Eesti uudised

Jüri Ratas: iga kaasamata noor suurendab väljarännet 

Toimetas Marge Sillaots, 20. november 2014 14:53
Foto: Erakogu
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osales täna MTÜ Lastekaitse Liidu noortekonverentsil "Õigus olla laps: eile, täna, homme", mis on pühendatud ÜRO lapse õiguste konventsiooni 25. aastapäevale.

"Tänased noored on homsed riigijuhid, ettevõtjad ja tublid tööinimesed, kes viivad Eesti elu edasi. Seetõttu tuleb iga seaduse ning otsuse puhul lähtuda meie laste ja noorte huvidest ning arvestada nende seisukohti. Kaasamine ei tohi aga jääda ainult paberile, vaid peab olema sisuline ning eriti põhjalikult tuleb käsitleda küsimusi, kus noorteühendused jäävad riigijuhtidega eri seisukohale," rõhutas Ratas. "Tugevama õigusega noorte arvamuse ignoreerimine on lühinägelik tee."

"Iga kaasamata noor võib tulevikus otsustada, et ei soovi Eestis elada, töötada ega pere luua, sest ta ei tunne tugevat sidet oma kodumaaga. Eesti vajab iga inimest ning väljarände pidurdamiseks tuleb tegutseda kõigil rinnetel korraga. Juba Eestist lahkunud noorte tagasitoomine läbi erinevate projektide on kordades aja- ja ressursimahukam kui nende tänane kaasamine," lisas ta.

Ratase sõnul saab noorte aktiivsem kuulamine olla vaid kahesuunaline, mis tähendab, et ka noored ise peavad ühiskonna arenguga kursis olema ja aktiivselt oma arvamust avaldama. Riigikogu aseesimees tundis muret, et liiga paljud noored ei tunne huvi riigis toimuva vastu, mistõttu on nende suurem kaasamine ka kõige keerulisem väljakutse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee