Eesti uudised

Tartus suri mees metanoolimürgitusse (4)

Maarius Suviste, 27. november 2014 07:00
Foto: Arno Saar
Eelmisel nädalal suri Tartu haiglas üldintensiivravi osakonnas mees raske metanoolimürgistuse tagajärjel. "Salaalkoholi ja metanoolimürgistuste probleem eksisteerib edasi," ütleb haigla kõneisik.

45aastane mees oli pärit Tartumaalt Konguta vallast. "Politseile teatas sellest juhtumist haigla, et ravile toodi väga raskes seisus mees, kellel kahtlustati metanoolimürgistust ning kes haiglaravil olles suri," ütleb politsei kõneisik Kerly Peitel.

Täpse surma põhjuse selgitab kohtuarstlik lahang. Sel aastal on Tartu ülikooli kliinikumi toodud kaks metanoolimürgistuse saanud inimest. Augustis ravil olnud patsient paranes.

"Igal aastal on üldintensiivravi osakonnas olnud ravil kolm-neli metanoolimürgistusega haiget," kinnitab Tartu ülikooli kliinikumi kõneisik Kristi Tael.

See-eest 2011. aastal oli metanoolimürgistuse saanud 16 inimest, neist viis suri.

Samal teemal

"Seega pole metanoolimürgistused Eestist kuhugi kadunud pärast 2001. aasta suurpuhangut Pärnu- ja Läänemaal." Taela sõnul on salaalkohol ja metanoolimürgistused Eestis senini probleem.

Pärnus on olukord parem. 2011. aastal oli Pärnu haiglas üks metanooli juhtum – keskealine naine oli joonud metanoolisisaldusega süütevedelikku. Naine toodi haiglasse, ta sai abi ja eluohtlike tervisekahjustusi ei tekkinud, ütleb haigla kommunikatsioonispetsialist Eda Amur.

Ida-Tallinna keskhaiglas on väga vähe selliseid juhtumeid, keskmiselt ehk 1-2 aastas, ütleb anestesioloogia ja intensiivravi osakonna juhataja Jaanus Ellermaa. "Viimasel aastal on olnud üks juhtum, haige suri." 2001. septembris võttis Pärnumaal maad metanoolitragöödia, mis levis ka Läänemaale. Neil päevil hospitaliseeriti Pärnu haiglas 111 metanoolimürgistuse saanud inimest. 43 inimest suri kodus ja 25 haiglas, 66 lahkus haiglast tüsistusteta, 20 patsiendil olid tüsistused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee