Sünteetiline kanep.Foto: MTA
Toimetas Geidi Raud 21. november 2014 11:45
Maksu- ja tolliameti narkotalituse andmetel on Eestis hakatud sünteetilisi kannabinoide (nn spice) müüma neile teada tuntud uimastite välimust andes. Sellisel juhul ei tea keegi, mida aine sisaldab ja tarvitajatel üledoseerimise oht oluliselt suureneb.

Maksu- ja tolliamet on uurimiste käigus tabanud suures koguses ainet, mis oma välimuselt sarnaneb hašišile. Suure tõenäosusega on tegemist Eestis viimasel ajal üledoose põhjustanud sünteetilise uimastiga. Aine täpse koostise tuvastab ekspertiis.

MTA uurimisosakonna narkotalituse juhataja Urmet Tambre sõnul viitab konfiskeeritud aine välimus sellele, et seda püütakse müüa mõne teada tuntud narkootilise aine nime all.

"Kuna antud sünteetiline uimasti võib olla selle nime all müüdavast kümneid kordi tugevam, siis on tarbijate jaoks nende toime ettearvamatu ning tagajärjed võivad olla traagilised," märkis Tambre.

MTA hoiatab kõiki inimesi plastiliinile sarnase pruunikas rohelise aine eest, millel on kerge kasepuu aroom. Tegemist on väga ohtliku ainega, mille tarvitamise tagajärjed on ettearvamatud.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

kohustus 27. november 2014 21:44
Iga normaalse lapsevanema kohus on selgitada oma lapsele, et tundmatut saasta täie mõistusega inimene ei tarvita ja seda mürki ka teistele ei paku, lapsi tuleb õhutada rääkima kodus ja koolis õpetajatele sellest, kui keegi midagi üritab neile pakkuda suitsetada või süüa ilma kellegi loata.
xxx 21. november 2014 19:44
......või laste eest kellel on suguhaigused!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS