Maailm

MH17 vraki teisaldamisel leiti veel inimjäänuseid (1)

BNS, 21. november 2014 13:16
Malaisia lennufirma Malaysia Airlinesi lennu MH17 vraki teisaldamine Ida-Ukrainas 20. novembril 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Malaisia lennufirma Malaysia Airlinesi lennu MH17 vraki teisaldamine jätkus ka neljapäeval ning uurijad leidsid uusi inimjäänuseid, selgus reedel Hollandi valitsuse veebilehel avaldatud raportist.

Raporti kohaselt jätkus vraki teisaldamine plaanipäraselt.

Samal teemal

"Osad vrakist teisaldati Torezi raudteejaama ning laaditi kaubavagunitesse, mis liiguvad hiljem edasi Harkivisse. Julgeolekuolukord on jätkuvalt habras ning asjaolude lubades jätkub operatsioon [laupäeval]," öeldi dokumendis.

Lisaks said Hollandi missiooni liikmed oma valdusesse päästetööde käigus leitud inimjäänused. Need toimetatakse esialgseteks uuringuteks Harkivisse ja lennutatakse seejärel teadmata hetkel Hollandisse.

Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud lennuk tulistati alla 17. juulil. Tragöödia 298 ohvri seas oli 17 riigi kodanikke. Holland kaotas katastroofis 193 kodanikku. Seni on tuvastatud 289 hukkunu säilmed ja Hollandi välisminister Bert Koenders hoiatas eelmisel nädalal, et mõnede ohvrite säilmeid ei pruugita kunagi leida.

8. novembri seisuga pole siiani suudetud tuvastada üheksat ohvrit.

Viimased teated inimjäänuste leidmisest pärinevad 12. novembrist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee