Eesti uudised

TÜ Kliinikumi Lastefond hüvitab vähekindlustatud perede lastele raviprillid 

Toimetas Kristin Aasma, 21. november 2014, 08:45
TÜ Kliinikumi silmakliiniku ülemõde Terell Pihlak (vasakul). Margus Ansu / Postimees
Alates novembrist toetab SA TÜ Kliinikumi Lastefond vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist.

TÜ Kliinikumi silmakliiniku ülemõe Terell Pihlaku sõnul võib selliste laste hulk, kelle perel pole võimalik prille majanduslikel põhjustel osta, hinnanguliselt ulatuda 20-30 lapseni aastas, kuigi konkreetne statistika või tõenduspõhine teadmine selleks hetkel puudub. Sageli on see nii just lasterohketes peredes, kus mitmed lapsed prille vajavad, edastas SA TÜK Lastefond.

Samal teemal

"On üsna tavapärane, et paljulapselistele peredele käib üle jõu mitmele lapsele täishinnaga prillide muretsemine või nende väljavahetamine, kui eelmised lähevad katki, jäävad väikseks või prillide tugevus muutub. Mõni laps võib vajada paar korda aastas muudetavaid raviprille," räägib ta, lisades, et vajalike prillide ostmine võib kohati olla üle jõu käiv isegi tavalise sissetulekuga peredele.

SA TÜK Lastefond otsustas alates novembrist toetada vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist, hüvitades nende maksumuse ühele lapsele kuni 100 euro ulatuses ühes kalendriaastas.

Lastefondi tegevjuht sõnab, et otsus toetada laste prillide soetamist tuli fondil kiirelt. "Hea nägemine on igapäevaelus toime tulemiseks äärmiselt oluline ja on kahetsusväärne, et nii paljud lapsed vajalikust abist pere majandusliku olukorra tõttu ilma jäävad. Loodame, et õigel ajal laste nägemise toetamine, aitab ära hoida suuremaid probleeme tulevikus," selgitab ta.

Prille soetatakse lastele koostöös meditsiinitehnika ettevõttega AB Medical Group Eesti ning nende soetamisel saab toetusotsuse aluseks olema arsti hinnang abivajaduse kohta.

Toetuse saamiseks tuleks pöörduda TÜ Kliinikumi silmakliiniku arsti vastuvõtule.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee