Eesti uudised

Savisaar: Tallinna trammiliikluses algab uus ajastu (20)

Toimetas Kaspar Käänik, 20. november 2014 13:19
Foto: Raepress
Rekonstrueeritud trammiliinil liikluse taasavamine on oluline etapp linna trammiliikluse ja infrastruktuuri nüüdisajastamisel ja keskkonnasõbralikumaks muutmisel, ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

"Suur on ka meie ootus uute moodsate CAF Urbus trammide osas, neist esimene saabub juba vähem kui kuu aja pärast," lisas linnapea täna 4. trammiliini taasavamisel.

Samal teemal

Savisaar tõdes, et käesolev aasta on linlastele olnud seoses paratamatult igapäevast elu ja liiklemist häirinud 3. ja 4. trammiliini rekonstrueerimistöödega keeruline, ent nüüdseks on suur töö tehtud ning trammid võivad mööda uut rööbasteed sõitma hakata.

"Tänan kõiki osapooli, kes on trammiliini uuendamise projektile õla alla pannud, eelkõige Eesti riiki saastekvootide eest ostetavate trammide eest ja Keskkonnaministeeriumi olulise toetuse eest 3. ja 4. trammiliini infrastruktuuri rekonstrueerimisse läbi Euroopa Ühtekuuluvusfondi vahendite," ütles Savisaar. "Tallinna linn finantseerib uute trammide liinile toomist kokku vähemalt 14 miljoni euro ulatuses."

Tööde käigus uuendati rekonstrueeritud lõigul täielikult trammiliini rööbastee, vahetati välja trammide toitmiseks vajalik kontaktvõrk, rekonstrueeriti veoalajaamad ning uuendati trammitee all olevad kommunikatsioonid. Lisaks trammiteede rekonstrueerimisele teostati Kommunaalameti tellimusel ning Tallinna linna rahastusel Pärnu maantee ja Tondi tänava sõidutee ning ka kõnniteede taastusremont, paigaldati uus tänavavalgustus ja teostati Pärnu maantee viadukti kapitaalremont.

Uute trammide vastuvõtuks rekonstrueeriti ka Pärnu maantee trammidepoo ning trammiliini läbimurre Majaka tänavalt üle Peterburi tee.

Tallinna trammiteede rekonstrueerimise suurprojekt jätkub järgmisel aastal trammitee rekonstrueerimisega Lubja tõusul ja Majaka tänaval ning Ülemiste tagasipöörderingi rajamisega. "See võimaldab 2015. aasta suve lõpuks kõik Tallinna trammiliinid täies mahus käivitada." Lausus linnapea. "Järgmise aasta lõpuks on meil 16 uut trammi kahekümnest ning kui 2016. aasta algul saabuvad veel ka viimased neli uut trammi, teenindavad trammiliine nr 3 ja 4 täies mahus uued trammid."

Tallinna 3. ja 4 trammiliini uuendamise projekti kogumaksumus on 91 miljonit eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee