Foto: Kaader Reformierakonna valimisklipist
Margo Pajuste, arvamustoimetaja 23. november 2014 18:03
Loogiline, et peaministri büroo keeldus lubamast Ivo Rulli Taavi Rõivase kabinetti oma raamatu promoklippi filmima. Loogilisemgi veel, et kaitsevägi vastas keeldumisega Kristiina Ojulandi taotlusele tulla ka Ämari lennuväljale oma klippi üles võtma.

Peaministri bürool läks hästi, nemad said Rullile äraütlemist põhjendada sellega, et Rõivas oli "Aktuaalses kaameras" lubanud Stenbocki majas oma klippi filmida peaministrikandidaatidel. Rull pole aga valitsusjuhi kandidaat, ta isegi ei osale valimistel.

Kaitseväe keeldumisest saan samuti aru – armee ja igasugune poliitika tuleb hoida üksteisest sama kaugel kui tuli ja püssirohi.

Kurb on kogu asja juures see, et üks üleliia enesekindel poliitik on suutnud panna piinlikku olukorda nii enda büroo kui kogu kaitseväe, riskides hoolimatult nende usaldusväärsusega. Peaministri wannabe-märulikangelasena mööda Ämari lennurada jalutamist kujutanud klipp on ebasünnis ja sellele järgnenud õigustamine ebakohane. Aga millal see (või ka mõni muu) erakond enne oma vigu tunnistanud on.