Teleblogi

ARVUSTUS: "Viimane võmm", Kanal 2, 25. november (6)

Marko Tiidelepp, 25. november 2014, 23:36
Foto: Kanal 2
Kui lasteaiakasvataja koduteel ootamatult jalgrattaga kukub ja surma saab, aimavad uurijad Prikk ja Kotkas, et midagi siin ei klapi. Pärasti hukkunu termosest suure koguse kangete valuvaigistite leidmist süveneb neis veendumus, et tegemist oli mõrvaga. Nad võtavad luubi alla ohvri kogu senise tegevuse ja suhted ning leiavad sealt mõndagi kummalist...

Telekavades seisab selline lühiinfo tänase "Viimase võmmi" kohta. Minul on ülesandeks tänastel sündmustel pilk peal hoida ja neid veidi ka edasi anda, kuid ma ei väsi kordamast, ma ei kirjuta lugejale sügavat teleanalüüsi, vaid lihtsalt sellest, mis ekraanil näha sai. Tänaseks on "Viimasest võmmist" saanud kindlasti üks huvitavamaid ja põnevamaid krimisarju Eesti krimisarjade seas, mille garanteerib juba ka näitlejate/peategelaste suurepärane mäng.

Samal teemal

Uurijad Kotkas (Üllar Saaremäe) ja Prikk (Robert Annus) jätkavad kriminaalsete juhtumitega, kuid inimsuhete lahendamisega ka tänases osas.

Seekordne lugu algab sellest, et veoauto ees vingerdab jalgrattur, kes ühel hetkel pikali kukub ja surnud ta ongi. Selgub, et ratturiks oli lasteaiakasvataja Feliks Pollak, kelle joogipudeli põhjas on kahtlast "ravimmuda". On kahtlus, et mees on mürgitatud, mis veidi hiljem ka kinnitust saab.

Kotkas ja Prikk jätkavad juhtumi uurimist juba lasteaias, kus Pollak töötas – see on Ronald Reagani nimeline lasteaed, mille omanikeks on ameerika päritolu abielupaar. Tegemist on eralasteaiaga, kus kuutasu lausa 600 eurot! Lasteaiakasvatajaid on kokku 8, ja siin saab lisaks kõigele muule õppida ka demokraatiat ja hiina keelt! Kasvataja, kes uurijatele ukse avab, tunneb Prikk ära – see on Anet (või on see äkki Anette) Miller, kes on Priki kunagine kooliõde ja näib, et neil on ka midagi tõsisemat olnud. Anet on väga kena naisterahvas ja seda märkab kohe ka uurija Prikk!

Kui hakkab tekkima taaskord ka lai valik kahtlusaluseid, nagu ka "Viimase võmmi" eelmistes osades.

Näiteks kokatädi Linda Leivategija (Tiina Rebane), kes sai Pollaki käest riielda seepärast, et kokatädi toidud olevat olnud kehvad. Lisaks pääses tema ligi ka külmkapile, kus Pollak hoidis oma joogipudelit, millest kangetoimelist ravimit leiti, mis mehe surma põhjustas.
Veidi hiljem selgub seegi, et kokatädi on varastanud lasteaiaomaniku hinnalise mündikollektsiooni ja 95 000 euro väärtuses sularaha. Seda juhtus pealt nägema Pollak, kes kokatädist ka pilti tegi. Pollak on käskinud mündikollektsiooni tagasi viia, kuid sularaha olevat ta andnud hoopis kodututele. Siinkohal meenutan ka oma lasteaia-aega, mis jääb küll 70ndatesse aastatesse, kuid minul isiklikult on kokatädist küll vaid positiivsed mälestused, kuigi mõni toit oli küll selline, mida süüa ei tahtnud. Kui toit järgi jäi, siis pandi nurka seisma ka, aga ikkagi oli lasteaias päris vahva...

Üks kahtlusalustest on ka lasteaia üks omanikest, härra Norton (muusika Andrus Kasesalu mängib vägagi lahedalt), kes näib olevat ka omamoodi väljapressija, sest lasteaiakoht tema lasteaeda maksab lausa 5000 eurot! Seda saavad uurijad teada siis, kui kuulavad üle selles samas lasteaias käiva väikese poisi, Teodori isa (Anti Kobin). Poiss on joonistanud ühe kummalise pildi, mille lasteaiaomanik on käskinud puruks rebida!? Kusjuures veidi enne isa ülekuulamist on väike Teodor palunud lasteaias uurija Kotka käest, et see neid sealt päästaks! No mida värki? Mis toimub seal lasteaias?
Kohe alguses kerkib esile veel üks kahtlusalune, noor neiu, keda on lasteaia läheduses nähtud ning ta on rääkinud ka Pollakiga. Keegi ei tea, kes ta täpselt on. Sellest neiust räägib uurijatele ka Anet Miller, kes läheb politseisse koos Prikiga fotoroboti pilti tegema. Selle juurde tulen kohe tagasi.

Ühed olulised tegelased on tänasese osas veel – näib, et Teodoril on lasteaias ka oma sõbranna – väike Meribel, kelle ema on professor (Viire Valdma). No hiljem saame teada, et tegelikult pole see naisterahvas mitte ema, aga vanaema ning nendega on seotud ka see eespool mainitud salapärane noor neiu.

Prikk, kes ka seda noort neiut lasteaia juures näeb, ei suuda teda kinni püüda, kuid tal õnnestub selgitada, et tegemist on kroonilise bussijänese, Liisbet Kärberiga, kes on 14astaselt emaks saanud! Tema tütar on Meribel! Neiu ise on professori kasutütar!
Nüüd hakkavad kõik asjad ka uurijate jaoks paika tiksuma, mosaiikpilt hakkab valmis – professor on see, kes on üritanud kaitsta oma lapselast/last, sest Pollak oli tulnud ideele, et vaatamata sellele, et Liisbet on ravimisõltlane ja praktiliselt ikkagi kodutu, võiks ta oma lapse siiski endale saada!

See ei olnud professorile meelepärane ja nii kasutas ta ravimit, et Pollak kõrvaldada. Kurb on see, professor peab nüüd ise hoopis vangi minema, aga mis saab Meribelist!
Mikk Kotkal tuleb hea idee – Meribel ja Liisbet saadetakse elama Teodori ja tema isa juurde, vähemalt selleks ajaks, kui professorist vanaema vangist pääseb... Kotkas näitab taaskord välja oma inimlikki külgi – ta ei ole mingi masin ega lihtsalt võmm, temas on ka tundeid teiste inimeste ja lähedaste suhtes!

Ah jaa, nüüd tagasi sinna, mida ma vahepeal lubasin – inimsuhted ja seekord siis Anet Miller ning uurija Anders Prikk.

Nemad läksid ju politseisse, et fotorobotil kokku panna pilt noorest neiust, keda on nähtud lasteaias juures luusimas. Sel ajal kui nad pilti kokku panevad, tekib neil ka meeletu kirg, mis viib selleni, et nad hakkavad armatsema, kusjuures otse uurija Kotka laual!!!

See on väga pikk stseen, mida saadab ka Whitsenake'i suurepärane ballaad, kuid lisaks tuuakse sisse ka teised tegevuskohad, kuid kõik need omakorda täiendavad armastusstseeni – Priki endine tüdruk ja Kotka tütar Arabella on koos oma uue poiss-sõbra, nooreminspektor Noormetsaga kohvikus, kuid on üsna selge, et Arabella jaoks ei ole ka see tüüp õige, sest Arabella sooviks pigem seiklusi ja kirge... Kotkas on Rita baaris ja kurdab Ritale (Carmen Mikiver), et tal on Prikist kahju, sest kindlasti on Prikk mehena löödud, kuigi ta on noor, peaks olema nagu hunt, kes käiks jahil ja murraks...
Kotkas ju ei tea, et Prikk parajasti "murrabki" ja kus veel – Kotka töölaual!!!

Suurt kirge näeb pealt ka patoloog Mõisnik (Jaanus Rohumaa) ning kuuleb Tanja Murrik (Ülle Lichtfeldt), kusjuures viimati mainitu teeb sellest omad järeldused.
Loomulikult jätkavad oma suhtlemist Mikk Kotkas ning psühholoog Tanja Murrik (Ülle Lichtfeldt). Vimane teeb selle osa alguses oma kabinetis remonti, üritab pilti seinale panna, mistõttu saab ka Kotkas õpetussõnu anda... mis ei ole Tanjale meelt mööda.
Kuna Tanja arvab hiljem, et suurt kirge jagas töö juures Kotkas, siis saab uurija seda ka omal nahal tunda, kui Tanja kinnitab, et Kotkaga suhtlemine on nagu emotsionaalne ameerika raudtee ning vihjab ka "põrutamisele" uurijate kabinetis.

Kotkas ei saa muidugi mitte midagi aru! Ja see ajab ka mehe segadusse, teeb ta tigedaks, mis toimub! – ta arvab, et nad peaksid Tanjaga osad vahetama nii, et tema oleks psühholoog ja Tanja tema patsient! Tänase osa põhjal polegi see ju sedavõrd halb mõte!

Samas on Kotkal kogu aeg tunne, et tema töölauaga on midagi korrast ära – kui ta leiab laualt ühe asja (kas see oli nüüd käevõru või käekell, mine võta kinni), mis peaks olema Aneti oma. Nüüd on Kotkal asjalood selged. Ta raputab heast meelest Prikki ja tormab Murriku juurde tõdema, et ta saab nüüd aru, mida Tanja öelda tahtis, kuid temal pole sellega midagi pistmist! Tanja jääb siiski tõsiseks kinnitades, et see polegi sedavõrd oluline... No krt küll, ei saa nendest naistest ikka aru küll.

Seekordse sarja viimased stseenid on lasteaias, kuhu Kotkas puuvilju viib ja lastega mängib. Seal on ka Prikk ja Anet, kes õhtul plaanivad taaskord kohtuda, kuna politseis on kindlasti veel palju vabu töölaudu. No vaata ulakaid!

Sellised sündmused seekord. Juhtum sai lahendatud, süüdlane tabati, kuigi seekord oli süüdlane pigem selline, kes oleks võinud ju mitte süüdlane olla, aga eks elus tule ikka ka selliseid kurbasid asju ette. Näitlejate mäng oli taaskord suurepärane ning oli ka palju head muusikat – Whitesnake'i juba mainisin, kuid olid ka AC/DC, Scorpions ja Desireless.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee