Krimi

KOHUTAV, MIS TOIMUB: Rakveres on meelemürk haiglasse viinud juba üheksa koolilast (61)

Sander Silm, 19. november 2014 20:17
Foto: Politsei
Rakvere politseijaoskond kutsus Facebookis vanemaid rääkima oma lastele narkootikumidega seotud ohtudest, kuna viimastel kuudel on Rakvere piirkonnas ohtliku meelemürgi üledoosiga haiglasse sattunud üheksa koolilast.

Politseile teadaolevalt on üledoosiga haiglasse sattunud lapsed tarvitanud nn sünteetilist "kanepit" ehk kannabinoidi. Sünteetiline kannabinoid on kanepilaadne toode, mis on peamiselt puru kujul ning mida noored üldjuhul suitsetavad isevalmistatud sigarettidena. Joobe kõrval kaasnevad aine tarbimisega ka pearinglus, tasakaaluhäired, iiveldus, oksendamine, nõrkus, ajataju või teadvuse kaotus ning selliste ilmingute korral peaks koheselt pöörduma kiirabisse.

Seetõttu palubki politsei kõigil lastevanematel rääkida nendest ohtudest oma lastele, et hoida ära uusi raskeid tervisekahjustusi.

"Soovitame jälgida lapse käitumist, ebatavalisi meelemuutusi, samuti lapse internetilehitsemise ajalugu, kuna aineid tellitakse interneti vahendusel. Kahtlust peaksid äratama ka sigarettide keeramiseks vajalikud esemed (kattepaberid, filtrid jne) või käepärastest vahenditest nt plekkpurgist valmistatud piip. Lapsevanem peaks igapäevaselt huvi tundma oma lapse käikude ja tegevuste vastu ning teadma, kus ja kellega laps aega viidab," kutsus politsei lapsevanemaid üles.

Samal teemal

20.11.2014
Ettevaatust sünteetilise kanepiga!