Eesti Vabaerakonna juhatuse liige Jevgeni Krištafovitš (Tiina Kõrtsini)

Eesti Vabaerakond teeb ettepaneku riigistada kõik Eesti muukeelsed koolid, et vältida nende kasutamist pantvangidena riigi ja omavalitsuste vastasseisus, ning samuti kehtestada kohustuslik eestikeelne õppe igas kooliastmes.

"Riik peab vastutama selle eest, et muukeelse kooli vilistlased oskaksid eesti keelt kõrgtasemel ja oleksid eestimeelsed. Ei saa enam leppida olukorraga, kui Tallinn ja Narva ajavad seal mingit Putini agendat ning haridusministeerium vaatab seda rahulikult pealt ja vabandab end sellega, et midagi teha ei saa, sest ta ei ole kooli omanik," ütles Eesti Vabaerakonna juhatuse liige Jevgeni Krištafovitš.

Vabaerakond soovib muuta põhikooli- ja gümnaasiumiseadust selliselt, et muukeelseid koole saaks maksumaksja raha eest pidada ainult riik ning eestikeelne aineõpetus oleks seal kohustuslik igas kooliastmes. Eesmärk on see, et juba põhikooli lõpetaja oskaks riigikeelt kõrgtasemel ja saaks valida endale meelepärase gümnaasiumi sõltumata selle õppekeelest.

"Me peame vähemusrahvuste diskrimineerivaks praegust olukorda, kus riigikeele õppekvaliteet on nii nõrk, et muukeelse põhikooli vilistlane vaevu suudab nõrga kesktaseme ehk B1 keeleeksami ära teha. Sellega jäetakse suur osa meie noortest kaasmaalastest ilma valikuvõimalustest haridus- ja tööturul ning süvendatakse segregatsiooni ja kogukondadevahelisi probleeme. Vähemusrahvustega seotud valdkonnad on riikliku tähtsusega küsimus, ja muukeelsete koolide õpetajaid ja õpilasi ei tohi kasutada pantvangidena munitsipaalvõimude ja keskvalitsuse vastasseisus," lisas Krištafovitš.

Eestis on 77 munitsipaalomandis olevat kooli, sh 2 kutsekooli kus õppetöö käib osaliselt või täielikult vene keeles.

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
miks  /   12:56, 22. nov 2014
sa Krista nii irmsasti venelasi vihkad? Ka seepärast, et nad su isa žid j.bannõiks kutsusid?
T
totu  /   08:56, 22. nov 2014
Igati asjalik ja perspektiivikas plaan,kas aga meil,rikkal riigil,raha selleks jätkub,on esimene küsimus ning teiseks tuleks riigikesel jälle tegemisi manu.Raha eraldamine ja töömahu lisandamine-selline perspektiiv võib nii mõnelgi poliitikul seedehäireid tekitada.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis