Valimised

Artiklit parandatud ja täiendatud 25. nov. kell 13.35!

 

Tallinna Linnatranspordi AS: reklaamipindade müügitegevus toimub vastavalt seadustele (3)

Toimetas Kristin Aasma, 24. november 2014 17:32
Tallinna Linnatranspordi AS avalike suhete juht Sirje Roht Foto: MARIANNE LOORENTS
Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni aseesimees Riina Solman avaldas eelmise nädala lõpul kahtlust, kas noorte keskerakondlaste pildid Tallinna liinibussidel pole äkki kinni maksnud pealinlased oma rahakotist. Tallinna Linnatranspordi AS-ist (TLT) teatati, et reklaami tellijaks oli Keskerakonna noortekogu ja reklaamipindade müügitegevus toimub vastavalt seadustele.

"Tallinna Linnatranspordi AS kuulub Tallinna linnale, mis tähendab, et ettevõtte omanikud on linna elanikud ning ettevõte töötab elanike raha eest. Reklaamides iseennast linlaste raha eest linnale kuuluvatel bussidel, on keskerakondlased asunud taaskord linlastele sisuliselt näkku sülitama," avaldas Riina Solman seisukohta. 

Samal teemal

"Mis puudutab konkreetset kampaaniat, on selle reklaami tellijaks MTÜ Eesti Keskerakonna Noortekogu, kellega TLT-l on sõlmitud reklaampindade rentimise leping, nagu sõlmitakse iga teise koostööpartneri või kliendiga, kes soovib reklaamida kaupu, teenuseid või oma firmat. Nagu seadus ette näeb, on kõnealune reklaam TLT poolt ametlikult deklareeritud ja täies ulatuses reklaamimaksuga maksustatud ning reklaamimaks kantakse üle Maksu- ja Tolliametile vastavalt ettenähtud korrale," vastas TLT avalike suhete osakonna juhataja Sirje Roht linnavoliniku rünnakule.

"Deklareerija ja reklaamimaksu tasuja on seaduse kohaselt Tallinna Linnatranspordi AS kui ühissõidukite ja nendel asuvate reklaampindade omanik, seda kohustust ei ole seaduses pandud reklaami tellijale. TLT jaoks on tegemist reklaamilepinguga, mida ei ole alust vabastada ühestki seaduses ettenähtud maksust. Tellija ise on tellimiskirjas öelnud, et tegemist on nende noortekogu reklaamiga ja reklaamkleebised on paigaldatud 20 bussile," rääkis Roht ja lisas: "Linnavolikogu IRL-i fraktsiooni aseesimehe Riina Solmani süüdistus, nagu tegeleks Tallinna Linnatranspordi AS reklaamimaksu mitte tasudes avaliku valetamisega, on pahatahtlik."

Reklaampindade müügitegevus toimub vastavalt seda valdkonda reguleerivatele seadustele, milleks on Reklaamiseadus, Tallinna Linnavolikogu reklaamimaksu määrus nr. 44, tõstatatud kontekstis ka Riigikogu valimise seadus jt seadusandlikud aktid, kinnitas Sirje Roht.

Tema sõnul ei ole rohkem erakondi oma reklaamisooviga seni TLT poole pöördunud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee