Foto: Välisministeerium
Toimetas Marge Sillaots 21. november 2014 17:13
Välisminister Keit Pentus-Rosimannus arutas täna Helsingis kohtumistel Soome välisministri Erkki Tuomiojaga ja parlamendi väliskomisjoni esimehe Timo Soiniga praeguse julgeolekuolukorra üle.

"Julgeolekuolukord Euroopas on tulenevalt Venemaa agressioonist Ukrainas suuresti muutunud ning sellel on suur mõju Venemaaga ühist piiri omavatele riikidele nagu Eesti ja Soome," ütles välisminister.

Ukraina kriisi viimaseid arenguid kommenteerides ütles Pentus-Rosimannus, et Venemaa poolne relvarahust mitte kinnipidamine ja Venemaa sõjatehnika jätkuv toomine Ukraina territooriumile eskaleerib sõjalist olukorda.

"Euroopa Liit peab tähelepanelikult jälgima olukorda Ukrainas ning vajadusel ühtselt tegutsema. Ukraina peab saama taastada täieliku kontrolli oma territooriumi ja riigipiiri üle," lisas välisminister.

Välisminister avaldas heameelt Eesti ja Soome diplomaatide vahetamise programmi edukuse üle, mis on samuti näide Eesti ja Soome tõhusast koostööst.

Välisministrid kõnelesid kohtumisel ka viimastest arengutest Süürias ja Iraagis. Euroopa Liidu teemadest oli kõne all ühenduse edasine laienemine, idapartnerlus ning ühtne digiturg.