Videod

VIDEO JA GALERII: rassirahutused USA-s ei taltu, tänavatele saadeti veel Rahvuskaardi üksusi (10)

BNS, 26. november 2014 11:20
Foto: Reuters / Scanpix
Ühendriikides andis Missouri osariigi kuberner Jay Nixon teisipäeval käsu, et rahutustest haaratud Fergusoni saadetaks veel rahvuskaardi üksusi.

Lisajõud suunatakse muu hulgas Fergusoni politseiameti kaitsmisele, mis oli rahutuste keskmes. Nixoni sõnul vabastab see politseinike, kes saavad mujal linnas korda tagada. Kuberneri kinnitusel on rahvuskaardi ülesandeks tulevikus ka vägivalla ärahoidmine ning inimeste ja omandi kaitsmine.

Samal teemal

"Rahvuskaart on valmis tegutsema, ärge üldse kahelge. See kogukond vajab rahu ja turvalisust," ütles Nixon. Lisaüksuste saatmise järel on piirkonnas 2200 rahvuskaartlast.

USA Missouri osariigis Fergusoni linnas puhkes esmaspäeva õhtul vägivald pärast vandekohtu otsust mitte esitada linna politseiohvitserile süüdistust seoses relvitu 18-aastase mustanahalise nooruki surmavalt haavamisega tänavu 9. augustil.

Vandekohtu otsuse teatavakstegemise järel puhkes linnas vägivald. Rahulolematu rahvahulk rüüstas politseiautosid, lõhkus vaateaknaid ning rüüstas poode. St. Louisi maakonna kohtu vandemehed otsustasid 18-aastase Michael Browni maha lasknud valgele politseinikule Darren Brownile süüdistust mitte esitada.

Maakonna peaprokurör Robert McCulloch ütles otsust põhjendades, et Wilson tegi Browniga rüselusse sattumise järel 12 lasku ning vandekohus ei näinud süüdistuse esitamiseks põhjust.

Vandekohtule esitatud tõendid kinnitasid, et Wilson avas tule enesekaitseks rüseluse ajal, mis järgnes poeröövile reageerimisele, lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee