Maailm

Fergusonis puhkes taas vägivald, ühtlasi süüdati mitukümmend hoonet (6)

AP/AFP/BNS/ÕL, 26. november 2014 07:00
LEEGID VÄIKELINNAS: USA väikelinnas Fergusonis puhkesid teisipäeva öösel taas tõsised rahutused. Foto: Reuters / Scanpix
Missouri osariigi väikelinnas Fergusonis puhkesid mustanahalise nooruki tapnud politseinikule süüdistuse esitamata jätmise järel teisipäeva öösel taas rahutused. Süüdati mitukümmend hoonet. 61 protestijat võeti vahi alla.

Värsked rahutused on tõsisemad kui augustis, ütles eile St. Louis’ maakonna politseiülem Jon Belmar. Väidetavalt tulistasid meeleavaldajad politseinike pihta ja pildusid neid kividega. Rahvahulk süütas ka politseiautosid ja rüüstas poode. Märulipolitsei kasutas rahvamassi ohjeldamiseks pisargaasi ja kumminuiasid. Korra taastamiseks saatis Missouri kuberner Fergusoni rahvuskaardi lisaüksusi.

Samal teemal

Esimene rahutustelaine puhkes Fergusonis pärast seda, kui valge politseinik Darren Wilson laskis 9. augustil maha 18aastase relvitu mustanahalise Michael Browni. Politseinik tegi kokku 12 lasku.

Wilson väitis pärast Browni tapmist avaldatud politseiraportis, et nooruk oli poest sigareid varastanud. Hiljem ilmnes, et patrullautos istunud Wilson ei teadnud röövist midagi, vaid peatas Browni seetõttu, et too kõndis keset teed ja häiris liiklust. Wilsoni valetamine vallandas Fergusonis mitu nädalat kestnud rahutused.

Esmaspäeva õhtul otsustas üheksast valgest ja kolmest mustanahalisest liikmest koosnev vandekohus Wilsonile süüdistust mitte esitada. Prokurör Robert McCullochi sõnul toetusid vandemehed seni kuulmata tunnistusele. Otsuse järgi Wilson siiski tuvastas Browni kui potentsiaalse kahtlusaluse sigari­varguses pärast temast ja tema kaaslasest ametiautoga möödumist.

Vandekohtule esitatud tõendid kinnitasid, et Wilson avas tule enesekaitseks rüseluse ajal, mis järgnes poeröövile reageerimisele, ütles McCulloch.

Wilsonit oleks võinud oodata ka süüdistus esimese või teise astme mõrvas või surma põhjustamises. Nii president Barack Obama kui ka Browni perekond kutsusid pärast kohtuotsust vaoshoitusele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee