Riina SolmanFoto: MATTIAS TAMMET
Valimised
19. november 2014 12:51

Linnavolinik kahtleb: keskerakondlaste pildid Tallinna bussidel maksab kinni tallinlane? (9)

Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni aseesimehe Riina Solmani sõnul tekitavad nii Keskerakonna liikmete väljaütlemised kui ka nende senine praktika kahtlust, et noorte erakondlaste pildid bussidel tasub Tallinna maksumaksja.

"Keskerakonna varamust leiab rohkelt valimiseelseid JOKK-skeeme, millega rikutakse reklaamiseadust ja raisatakse maksumaksja raha. Alustades legendaarsest K-kohukesest, lõpetades sadadesse tuhandetesse ulatunud palaganiga, mis toimus eelmisel aastal ning mis maksti kinni tallinlaste taskust," ütles Riina Solman.

Ta tõi näiteks Ülemiste "transformeri", Hiiu staadioni plakatid, Edgari kohviku plakatid, mänguväljakute remondi reklaamid, Savisaare maratonireklaamid, reklaamid PBK-s, sajad erinevad avamised ning linna raha eest tehtud kontsert-lasershow. "Ainuüksi eelmiste valimiste tarbeks tehti nii palju valskusi, et enne läheb Issanda päike looja, kui selle registriga ühele poole jõuaks," ütles Solman ning lisas, et ka sel korral ei ole kahtlust, et tegu on valimisreklaamiga, aga küsimusi tekitab, kes ja kui palju reklaamide eest maksab.

"Keskerakonna noortekogu esimees väidab, et makse tasutakse Tallinna Transpordiametile. Tegelikkuses kogub reklaamimaksu Maksu- ja Tolliamet või äärmisel juhul linna ettevõtlusamet. Seega on alust arvata, et makse tasutud ei ole," ütles Solman.

"Tallinna linnatranspordi AS kuulub Tallinna linnale, mis tähendab, et ettevõtte omanikud on linna elanikud ning ettevõte töötab elanike raha eest. Reklaamides iseennast linlaste raha eest linnale kuuluvatel bussidel, on keskerakondlased asunud taaskord linlastele sisuliselt näkku sülitama," nentis Solman.

"Esitasin linnapeale ka arupärimise, et teada saada, kes ja kui palju on linnale nende reklaamide eest maksnud," ütles volinik. „Kui vastab tõele, et maksu ei tasuta, on tegemist järjekordse avaliku valetamisega."