Maailm

Kasparov kutsus Putinit peatama (1)

AFP/BNS/ÕL, 22. november 2014 07:00
Former world chess champion and political activist Garry Kasparov attends a news conference at a lawyer's office in Paris, Former world chess champion and political activist Garry Kasparov attends a news conference at a lawyer's office in Paris, October 16, 2014. The court in Lyon will re-examine on Friday a Russian extradition request for jailed Kazakh tycoon Mukhtar Ablyazov, accused of embezzling up to $6 billion from his former bank BTA. REUTERS/Philippe Wojazer (FRANCE - Tags: POLITICS CRIME LAW BUSINESS)Foto: Reuters / Scanpix
Male eksmaailmameister ja Vene opositsioonitegelane Garri Kasparov kõrvutas Vene presidendi Vladimir Putini ühe mehe diktatuuri natsiliidri Adolf Hitleri valitsemisega, hoiatades lääneriike, et Putini peatamata jätmise korral võib tegevusetuse hind tõusta.

Kasparovi sõnul ei tohiks lääne liidrid Putinile teha järeleandmisi strateegiliste edusammude nimel Iraani tuumaprogrammi, Süüria ja Iraagi relvakonfliktide asjus.

Ta kutsus lääne liidreid tunnistama Putinist lähtuvat ohtu ja näitama üles suuremat otsustavust tema režiimi survestamisel.

"Ma ei tea, mis on praegu Putinile vastu astumise hind. See võib olla kõrge, ent ajaloost on teada, et see hind aja jooksul tõuseb. Hitleri peatamise hind oli aastal 1936. aastal väiksem kui 1937. aastal. 1938. aastal oli see kõrge ja 1939. aastal oli juba hilja," rääkis Kasparov.

Samal teemal

07.11.2015
Kasparov: Putin ei ole sõjaks NATOga valmis
13.10.2015
Kasparov hoiatas Balti riike Putini eest
06.03.2015
Kasparov peab Putinit vähkkasvajaks
26.11.2014
Vladimir Putin: Venemaa ei ähvarda kedagi