Toomas Vitsut.Foto: Tiina Kõrtsini
Siim Randla 27. november 2014 07:00
Tallinna volikogu esimehe Toomas Vitsuti isa metsavargusjuhtumi uurimisse, milles riigikohus Enn Vitsuti süüdi tunnistas, oli ühtlasi kaasatud kaitsepolitsei.

Toomas Vitsuti isa Enn Vitsut (83) on metsavarguses riigikohtu otsusel süüdi mõistetud. Seega on jõustunud Harju maakohtu otsus, millega teda karistati 168eurose rahalise karistusega. Toomas Vitsut on kohtuasja käigus teinud avalduse riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonile, esitades tõendid nii kapo osalemise kohta kriminaalasja uurimises.

Toomas Vitsut pöördus erikomisjoni poole, et saada selgust, miks on tema isa Enn Vitsuti suhtes algatatud kriminaalasja menetlemisse kaasatud kaitsepolitseiamet. Kriminaaltoimiku materjalidest selgub, et kohtueelsesse menetlusse oli peale Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kaasatud kaitsepolitseiamet, kes tegi sündmuskoha lisavaatluse protokolli, teatas Toomas Vitsut. Samuti selgus kohtumenetlusel, et hageja abikaasa on kaitsepolitseiameti töötaja.

Eelnevast tulenevalt palus Toomas Vitsut järelevalve korras kontrollida, miks tegeleb varguse süüteokoosseisuga kaitsepolitsei. Viimane eitas algul oma osalemist, kuid Kesknädala pärimise peale siiski selgitas, et nende töötaja oli "eriteadmistega spetsialistina kaasatud tehnilise seadme kasutamiseks PPA palvel", vahendas Toomas Vitsut.

Tema arvates oli see "katse pigistada kaasusest välja nii palju kui võimalik".

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp selgitas, et uurimisse oli kaasatud nende tehniline spetsialist, kes kasutas sündmuskohal 3D fikseerimise seadet.