Juhtkiri

Juhtkiri | Ukraina õppetunnid meile ja maailmale (7)

Õhtuleht, 23. november 2014, 17:41
Foto: GENYA SAVILOV/AFP
Ukraina tähistab oma nn Maidani revolutsiooni esimest aastapäeva väljakuulutamata sõja tingimustes. Mida on meil nende kogemusest õppida?

Mäletatavasti said protestiaktsioonid möödunud aastal Kiievi keskväljakul Maidanil alguse, kui president Viktor Janukovõtš enam-vähem ainuisikuliselt otsustas, et Ukraina lõpetab assotsiatsiooniläbirääkimised Euroopa Liiduga ja läheneb Venemaale. Järgnes kuid kestnud vastasseis demonstrantide ja valitsuse julgeolekujõudude vahel, 18.-19. veebruari veresaun, koalitsioonivahetus Ülemraadas 21.-22. veebruaril ja president Janukovõtši põgenemine Venemaale. Venemaa muide nimetab Kiievis toimunut seniajani riigipöördeks ning Ukraina seaduslikult valitud võime tavatsetakse ikka veel nimetada bandeeralasteks ja fašistideks. Järgnesid Venemaa „roheliste mehikeste" toel läbiviidud Krimmi nn referendum, Krimmi liitmine Venemaaga ja sõjaline vastasseis Ida-Ukrainas.

Teiseks peame me üheskoos NATOga leidma tõhusa vastuse venelaste nn mittekonventsionaalsele sõjapidamisele. 5. artiklist pole küünemustagi kasu, kui meie liitlased ütlevad, et nad ei saa meid aidata, sest mitte keegi pole meile sõda kuulutanud.
Kolmandaks peame toetama Ukrainat ja tagama, et rahvusvahelised organisatsioonid, kes lubanud oma abi, ka oma sõna peavad.

Neljandaks – Vene-vastased sanktsioonid töötavad ja hoolimata ülbest jutust on idanaabril nutt kurgus. Meie kohus on hoida teema üleval ja toetada uusi sanktsioone, kui Venemaa konflikti õhutamist ei lõpeta.

7 KOMMENTAARI

o
Ok 24. november 2014, 18:20
Verinekodusöda venemaa terroristidega! Kas oled nappakas sibul?
k
KIVIMEES 24. november 2014, 17:25
HAKKAKE MIINUSEID LADUMA .MA OLON 1980N +82 UKRAINAS SÕJAVÄES ,NAD NIMETASID EESTLASI ÄRAANDJATEKS ,BURSHUIDEKS ,FASHISTIDEKS ,SELLE EEST SAID MEILT PEKSA ! OLI KA TOREDAID POISSE, SAIVAD LÄBI KA KÕIGI RAHVUSTEGA!!
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee