Valimised

Vabakund toetab oma liikmete osalemist riigikogu valimistel (2)

Toimetas Kristin Aasma, 19. november 2014 08:51
Vabakund kohalike omavalitsuste valimiste aegu 20. oktoobril 2013. Paremalt teine on liidereid Gea Kangilaski.Foto: Margus Ansu / Postimees
Tartu linnaelanike ja aktivistide valimisliidu Vabakund võrgustiku osalistest on kandideerimisest riigikogu valimistel teada andnud Siim Tuisk, Silver Meikar ja Gea Kangilaski, kes kõik on otsustanud kandideerida sotsiaaldemokraatide ridades. Oma kandideerimisest pole veel teatanud võrgustikus osalevad Piraadipartei aktivistid ja Rohelise erakonna liikmed, sest läbirääkimised programmide üle alles käivad.

Vabakund toetab oma liikmete osalust poliitikas ka väljaspool kohalikku mõõdet tingimusel, et Tartu kohalikus poliitikas jätkatakse valimisliidu programmi ning võrgustikust tulevate algatuste elluviimist. Kohalikel valimistel Vabakunna esinumbrina kandideerinud Gea Kangilaski on lubanud jääda volikogus esindama valimisliitu ega liitu Tartu sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga.

Samal teemal

"Kuna riigi tasemel seisan soolise võrdõiguslikkuse ja avatuma poliitika eest, siis ei näe ma selles vastuolu selle usaldusega, mis on mul Vabakunna võrgustiku, selle toetajate ja oma valijate ees," kinnitas Tartu volikogu liige Gea Kangilaski. "Kuigi kandideerin riigikokku sotsiaaldemokraatide ridades, ei tee ma neile hinnaalandust kohalikes küsimustes ega liitu nende fraktsiooniga Tartu volikogus. See oli minu nõudmine kandideerimisläbirääkimistel sotsiaaldemokraatidega ning ma kavatsen selle juurde ka täie tõsidusega jääda."

"Kuigi sugugi mitte kõik meie liikmed ei toeta riikliku poliitika küsimustes sotsiaaldemokraatlikku, rohelist vms abstraktsemat maailmavaadet, siis Vabakunna eesmärk on kogu aeg olnud muuta poliitikat avatumaks," selgitas Vabakunna asutajaliige Siim Vatalin. "Meie liikmete osalemine riigi poliitikas annab meile rohkem võimalusi viia ellu oma osalusele ja avatusele keskenduvat Tartu kohalikku programmi, sest meie nõudmistega ollakse sunnitud arvestama laiemalt kui ainult Tartu volikokku või selle komisjonidesse jäävate vaidluste piires."

Vabakund on Tartu linnaelanike ja aktivistide valimisliit, mis sai valimistel 2399 tartlase poolt usaldatud häälega kolm kohta linnavolikogus. Vabakund on võidelnud Tartu volikogu opositsioonis aasta aega volikogu ja komisjonide töö avatumaks muutmise nimel, loonud eelnõude läbiarutamiseks varikomisjonid ning pannud käima linnarahva volikogueelsed koosolekud sisendi andmiseks Vabakunna volinikele.

Vabakunda esindavad volikogus Gea Kangilaski, Jüri-Ott Salm ja Jüri Ginter.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee