Eesti uudised

Maakohus võttis suurpere vanematelt juba teist korda laste hooldusõiguse

Eesti Päevaleht, 25. november 2014, 07:22

130 KOMMENTAARI

n
no/ 5. märts 2015, 10:18
KOHUTAV lugu!!!!!!
Kus on kirjas see vaesuse kriteerium?Parem võiks siin keegi aidata-keegi Toompealt või Brüsselist.Üks pere juba põles surnuks,sest ei olnud raha elektrit maksta....kuhu me nii jõuame kui me kõik oma lapsed hävitame ja muserdame.Kas need lastekaitse ametnikud tahaksid kasvada lastekodus,või siiski oma isa ja emaga?
a
AA/ 26. november 2014, 09:06
No tegelt..kui vanemad ikka ise initsatiivi üles ei näita, siis polegi midagi parata. Päris niisama ikka lapsi ära ei võeta. Isal oleks võimalik ka mõni kõige lihtsam amet ju võtta aga millegipärast ta seda ei tee. Loodetakse toetusrahadele ning toodetakse lapsi veel juurde. Mis kuvandi see looks, kui riik nüüd heldekäeliselt eraldaks mingid spetssummad nende ülalpidamiseks?
t
26. november 2014, 06:48
t
töölkäiv laste ema/ 26. november 2014, 00:04
on kuidas on, aga imestan alati, kuidas inimestel, kes tööl ei käi, on kodud koristamata ja mustad nagu sealaudad. Koristamine oma pere tagant ju raha ei nõua.
j
JEEP/ 26. november 2014, 03:36
Mine tea. Ka põrandahari, mopp, seep, pesupulber ja igasugu küürimisvahendidki maksavad midagi. Igasudu tolmuimejatest ning aurutajatest ma parem ei räägigi.
a
anna kannatust/ 25. november 2014, 20:16
Lugesin ja lugesin, aga miskit tarka ei leidnud. Vaid moned asjalikud kommentaarid, enamustel labimotlematu ja isegi mitteasjakohane arusaamine.Jah, olen sellega yhte meelt, et kui voimalused rahaliselt kehvad, siis ikka tuleks moelda ja otsida lahendusi , aga mitte lapsi jatkuvalt teha. Kas siin on tegemist teadmatusega voi on asi pohimottes/kyll riik aitab> seda ,meie, kommenteerijad ei tea, vaid asjaosalised ise. Mulleisiklikult jai mulje, et mida rohkem lapsi, seda suuremad on lastetoetused ja riigipoolsed toetused, nii.et tool polegi vaja kaija. Saan aru, et vanemad pole alkohoolikud ja sellest lahtuvalt, peaksid nad laste toitmise ja elementaarse ostmisega toime tulema. Yyrid ja muud maksud on muidugi teine jutt. 10 a poiss ytles, et tal on kodus hea, Miks laps oleks pidanud valetama, jarelikult olid lapsed kodus onnelik, kohud tais ja elementaarne vajalik olemas. See, et pere ei jaksa yyri maksta, ei puutu hetkel laste heaolusse, kyll aga voib viia selleni, et ette tuleb taas kodu vahetus. Jah olen nous ka sellise tahelepanekuga, kui palju raha kulub yhe lapse peale lastekodus kasvatamisel kuus riigil maksta. Makske parem see raha lapsele , nii et laps saab olla oma kodus ja oma vanematega ja koos oma odede ja vendadega. Kui tekib kysimus, et raha ei saa maksta vanematele ja voib tekkida olukord, et nad ei kasuta seda laste tarbeks. Sellisel puhul on olemas sotsiaal ja lastekaitsetootajad, kes saavad lapsi aidata ja ise lastele osta voi kohae viia vajalik, mida saaks riigipoolse rahaga soetada. Viimane on / viia lapsed lasetkodusse, kui vanemad pole alkohoolikud. See, et nad ei toota, ei tohiks veel anda pohjust. Pole siin kuskil mainitud, et lapsed naljas, kasimata voi koolis halva oppeedukusega. Milles siis ikkagi asi?
m
Maarja/ 25. november 2014, 20:57
Loomulikult on oma kodu kõige parem ja oma ema on ikkagi oma. Olgu ta siis milline tahes. Aga on ka võimalus, et kodus sai poiss teha seda mis endale meeldis. Aga mujal nõutakse korda ja puhtust ja õppimist ja ... Tegelikult hirmuga mõtlen kes sellistes tingimustes kasvanud lastest saavad. Samasugused tööpõlgurid ja harimatud kes elatuvadki laste tegemisest ja nende eest saadavast lastetoetustest? Suhtumisega, et MINA PEANGI saama? Et riik peabki aitama ja küll head inimesed aitavad?
l
Loll teab mis teeb/ 25. november 2014, 18:44
Kas nüüd on laste ,tähendab nõrgama vastu rünnak,aga mõelge tuleb aeg kui see põlvkond suureks kasvab ja teie väetid nõrgad lastekaitsjad ,sotstöötajad olete juba vanad te saate kõik veel hullemini tagasi,ja siis on juba hilja ,mõelge juba nüüd.
l
lihtsalt arvan/ 25. november 2014, 18:28
teab keegi vastust,kes kaitseb lastekodulapsi kasvatajate vägivalla eest.milline kontroll on lastekodu töötajate üle.ei ole seal laste elu migi lust ja lillepidu.töötajad tõstavad laste vastu kätt päris tihti.ja paljudes lastekodudes ei ole vastavat haridust saanud töötajad.tean mida räägin.
a
arvan minagi/ 25. november 2014, 18:41
samuti on lastekodud ideaalne paik pedofiilidele töötamiseks ja kuulu järgi polevatki neid seal väga vähe.
k
Kersti/ 25. november 2014, 19:19
Olen näinud väikeslastekodu elu seestpoolt. Küll palju aastaid tagasi ja nn "vene ajal" aga kuulu järgi pole mõned asjad siiani muutunud. Tol ajal sain šoki kui seda elu nägin. Minu nähes isegi ei püütud teistmoodi käituda või teha.
a
AA/ 26. november 2014, 08:59
Tänapäeval on natuke teistmoodi see süsteem minuteada. On nagu väikesed peremajad. Igal on oma "emad/isad" kes töötavad vahetustega. Tavailselt lapsed väga kiinduvad oma asendusvanematesse ja ka vastupidi. Kindlasti on ka ebapädevamaid töötajaid aga ma ei usu, et need on valdavuses.
m
m/ 25. november 2014, 18:22

w
wer/ 25. november 2014, 17:33
miks mu kommentaari enam ei ole. ma ütlesin, et see poiss on ju 10a. piisavalt vana et võtta tõsiselt tema soov vanemate juurde jääda. te ju lõhuta lapsed, mitte ei kaitse neid. ka minu pereliige töötas lastekaitses, ta siiralt soovis abistada eriti üksikemasid (kel vägivaldne kaasa), aga enamik tädisid olid seal preemiaraha peal väljas, mida nad laste perest äravõtmise eest saavad. mu pereliige tuli sealt töölt ära, ei suutnud lihtsalt, ei olnud nõus olema kaasoasline taolistes kuritegudes laste vastu. mul on lastest südamest kahju.
s
25. november 2014, 17:20
Selline see meie riik on. Aitab viletsaid ja vaeseid üle maailma. Kauplustes üle jäänud toit lendab prügikasti. Kas on siis odavam lapsi riigi kulul lastekodus kasvatada või aidata paljulapselist perekonda?
m
to mammy/ 25. november 2014, 17:05
me kunagi ei tea, mis elus vöib juhtuda,kas jääb keegi haigeks vöi kaotab töö ja lupsti...ongi lastekaitse ukse taga, nii et täna taevast , et eluga hakkama saad ja ära möista kohut paljulapseliste yle, köigil on öigus hingata ja nii nagu nad oskavad ja suudavad...
e
Eluraskused/ 25. november 2014, 17:29
Jah, muidugi võib juhtuda haigus, koondamine jne, aga selleks ongi PERE, kus on 2 lapsevanemat. Kui 1 kaotab töö, siis aitab teine. Sellist asja, kus 2 inimest korraga töö kaotavad või haigestuvad juhtub siiski haruharva! Seda tulebki mõelda, kes aitab, kui peaks raske olukord tekkima: on need vanemad, abikaasa? Aga püsivalt lasta sellisel olukorral lihtsalt edeneda on LOLLUS, ei muud!
w
www/ 25. november 2014, 16:44
Ah siis peebi võeti ka ema rinnalt ära. See on see uus seadus, mis lubab kohtuta lapsi ära võtta. See on sama hull seadus nagu kooseluseadus, kus lapsi kasvatavad kaks ühesoolist.
j
Juku/ 25. november 2014, 16:40
Meil on üle poole rahvastikust vaesed, kas siis nendelt tuleb lapsed ära võtta. Pereema ei saa ju tööl käia. Paljudes kohtades puudub võimalus tööl käia, kuna lihtsalt töökohti pole või töötajad on koondatud. Ametivõimud peavad otsima võimalusi töökohtade loomiseks ja suurtele peredele abirahade suurendamiseks.
v
Väga lihtne/ 25. november 2014, 16:46
Selleks, et ei võetaks lapsi ära, ärgu tootku juurde need, kes elavad vaesuse piiril! Milles küsimus ma ei saa aru?
e
ei ole lihtne/ 25. november 2014, 17:06
selleks et lapsi mitte saada tuleb osta rasestusvastaseid vahendeid. Need aga teatavasti maksavad raha ja vaestel raha pole.
v
Vaene/ 25. november 2014, 17:32
Hakkab pihta: need ju maksavad! Aga lapse ülalpidamine nagu ei maksa tiba rohkem? Parim vabandus! parem sigitan lapsi ja pärast vaatan, kuidas toime tulla...
n
Nii on/ 25. november 2014, 18:13
Lapsed sünnivad kire tagajärjel. See pole pikalt planeeritud ja kaalutletud otsus. Vaesus on karm. Hiljem tuleb ka karm tõde et laste ülalpidamine on kulukas.
t
to nii on/ 25. november 2014, 18:51
Oled sa kursis, et nimetatud pereema on sünnitanud 10 last, neist 3 esimest kasvavad naise emaga?
k
Kirde - Eestlane/ 25. november 2014, 17:38
Sul on Juku täiesti õigus - riigi ja kogu riikliku bürokraatiasüsteemi eksisteerimise mõte on oma kodanikke kaitsta ja teenida. Meil on asja mõte ära väärastunud - meil eksisteerib kodanik selleks, et riigi bürokraatiale hea elu tagada. Ehk riiklik süsteem oskab väga hästi karistada ja trahvida - kuid on ära unustanud oma eksisteerimise eesmärgi.
d
Dunka/ 25. november 2014, 16:22
Nagu mina aru sain ei võtnud need lastekaitsjad lapsi ära vaid kohus
k
Kirde - Eestlane/ 25. november 2014, 16:17
See mis juhtus otse sünnitusmajast ära võetud lapsega(Tiiuga), näitab, et riik pole parem laste hooldaja kui oma pere, kuigi propagandamasin jahvatab meil hästi. Aga viimase aja seadusandlus räägib enda eest - kuhu on minemas nii meie seadusandlus kui kogu süsteem üldse.
t
TIIA/ 26. november 2014, 09:00
t
to: FFW/ 25. november 2014, 15:49
Sa oled ikka ise ka üks lapsi juurde tootev paljulapseline? Nii lolli juttu ajad suust välja.Kle see pere pole AASTAID suutnud tööd leida, misasja sa jahud siin. Üheltki normaalselt perelt, kus vähemalt 1 vanematest käib tööl ja lastel kõik vajalik olemas, lisaks vanemate aeg EI tulda lapsi ära võtma! Ilmselt sa kardad enda pärast...Mis iPadid? Selle pere lastel pole hädapärasemaidki asju, ei tasu liialdada sul!
h
Hädapärased asjad/ 25. november 2014, 15:57
Mis jahud, kui tegelikku olukorda ei tea. Kodus on kõik hädapärane ja lisaks vanemate armastus kõik olemas.
s
siis/ 25. november 2014, 16:05
poleks lapsi ära võetud! Ma olen kindel, et mitte üheski riigis terves maailmas ei võet alapsi lambist ära perest, kus lapse jaoks kõik vajalik olemas. Kui Lastekaitse on lapsed võtnud ebaõiglaselt, ag apalun, mingu kohtusse see pere, tõestagu, et nad armastavad oma lapsi ja kõik vajalik on olemas, see ei saa olla raske!
m
Mimi/ 25. november 2014, 17:10
Üsna sinisilmne arvamus. Näiteks Norras võeti, kuna lapsel polnud piisavalt mänguasju. Ei tasu arvata, et tead kõike kõigi maade ja rahvaste kohta. Jõuame varsti meiegi sinna.
r
rumalus/ 26. november 2014, 07:28
kohtusse minekuks ja kohtus võitmiseks peab mega palju raha ja tutvusi olema

s
siim/ 25. november 2014, 15:27
see teada tuntud raadiku sotialnik kes üüri ei msaksa ja elatub lastetoetustest.kui riik kohtuotsusega pere suutmatuse tõttu laste eest hoolt kanda lapsed lastekodusse saadab siis kohe on uus titt tulemas ja riik muudkui toitku ja katku neid.sellised vanemad ei tohiks lapsi saada sest laste tulevik on tume.
l
lasteta riigi tulevik on tume/ 25. november 2014, 22:07
kas Soomes vähe neid on kes sotstoetustest elavad? pole kuulnud, et keegi ära võtab
igatahes laste huvides siin küll ei tegutseta, raudne fakt
ja üldse kas asi pole mitte rahvuslikus konfliktis? ühel poolt iseseisvusparteilane ja teisalt vene sotstöötaja
h
hiiliv seadus/ 25. november 2014, 15:24
Lapsed ostavad endale hoopis omasooihalejad kes lapsi ei saa Sellele anti roheline tuli ja nii need seadused ka varsti käivituvad .Algul lastegodu hiljem isikute konfidensiaalsusele viidates kasuvanematele les.ped.-dele.
e
ene/ 25. november 2014, 15:18
See on ju järjekordne lool seadus, mis lubabvaestel lapsi ära võtta. Milline trauma lastele. Riik peab aitama leida töökoht paljulapselistele vanematel ja abistama rahaliselt.
m
Miks/ 25. november 2014, 16:51
Riik peab..... Kui inimene jōuab lapsi teha siis peaks jōudma ka lapsi normaalselt kasvatada.....toita, katta jne
m
Mmi/ 25. november 2014, 17:13
Mida tähendab "normaalselt"? Minu jaoks tähendab normaalselt, et mu lapsed saavad jõuluvanalt uued mobiilid, igal aastal uued hooajalised riided (poest ikka, mitte naabri vanad), mõlemal on 2 tasulist huviringi ja suvised laagrid. Kas sinu jaoks tähendab see sama?
k
Külli/ 25. november 2014, 17:45
Ei maksa liialdada:) Normaalselt tähendab seda, et esmalt sünnivad lapsed armastavasse peresse, kellel olgu siis üürikorter, kuid kommunaalid on makstud, vanemad käivad tööl, kodu on korras, lapsel puhtad riided seljas (pole vahet, kas tutikad või kaltsukast ostetud), toit laual, vanematel on aega oma last õpetada ja kasvatada. Vaat see on elementaarne normaalsus nii minu, kui arvan, et enamuse jaoks!
n
nimetu/ 25. november 2014, 15:08
Minul on ka 5 last ja armastan neid uhtemoodi nii et ei saa väita et kõik suurpered teevad lapsi raha ahnuse parast.olen abielus ja oman korraliku maja lastel ka kõik olemas mis olema peab.aga see seadus on tegelikkuses meie kõigi vastu.me keegi pole selle eest kaitstud.kll see sots tootaja leiab ikka midagi mille parast lapsed ara votta...nii et arge arvake et teie 1-2 lapse vanemad heal jarjel et te olete väljaspool ohtukahjux mitte :/
s
Sul/ 25. november 2014, 16:55
Ju lapsed alles, järelikult kōik ok ja loomulikult ei saa siin kōiki suurperesid ühte patta panna. See seadus ei ole kellegi vastu aitab vaid lapsi kelle elud tōesti rasked.
Ega riik siin otsuseid uisapäisa tee...
Parimat kōigile peredele
f
FFW>>/ 25. november 2014, 20:41
Oh sind naiivset lollikest küll.
r
Riigikohtu otsus/ 25. november 2014, 15:03
oli siis ebapädev? Kas Lasnamäe LOV on riik riigis,et laseb vaesel perel aastaid oma tervist ja raha kohtuskäimisele raisata?Nüüd on perel võlad ja põhjus uut aastaid kestvat kiusukampaaniat alustada.Selle pere laste pärast on hirm, sest selline laste vägisi siia-sinna lohistamine võib lõppeda veel suurema tragöödiaga, kui oli juba selle pisikese Tiiu surm.
n
Naabrinna/ 25. november 2014, 16:20
tean seda õiendavat a-sotsiaalset peret Raadiku tn, see vanamees on loll ainult nõudmised ja külakella lööja, naine samasugune.... mäletan seda telekaklippi, mis oli tehtud üürikorteris , kus eit oli viimase lapse ootel istusid vanamehega kõrvuti ja kõlistasid mängukanni... tööl nad aastaid ei käi. omal isiklikku elamist ei ole, .ainult maksmata arved, siit näha, et armastab elada teiste inimeste kulul ja võitluses rahaliste toetuste eeston vahendeid valimata viimseni väljas, tehakse ainult debiilseid lapsi et saada mani... Riik teeb õieti, kui lapsed ära võtab !
Kõigesuurem j kommija on nende vanem laps, vanamees ei tunne arvutit üldse ju ta tahab et rahvas enne jõule teeb tema perele annetuskampaanijat
k
kas/ 25. november 2014, 19:30
on õige öelda "debiilseid lapsi"??
m
25. november 2014, 15:02
Minu jaoks ideaalse perekonna mudel 3 ema ja 2 isa :-)
k
Kole lugu küll./ 25. november 2014, 14:55
Tekib kohe üks küsimus: miks üks laps teises lastekodus? See on lapsele traumeeriv! Ta on niigi õnnetu ja nüüd jääb teistest lastest eraldi? Kas lapsed olid näljas või milles asi?
t
Täpselt sam asja mõtelnud, et kui lapsed eraldadakse vanemate juurest/ 25. november 2014, 15:42
miks nad siis veel eraldadakse teine teiselt, veel lastekodusse paigutamise järel.
See tekitab neile lastele veelgi rohkem traumat juurde.
Loodame, et lastel ei unune, et neil on olemas õed vennad.
Kuid kui palju on neid lapsi, kes ei tea üldse, et neil õde ja vend kuskil olemas on.
Kellele pole ka laste kodus räägitud, et neil on oma peres veel kuskil lähedane pere tuttav olemas.
Ja kui teada saavad, siis on pool elu sellest juba läbi või jub vanadus põlves alles ülesse leitud oma lihane veri.
Mis tõttu peaks neile lastele maimima julgelt, et neil on õde või vend juba varakult, et saaksid omadega ühendust hoida, mitte kasvada tühjuses üksinda.
Hea näide oli kus eraldat lapsed, üks pandi eesti lastekottu, teine lapsendati ja saadeti venemaale, pärast oli tükk tegu kummagil, mis keeles rääkima hakata.
Nõmeduse tipp lahutamine õdedest, vendadest ega arvestata sellega, millist negatiivset suhtumist taoline asi mõjutab neile.
l
Lugeja/ 25. november 2014, 14:42
Lugege artikkel korraliklt läbi. Need vanemad ei ole midagi teinud, et lapsi tagasi saada. Linnaosa maksab praegu osa üürist, midagi peavad nad ka ise maksma ,aga ei maksa kuna ei käi tööl.Võlg korteriühistu ees aina kasvab. Neile öeldi, et otsigu endale töökoht, mida nad ei ole teinud aastate jooksul.Kui mulle öeldaks , et lapsed saad tagasi kui töötad, siis mul ükskõik mis tööd teha
m
m/ 25. november 2014, 14:44
f
FFW>>/ 25. november 2014, 15:00
On päris uskumatu, et meie keskel elab inimesi, kes päris tõsimeeli leiavad, et töötu olemine on põhjus laste ära võtmiseks...
k
KIVIPEA/ 25. november 2014, 15:05
TÖÖ ON LOLLIDE JA PUUHOBESTE ASI. TARK EI TORMA TÖÖLE ENNAST TAPMA JA VÄSITAMA. RIIK PEAB ANDMA
e
Ei käi tööl?/ 25. november 2014, 15:38
Lastekasvatamine ongi ju töö. Mida imet see ema peaks veel kuskile tööle minema. Linnaosa peab maksta kogu üüri, tegu ju paljulapselise perega. Lastekodus võõraste kasvatajate jms. makstakse ju riigi poolt kõik kinni, miks siis lapsed oma kodus ei või olla ja see raha võiks tulla perele.

t
Teadja/ 25. november 2014, 14:36
Soomes täpselt sama laks, vöetakse lapsed perest ära üsna tühistel põhjustel. Kas pereväärtusi ei eksisteeri enam, kas lastekodud/hoiukodud suudavad pakkuda sellist hoolt ja armastust nagu teeb seda enda pere? Raha ei ole oluline siinkohal, rahaga ei saa osta endale head ja meeldejäävat lapsepõlve. Väga kahju on,et nii asjad lähevad..
Soomes pidevalt uudised kus emad tapavad oma lapsed ja enda vöi vastupidi, aga sellise poliitika juures,et minult vöetakse mu laps ära, ei tahagi ma enam edasi elada.
Väga kahju
t
Teadja/ 25. november 2014, 14:36
Soomes täpselt sama laks, vöetakse lapsed perest ära üsna tühistel põhjustel. Kas pereväärtusi ei eksisteeri enam, kas lastekodud/hoiukodud suudavad pakkuda sellist hoolt ja armastust nagu teeb seda enda pere? Raha ei ole oluline siinkohal, rahaga ei saa osta endale head ja meeldejäävat lapsepõlve. Väga kahju on,et nii asjad lähevad..
Soomes pidevalt uudised kus emad tapavad oma lapsed ja enda vöi vastupidi, aga sellise poliitika juures,et minult vöetakse mu laps ära, ei tahagi ma enam edasi elada.
Väga kahju
j
j/ 25. november 2014, 15:40
Kuidas Te teate et antud pere pakub "sellist hoolt ja armastust"? Kindlasti ei võeta lapsi ära põhjuseta ning usun, et sotsiaaltöötaja on otsuse enne põhjlaikult läbi kaalunud. Samuti on lastel võimalus paremale elule, mis sageli puudu a-sotsiaalsete kommetega vanemate juures elades.
t
Tead/ 25. november 2014, 17:14
ära plääguta, ametnikusaast!
b
Billy/ 25. november 2014, 14:29
Ok, aga näidake siis rahvale selle pere ema ja isa, tutvustage. Kes nad on, mis haridustasemega, kus nad töötavad, siis saavad ju inimesed otsuatada, kas Lastekaitse on teinud liiga või mitte? Aga üldiselt jah, ei pea olema teab mis ametnik, et juba lähivaatlusel näha, kas peres on asjad korras v mitte! Ja seda enam, kui neid inimesi on juba korduvalt hoiatatud, et lapsed võetakse ära, kui nad oma elu ei paranda, mis siin siis ebaõiglast? Mingigi töö leiab omale ükskõik, milline tervise juures olev täiskasvanu, kui ta vaid TAHAB endale ja lastele paremat elu!
t
to Billi/ 25. november 2014, 15:43
Alles oli sellest perest juttu. Ilus puhas kodu, vanemad ei joo ja ei laaberda. Isa teeb juhutöid. Neil on targad ja tublid lapsed. Nende üks laps suri lastekodus, kuna öövalves ei olnud ühtki inimest, kes oleks lapsi vaadanud ja lapsuke lämbus. See lapsuke tiriti ema rinnalt, kui ta oli alles sünnitusmajas ja viidi lastekodusse. Selle pere ainus süü on, et elavad sotsiaalkorteris ja ametnikud ei saa aru, miks nad tahavad oma lapsi ise kasvatada.
l
Lubage naerda/ 25. november 2014, 15:54
JUHUTÖÖD on kindel sissetulekuallikas?? Laps/lapsed ei tah ajuhuslikul ajal süüa, vaid 3x päevas ja iga päev. Asi pole laaberdamises, vaid selles, kas antakse aru, mitut last pere saab omale lubada või mitte! Kui kommunaalid on maksmata pikalt, aga lapsi sigitatakse juurde, siis on ilmselgelt asjad paigast ära!
k
kulla inimene,/ 25. november 2014, 16:09
oled sa kuulnud, et lastekasvatamise juurde käib ka selline väike asi, et vanematel peaks teenistus olema, mitte riik ei pea neid ja nende lapsi ülalpidama! Jah teenistus ehk palk, mida lapsevanem saab tehtud töö eest, igakuin ekindel sissetulek, et laps saak süüa, riided selga, et kodus, kus laps elab oleksid kommunaalid tasutud jne. Nad võivad ju tahta oma lapsi ise kasvatada, ag akui täiskasvanud inimene ei tule aastate jooksul toime ka endaga, et omale töökoht leida, siis ei sobi ta lapsevanemaks! Õppigu esmalt toimetulekut ja siis planeerigu lapsi.., mitte vastupidi. Laps pole katsejänes!
m
Maarja/ 25. november 2014, 16:12
No igaüks peaks tegema just niipalju lapsi kui ise üles jõuab kasvatada. Ma ei saa aru neist lapsevanematest kes sigivad nagu küülikud mõtlemata kas neil on oma lastele elementaarseidki eluks vajalikke tingimusi võimaldada. Ei meelde mulle see suhtumine, et olen paljulapseline ja riik PEABKI aitama. Et sigin muudkui arutult edasi ja küll Kodutunne teeb kodu korda ja riik aitab ja toetab.
n
Naera, naera/ 25. november 2014, 16:13
Vanasti oli tavaline 10 ja rohkem lapsi peres. Minu vanaisa oli väga vaesest perest, lapsed käisid talvel üksteise alla õues, sest riideid ei jätkunud. Kõigist kasvasid tublid ja hakkajad inimesed, kellest mitmel kõrgkoolid selja taga ja oma ärid. Vanaisa ilusamad mälestused olid lapsepõlvest, kus koos vendade ja õdedega tehti lastetempe, aidati vanemaid, hoiti kokku ja hoiti üksteist. Kunagi ei rääkinud ta, et küll mul oli vilets lapsepõlv, sest ei olnud seda, teist ja kolmandat.
Eelkirjutaja unustab, et lastel on ka tunded. Nad ei ole asjad ilusas pakendis või loomad, kellele kolm korda päevas süüa antakse.
v
vanaisa/ 25. november 2014, 16:21
vaata, siis olidki teised ajad. Samahästi võiks küsida, miks me ei võiks elada üleüldse, nagu 1000 aastat tagasi? Praegu vaata on maaelu kahjuks välja surnud, kui sa pole veel aru saanud. Iga asi maksab raha. Maal sai ehk suures talumajas 10 last mahutatud, aga korteritesse ei mahu jne. Elo on kolinud maalt linna ja siin elamiseks tuleb tööl käia, makse maksta, teenida piisavalt, et lastele võimaldada ELU! Ma ei räägi iPadidest, vaid elementaarsest toidust, soojast toast, vanemate ajast ja armastusest!
l
25. november 2014, 16:27
Lapsed on eraldi lastekodudes, sest neil on erinevad vaimsed tasemed, mõned on normis, mõned mitt
,Neil ei ole oma kodu, see on üürikorter, kus korteri sisustus kuulub ka üürileandjale neil pole omal potti ega panni, ja kui üüri ei maksa tuleb otsida jälle uus üüripind--- lastetoetused on ikkagi mõeldud laste arendamiseks ja toimetulekuks mitte vanematele tasurahaks
Võlad hävitavad selle pere
m
Maarja/ 25. november 2014, 18:01
Kullake elu on edasi läinud. Vanasti olid suured pered maainimestel. Talu siis toitis ja kattis. Ei olnud mingeid euronorme ega nõudeid. Tahtsid kana lõunaks teha siis läksid püüdsid ühe kinni ja sealsamas talu õue peal löödi paku peal pea otsast. Lapsed aga aitasid varakult talutöödel. Linnainimestel polnud ka vanasti üldjuhul niipalju lapsi. Me ei saa rääkida aga vanasti .... Vanasti oli hoopis teine aeg ja sedasama elu tänapäeva tuua on võimatu. See asi ei toimi nii nagu vanasti. Muide vanasti oli tavaline, et suures peres sai linna kooli vaid üks lastest. Ülejäänud pidid leppima "2 klassi külakooli" Kuidas sa tänapäeval sellist elu ette kujutad?
m
Mommy/ 25. november 2014, 14:13
Keegi siin kirjutas, et ju siis pole lõviemal olnud lastekaitseorganitega tegemist. No ma olen täiesti kindel, et ei ole. Minul muuseas ka ei ole ja võin sulle kinnitada, et ei tule ka, kuna me abikaasaga hoolime oma 2 lapsest, teeme kõik selleks, et neil oleks kõik vajalik olemas ning lisaks anname hoolt, õpetust ja armastust- vaat seepärast ei tule minul ja veel paljudel mõistlikel peredel tegemist lastekaitseorganitega, mis muuseas arenevad tänapäeval väga jõudsalt. Inimesed õpivad, koguvad infot, täiendavad end pidevalt. Kibestunud inimestele seal asutuses töökohta pole.
f
FFW>>/ 25. november 2014, 15:02
Öeldake, et kõik mida teistele soovid, tuleb ühel päeval endale ringiga tagasi. Nii et ära üllatu, kui ühel päeval su lapsed minema viiakse põhjendusega, et sa ei suuda neile piisavalt head tahvelarvutit osta.
m
Mommy/ 26. november 2014, 10:35
oot, kustkohast sa lugesid välja, et ma teistele midagi halba soovisin?? Sina oma tahvelarvuti jutuga, küllap tunned ise mingit sorti süümepiinu oma laste ees, mis sa muidu siin halvustad.
r
raaL/ 25. november 2014, 13:50
l
Lisatasu?/ 25. november 2014, 13:49
Kuule sina siin, mida sa laimad ja valetad? Lastekaitsetöötajad ei ole kunagi saanud laste äravõtmise eest preemiat ega lisatasu, see pole mingi müügiasutus. Sa annad omale natuke aru ka, et valeinfo jagamise eest on võimalik sullegi karistus määrata? Võta teadmiseks, et lastekaitsesse ikka suvaline inimene tööle ei saa. Miks kibestunud? Esiteks peab sul vastav haridus olema, teiseks endalgi laps või lapsed. Pigem on kibestunud need paljulapselised, arutud pered, kes kõiges riiki süüdistavad. Oma elu krt planeerida ei oska, siis on lastekaitse süüdi. Enam jaburamalt mõelda ei saa!
k
25. november 2014, 13:03
Kulla ajakirjandus!
Palun lõpetage haigete inimeste eksponeerimine, sest teie kirjutised ainult annavad neile jõudu uusi ja uusi ideid! Ma ei ole lugenud kuskilt ajakirjandusest selle isa püüdlusest oma pere elu parandada jne, ainult 1 teiste süüdistamine ja halvustamine ehk siis neile tehakse liiga. Normaalselt perelt ei võeta lapsi ära! Kui teil on väga vaja just selliseid ullikesi esile tuua, siis tooge juba kõik välja mis puutub sellesse peresse. Uurige ja koguge materjale ning kirjutage siis selliseid artikleid mis näitavad, et isa ongi igavesti tubli ja töökas ja muidu asine! Praegusel hetkel on küll ainult psühhopaadi lalin, tehakse liiga, pole süüdi jne.
Mul ja ma usun, et ka väga paljudel teistel on kõrini sellisest ühepoolsest lahmimisest!
.
25. november 2014, 13:09
...jõudu ning uusi ja uusi ideid edasiseks. Vabandust ebakorrektse lause pärast!
k
KIVIPEA/ 25. november 2014, 12:49
LAPSTERAHA OLGU NAGU SOOMES JA VENES 3000! PER KÄRSS

1
1990/ 25. november 2014, 12:47
Kui mõelda ajas tagasi-siis sellel ajal oleks võinud iga kolmanda kodu lastest tühjaks viia...Viga seisnes ainult selles,et siis polnud ka selliseid lastekodusi,kui nüüd.Ja riigi raha.ma ei teagi,kuhu see kadus...Eks minagi pidin vahel mõtlema,mida homme lastele süüa anda...Oli talongimajandus ja selline-isegi sipupüksid said ära nõelutud,sest ega neidki kaubanduses eriti polnud.Aga õnneks polnud tookord lapsed nii nõudlikud ja internetimajandus lapsekingades.Nüüd peab läpptopp lapsele juba sünnitusmajast kaasa andma,sest muidu järsku laps jääb alaarenenuks...Nägin minagi korra klippi,kus 10 aastast poissi vägisi kodust ära viidi...Pisar tuli silma.Vaatasin,et elamine oli igati korralik-väga hullusi kodusi näeb Kodudundes-ja sealt ei taha ükski sotsiaalametnik lapsi ära viia?Ma ei tea...mõnikord peab ikka mõtlema -kas on õige laps vanemate juurest ära viia?-Vajaminema asja võiks ka riik perre osta-lapsele vajamineva asja tema arenguks.Muidu jah-"istutame" lapse uude keskonda,kuid hing on teisel lõhki kärisenud ja seda juba kokku ei liimi-kingi talle kasvõi kosmoselend...
1
1 pluss 1/ 25. november 2014, 12:46
Olen nõus, et lastetoetused on meie riigis olematud, aga selliselt elada, et planeeridki oma elu vastavalt toetustele ka nagu pole normaalne? Need asjad ju muutuvad! Täna on normaalne toetus, 2 aasta pärast poole väiksem, varsti võetakse äkki üldse ära...Pere ja lapsi planeerib mõistlik inimene siiski vastavalt oma võimalustele. Kas naisel on töö, kas mehel on töö, kui suureks kujunevad keskmised kulud lapse kasvatamisel (lasteaiamaks, toit, mähkmed, olgu siis kasvõi kasutatud riiete ostmine jne), kas peres on veel lapsi, kas mõlemal vanemal jääb aega ka uut (planeeritavat) last kasvatada, õpetada, armastada??? Kui vastused on eitavad, siis millest me räägime, need on elementaarsed asjad, millele võiks mõelda enne, kui süüdistada riiki ja kõiki teisi! Uskuge, rasestumisvastaste pillide võtmine või kondoomi kasutamine tuleb palju palju odavam, kui lapse ülalpidamine. Kui ikka võimalused on olematud, ära rasestu!
h
Hmm/ 25. november 2014, 12:03
Jälle see pere. Midagi seal ikka väga haiseb - kogu aeg üks ja sama pere meedias kisama,s kuidas nedi kiusatakse. Raske uskuda, et põhjust kohe üldse ei ole.
j
25. november 2014, 14:04
Ju see pere on järjekordne ohver, nii nagu oli seda nüüd Hispaanias elav Tiit Madisson! See on juba riigi viga, et lastetoetused nii madalad on!!!!
ü
üks tädi maalt/ 25. november 2014, 11:57
Olen siinkohal nõus eelkõnelejaga. Pigem on asjad tõesti sedapidi, et need pered, kus lapsi on palju palju ja raha pea, et polegi...laste armastamisest on seal asjad ikka väga kaugel! Nõuka ajal võtsid teatud organid joodikvanematelt vanemlikud õigused, nüüd on asjad arenenud nii kaugele, et hakatakse nägema, et lastel pole halb elu mitte ainult joodikute peres, vaid ka nendes peredes, kus nt elatakse äärmises vaesuses või lihtsalt ei tegeleta oma lastega. Need, kes siin halavad, et kuidas te võisite vanematelt lapsed võtta, blaa blaa blaa, teadke, et ei ole igale lapsele kodu alati parim koht siin maailmas!
f
FFW>>/ 25. november 2014, 15:10
...ning peagi arenevad asjad nii kaugele, et hakatakse nägema, et lastel pole halb elu mitte ainult vaestes peredes, vaid ka nendes peredes, kus puudub IPad 5, minimaalselt 30 000 eurot maksev auto ja võimalus reisida igal aastal vähemalt Malediividele.
l
lõviema/ 25. november 2014, 11:33
Eakohast tegevust, mitte teenindust. Vabandan vea pärast.
l
lõviema/ 25. november 2014, 11:32
Enne, kui halvustate Lastekaitset, mõelge järele. Ühestki perest, kus lastega TEGELDAKSE, armastatakse, pakutakse eakohast teenindust ning täisväärtuslikku toitu EI võeta lapsi ära! Miks inimesed üldse nii kindlad arvama, et seal peres anti lastele vanemate poolt armastust ja hoolimist??? Pakun, et mitte. Oleks see nii, siis nad ei paljuneks, vaid pühendaksid oma aja ja rahanatukese selle 1-2 lapse peale, kes peres juba kasvamas. Sorry, aga inimesed, kes puuduses elavad ja lapsi juurde sünnitavad ei ole sobilikud lapsevanemateks!
m
Maimu/ 25. november 2014, 10:58
Sellised vanemad tuleks kastreerida et ei sünnitaks neid vaevamardikaid rohkem lapsed õnnetud, riik peab neid rahva raha eest üleval pidama , hullem veel et neid nn. vanemaid ka . Kindel et neist kodus kasvades inimesi ei oleks ssaanud, loodan et äkki leiavad head kasuvanemad ja saavad inimesed.
f
FFW>>/ 25. november 2014, 15:13
Tubli! Natsi-Saksamaal oleksid selliste vaadetega tugevat karjääri teinud.
o
Ole rahulik,/ 25. november 2014, 17:37
SINU RAHA EI LÄHE SINNA SENTIGI, sest sul polegi seda.
n
närune/ 25. november 2014, 10:54
Eesti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Et vanemaid sotsiaalselt järele aidata, koormatakse peret üha uute kohtuasjadega. Inimesed pannakse võitlema oma õiguste eest, kulutades selleks vaimseid ja materiaalseid vahendeid. Nagu üks rikkur merko omanik ütles, et tema ei ole materiaalselt võimeline riigi vastu oma õigusi kaitsma, sunnitakse nüüd selleks suurpere vanemaid. Kas sellist eestit me tahtsime?
u
25. november 2014, 11:03
uskumatu..... sa oled ikka täielik ajuimpotent.

m
Mees saturnilt/ 25. november 2014, 10:50
Nii eluvõõrad kommentaarid et anna olla. Nagu oleks naiste sauna sattunud.
ka lapsevanem/ 25. november 2014, 10:46
täitsa jagan matsu, VÄIKE PIINATUD ja pekstud EMILY oli ka VÖRU lastekaitse vaateväljas, nagu nad ise kommenteerisid, aga mis sest kasu, loo finaal sai löpu pealinnas, aga algas jupp aega enne VÖRUS, jah, just ongi nii, et kui kellegi nägu ei meeldi, siis ...ongi kuulujutu tasemel, köik on omavahel sugulased ja muidu head tuttavad, kes lv-s tööl, syydi lavastatakse alati see ,kes on niigi maad ligi...ei ole neil eetikat ega suhtlusoskusi, jah, depressivsed EESTI väikelinnad ja VÖRU on yks nendest...
ka lapsevanem/ 25. november 2014, 10:46
täitsa jagan matsu, VÄIKE PIINATUD ja pekstud EMILY oli ka VÖRU lastekaitse vaateväljas, nagu nad ise kommenteerisid, aga mis sest kasu, loo finaal sai löpu pealinnas, aga algas jupp aega enne VÖRUS, jah, just ongi nii, et kui kellegi nägu ei meeldi, siis ...ongi kuulujutu tasemel, köik on omavahel sugulased ja muidu head tuttavad, kes lv-s tööl, syydi lavastatakse alati see ,kes on niigi maad ligi...ei ole neil eetikat ega suhtlusoskusi, jah, depressivsed EESTI väikelinnad ja VÖRU on yks nendest...
s
25. november 2014, 10:27
Süütutele inimestele on suutnud lastekaitsetöötajad ja sots. töötajad väga palju kurja teha. Seetõttu on minu jaoks need ametid üsna tabu .Mida tunneb üks väike inimene, mida ütleb tema süda? Selle peale need inimesed ei mõtle. Kui ei ole tegemist vägivalla ja alkoholiga, siis tuleb neid lapsi ikka teistmoodi aidata, lastekodu ei ole aitamine.
e
25. november 2014, 10:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
t
ted/ 25. november 2014, 12:11
sina ema võta oma roosad prillid eest ära ja siis sa saad ehk aru miks sind sinna komisjoni ei määratud. Muudkui jutustada aga taustast ei tea tuhkagi. See, et linnaametnikud ja kohtud vait on ja ei lasku iga ajakirjanikuga vaidlustesse ning ei hakka oma tegusi õigustama tähendab seda, et sellega nad tegelikult kaitsevad lapsi ja kuuletuvad seadustele. Mõelge natuke.
k
Kat/ 25. november 2014, 13:00
Seaduskuulekas Ted. Jääb mulje,et on olemas ka seadus mis ütleb,et kui ühel päeval töötuks ja vaeseks jääd, järgneb sellele ka lastetuks jäämine. Kuidas tundub? Emal on õigus, abituid peresid tuleb aidata mitte karistada. Muuseas, vaatasin seda videot, kus sotstöötajad last ära võtma läksid. Minu arvates ajas poiss palju asjalikumat juttu kui need seaduskuulekad kokutavad sotstöötajad
j
jänes märtsis/ 25. november 2014, 15:08
Aidata steriliseerimisega.
k
kat/ 25. november 2014, 16:10
Sa jänes maga edasi, ma tahtsin ainult mainida,et minu suureks üllatuseks Ema kustutatud kommentaar,mis soovitas raskustes peresid aidata,mitte karistada, ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. Steriliseerimine on OK ja vastab kommenteerimise reeglitele. Keegi siin vajab ise sotsabi.
k
kat/ 25. november 2014, 16:11
Sa jänes maga edasi, ma tahtsin ainult mainida,et minu suureks üllatuseks Ema kustutatud kommentaar,mis soovitas raskustes peresid aidata,mitte karistada, ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. Steriliseerimine on OK ja vastab kommenteerimise reeglitele. Keegi siin vajab ise sotsabi.
t
Tiiger/ 25. november 2014, 16:42
Hoia ja halasta! Küllap on neid püütud aidata, ag akaua sa aitad selliseid, kes oma eluga edasi minna ei oska?? Tead LÕPUKS tuleb tõesti ka ise vaeva näha. Ma kohe ei salli selliseid käsi pikkas kerjajaid, kes arvavad, et teised peavad aitama, riik peab aitama jne. EI PEA! Oma pere elatamine on igaühe enda asi ja kohustus.
s
25. november 2014, 17:05
s
See ted/ 25. november 2014, 17:49
on vist ise üks südametu ja kalk ametnikunärakas, et nii seajuttu ajab.
l
Lõpeta juba ära!/ 26. november 2014, 10:41
Oma 10 ametnikunäraka kommentaari, kummaline lugeda:) Mine ka ülikooli, õpi, saa ametnikuks...aga sinu madalalaubalisus ei küündi iial sinnani:) Sellin eüldistamine, et kõik ametnikud on pahad näitab sinu rumalust, ei muud!
v
viha/ 25. november 2014, 10:13
kogu see eesti lastekaitse jama tuleks eu kohtusse kaevata milles on kodanikud süüdi et eestis ei ole sotsasjad korras võimaldage
v
Vanaisa/ 25. november 2014, 10:13
Sellest kohtuotsusest võiks lõigukese kommentaariumisse riputada, siis saaksid tõenäoliselt paljud aru, et tegu on vanematepoolse probleemiga. Ärge süüdistage lastekaitset ilma lugu teadmata.
a
appi/ 25. november 2014, 16:01
Sünnitusmajas võetud laps ju suri lastekodus... Kodused lapsed ilusti suureks kasvatatud, nüüd hea jagada....
KAS/ 25. november 2014, 09:56
YKSKORD löpeb see lastekaitse töötajate poolt peredele suunatud rynnakud ja solvangud, jah, köike ei saa kuulujutu tasemel korda ajada...ise kabinetist välja tulemata ja telefonitsi vanemaid syydistades, ikka---vötame lapsed ära, kohe köigilt,kel alla 500 palk...mis palk, töötutelt vöetakse lapsed ära...
m
25. november 2014, 15:41

a
Ann/ 25. november 2014, 09:42
Kas seda peret on üldse proovitud aidata,või hakati kohe lapsi perest eemaladama?
m
murueit/ 25. november 2014, 09:49
Mõne inimese geneetiline struktuur ei anna aidata. Kunagi.Aga lapsed peavad ometi teada saama,kuidas tulevikus mitte samasuguseks kasvada. Vast aitab,kui kuskil ikka suunatakse ja maast-madalast sisse istutatakse,et endaga tuleb toime tulla ,lastest rääkimata.
e
25. november 2014, 10:30
elu on näidanud, et ei tule sealt lastekodustki eriti toimetulevaid kodanikke
m
Mina, viie täiskasvanud lapse ema./ 25. november 2014, 09:30
Kahju! Peale materiaalsete väärtuste vajavad lapsed eelkõige oma vanemate armastust ja kaitset. See on heaks inimeseks kujunemises väga oluline. Kui vanematel puuduvad oskused siis tuleks linna poolt neile määrata tugiisik. Lastekodus ei suuda ükski töötaja neile lastele anda emaarmastust.
L
Eesti sots hooldus e. jobukari/ 25. november 2014, 09:14
Lapsetoetus on täna 19 eurot selle suurpere jaoks. Kui need äravõetavad lapsed viiakse kasuperre, saab kasupere 191 eurot lapse pealt, seda sommat nüüd veel suurendati. Lastekodule makstakse äravõetud lapse ülalpidamiseks üle 700 euro kuus ja väikelapse puihul ligi 1200 eurot. Kus kurat on siin loogika. Kõigepealt peab laps oma kodus nälgima , et siis kasuperre saada või lastekodusse?
b
banaan,marss,ise suhu!?/ 25. november 2014, 09:54
Aga miks vanemad oma lapsi"näljutavad" ja ei lähe tööle? Kojameheks,sanitariks,koristajaks?
p
25. november 2014, 10:32
Paljulapselise pere ema ei peakski tool käima - vähemalt normaalses riigis mitte. Eesti Vabariigis on seda muidugi palju tahetud - IRW!
k
K-f/ 25. november 2014, 11:58
ega polekski probleemi kui peres oleks normaalne isa. Õnneks selliseid isasi ikka leidub aga konkreetsel juhul kahjuks selline pereisa puudub.
s
25. november 2014, 15:50
Sinu loogika järgi peaks kasuperede emad ja lastekodude kasvatajad ka tööle minema, mida imet nad neid lapsi kasvatavad.
a
Anneli/ 25. november 2014, 09:10
Loen ja loen no ma ei leia ühtegi põhjust miks lapsed tuleb vanematelt ära võtta.........Kaks aastat ja keegi ei vaevu põhjendama.Mida konkreetselt siis perele ette heidetakse?
m
Mikk/ 25. november 2014, 14:52
2 a anti aega oma elu kordaseadmiseks, st tööleminekuks. Selle asemel kogutakse üürivõlga. Ei ole normaalne , et mõlemad täisasvanud vegeteerivad lasterahadel.
t
to Mikk/ 25. november 2014, 15:53
Nad ju juba töötavad. Laste kasvatamine ongi töö. Vegeteerivad laste rahadel. Loll jutt, lasterahad ongi laste ja nende vanemae jaoks.
t
to15:53/ 25. november 2014, 17:08
Ah tõesti või, jääme siis kõik koju lapsi kasvatama
n
Normaalses/ 25. november 2014, 17:59
riigis see nii peakski olema.
mamma/ 25. november 2014, 09:08
meil sama jama, sotsiaaltöötajad hirmutavad ja represserivad ja viivad infarkti äärele...nende meelest on vaja köikidelt vähekindlustatud inimestelt lapsed ära vötta...ja enamus asju käib kuulujutu tasemel, söbrannalt -söbrannale, tegemist VÖRUGA
k
KK/ 25. november 2014, 09:07
Ei parem ärme käi tööl ja teeme lapsi nii kus suudame .. see on parem sest peame täitma maailma vasete ja nälgivate lastega kes koolis võivad rohkem kannatada oma tausta pärast :S
p
päris jõhker/ 25. november 2014, 08:44
lähed sünnitama. ja valve on ukse taga. töötu ! ahaaa ! laps kohe siia ! töötu ! last endale ei saa !
ä
25. november 2014, 09:06
l
Lolli/ 25. november 2014, 18:17
O
08:44, 25. nov 2014 le/ 25. november 2014, 10:57
Oli juhus,kus jah---valve ukse taga ja viuh sünnitusmajast lennukile,Rumeeniasse! Sest kuidas Eestisse sai, ei mäletanud isegi...
h
ha-ha. estooonia!/ 25. november 2014, 08:43
Kas riik või linn ei peaks siin abikäe andma selle asemel, et vanemaid ja nende lapsi represseerida?
Kuidas edeneb Euroopa sotsiaalharta punktide mille EV on võtnud nõuks järgida, täitmine?

k
Kühvel/ 25. november 2014, 08:27
See on lihtsalt uskumatu, et vaesemad inimesed ei saa kellegi ülbitseja arust lapsi kasvatada.
e
ei mõista/ 25. november 2014, 08:24
Ah et tekitame lastele topelt trauma? Lastele ei jää ema ega isa ja veel üks lastest peab üksi teistest eraldi olema? Meie tüüpiline lastekaitseüsteem!! Nii nagu C-komando saateski. 13 aastane poiss saadeti vaimselt haige ema juurest internaatkooli, aga 10 aastane jäeti ikkagi hullu ema mõju ja kasvatuse alla. Kas see on tõesti meie seadusetegijate silmis normaalne?
k
Kühvel/ 25. november 2014, 08:30
Eks siis lastekaitsjad peavad ju millegi eest palkkl ka saama. Palkka nad vist saavad statistika järgi, kui palju nende teenuseid vaja on läinud. Moraalsust neil vaevalt on.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee