Eesti uudised

ELU MAAL: sularaha kätte saamiseks tuleb sõita ligikaudu nelikümmend kilomeetrit (76)

Maarius Suviste, 24. november 2014 07:00
SULARAHATA: «Kui kohapeal sularaha kätte ei saa ja selleks peab kaugele Rakverre sõitma, on olukord ikka lootusetu küll,» ütleb Tudu elanik Rita. Foto: ALDO LUUD

Pärast seda, kui postkontor uksed kinni pani, saab maarahvas sularaha kätte nii: lähim pangakontor asub ligi 40 ja postipank 26 km kaugusel ning pangabuss peatub kord kuus 23 km eemal.

Just selline olukord on Lääne-Virumaal Vinni vallas Tudu alevikus. Postkontor pani oktoobri algul uksed kinni. Postipunkt on nüüd kaupluses, kus saab postiteenuseid kasutada, kuid SEB postipanka, kust sai muude teenuste seas ka sularaha välja võtta, enam ei ole.

Pangabuss ei käi, pole ka sularahaautomaati. Sestap on olukord säärane, et Tudu rahva lähim pangakontor on Rakveres, kuhu on ligi 40 kilomeetrit, lähim postipank asub Rägavere vallas Ulvi külas, kuhu on 26 kilomeetrit, lähimad Swedbanki pangabussi peatuskohad on naabermaakonnas Ida-Virumaal Tudulinnas (kord kuus kolmapäeviti), kuhu on 23 kilomeetrit, ja Avinurmes (kaks korda kuus kolmapäeviti), kuhu on 35 kilomeetrit.

Kohalikud räägivad, et kui sularaha vaja, tuleb käia ikka Rakveres, kuhu saab bussiga veidi paremini kohale, kui teiste kohtade vahet käia. "Paljudel autot ei ole. Need, kes ainult bussiliiklusest sõltuvad, ja bussiliiklus on meil nagu on, on ikka väga hädas," ütleb Sirje.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2015
Swedbanki pangabusside asemel hakkavad maapiirkondades sularaha väljastama kohalikud kauplused
16.09.2014
Riigikogu hakkab parandama sularaha kättesaadavust
11.07.2014
Panga asemel tilluke toake valla- või linnajuhi külje all
17.06.2014
ELVA RAHVAS PANGABUSSIST: kliendid peavad lageda taeva all järjekorras ootama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee