kaotanud Ida-Virumaa valimisringkond ning Järva- ja Viljandimaa valimisringkond, juurde on ühe koha saanud Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa valimisringkond ning Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkond," sõnas valimiskomisjoni esimees Alo Heinsalu.

"Mandaatide arvu muutumine on tingitud valijate arvu muutusest nimetatud ringkondades võrreldes eelmiste valimistega 2011. aastal," lisas ta valimiskomisjoni esindaja teatel.

Valimiskomisjoni jaotuse kohaselt läheb Tallinna linna kolmes valmisringkonnas jagamisele kokku 29 mandaati, neist Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosasid katvas valimisringkonnas üheksa, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosades 12 ning Mustamäe ja Nõmme linnaosi katvas ringkonnas kaheksa mandaati.

Harju- ja Raplamaal läheb jagamisele 14, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal kuus, Lääne-Virumaal viis, Ida-Virumaal seitse ning Järva- ja Viljandimaal seitse mandaati.

Jõgeva- ja Tartumaad katvas valimisringkonnas läheb jagamisele kaheksa, Tartu linnas samuti kaheksa, Võru-, Valga- ja Põlvamaal üheksa ning Pärnumaal kaheksa mandaati.

Mandaatide jaotamise aluseks on hääleõiguslike kodanike arv valimiste väljakuulutamise kuu esimese kuupäeva, mis tähenda 1. novembri seisuga.

Riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil 2015. Eelhääletamine ja e-hääletamine algab 19. veebruaril.

Samal teemal

28.11.2014
Tänasest saab riigikogu valimiste kandidaate registreerida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee