Eesti uudised

"Panen oma pea pakule nimelt selleks, et psüühikahäirega inimesed varjust välja tuua." (20)

Katrin Helend-Aaviku, 20. november 2014 07:00
HAKKAJA: Ratastoolis autist Kristiina üüris endale korteri ja saab oma eluga hakkama. Treppidest saab ta üles tänu madalatele astmetele ja sellele, et suudab vaevaliselt veel veidi omal jalal käia.Foto: ALDO LUUD

Liitpuudega noor naine räägib avameelselt ja julgelt oma elust ja probleemidest

"Varjamist ei tohiks psüühikahäire ega vaimupuude puhul olla mitte üks kriips rohkem kui iga teise puude puhul," ütleb Kristiina, kes ei häbene välja öelda, et on autist. Ta on otsustanud kapist välja tulla, räägib koolikiusamisest ja enesekriitiliselt ka sellest, kui vaevaline on tal olnud oma ägedushoogude tõttu ühiskonda sulanduda.

Töövõimereformi vastu suunatud meeleavaldusel Tallinnas Vabaduse väljakul umbes kuu aega tagasi võttis teiste hulgas teravalt sõna ratastoolis istuv väike noor naine. Ta pilk oli tõsine ja jutt konkreetne.

Noore naise nimi on Kristiina Allekõrs ja ta elab Tartus. Tal on üliharuldane sidekoenõrkust tekitav Larseni tõbi ja ka Aspergeri sündroom. Noor naine on kannatanud koolikiusamist ja näinud pikki aastaid vaeva enda raevuhoogude kontrolli alla saamisega.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.12.2014
GALERII: puudega inimeste esindajad kandideerivad IRL nimekirjas riigikokku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee