Galeriid

GALERII: Viis säravat Eesti sportlast said ilukaubamajalt stipendiumi (3)

Õhtuleht.ee, 19. november 2014, 16:15
Tradehouse Ilukaubamaja avalikustas täna viis Eesti noort tippsportlast, kelle vahel läheb jagamisele 20 000 eurone stipendiumifond. Foto: Stanislav Moshkov
Tradehouse Ilukaubamaja avalikustas täna viis Eesti noort tippsportlast, kelle vahel läheb jagamisele 20 000 eurone stipendiumifond. Konkursile laekunud 130 taotluse seast valiti stipendiaatideks kergejõustiklased Rasmus Mägi ja Grit Šadeiko ning vehklejad Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Katrina Lehis.

20 000 eurone stipendiumifond jaotatakse sportlaste vahel järgmiselt: Rasmus Mägile läheb 7000 eurot ja Grit Šadeikole 3000 eurot, teine 10 000 eurot jaguneb võrdselt Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Katrina Lehise vahel.

Samal teemal

Kõigi viie sportlase sõnul kulub stipendiumisumma peamiselt treeninglaagritega seotud kulutuste katmiseks.

Epeevehklemise 2013. aasta maailmameister Julia Beljajeva, tänavune MM-i pronks Erika Kirpu ja juunioride maailmameister Katrina Lehis avaldasid heameelt valituks osutumise pärast. "Olin väga õnnelik stipendiumi saamisest kuuldes, sest häid kandidaate oli väga palju. Väga hea meel, et valiti just mind!" ütles Beljajeva. „Olen mitmeid kordi erinevaid taotlusi teinud ja väga enam ei lootnudki, nii et väga meeldiv ja rõõmus tunne oli," lisas Kirpu omalt poolt. „Võistluste ja treeninglaagrite peale kulub nii palju raha ning iga summa on oluline," rõhutas Lehis.

Kergejõustiku EM-i hõbe Rasmus Mägi ütles, et Tradehouse näitab stipendiumi väljaandmisega väga head eeskuju teistele ettevõtetele. „Minu arvates on väga positiivne, et meid on siin just viis sportlast ja erinevatelt aladelt. Ja muidugi on tore olla nii uhkes ja ilusas seltskonnas – neli tüdrukut ja mina," muigas Mägi.

U23 Euroopa meister ja Eesti rekordi omanik Grit Šadeiko kinnitas, et oli meeldiv üllatus stipendiumile valitud saada: „On väga hea meel, kui minu talenti märgatakse ja tunnustatakse."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee