Valimised

Elo Lutsepp asub valimisvõitlusse Eesti Vabaerakonna nimekirjas  (3)

Toimetas Kristin Aasma, 19. november 2014 08:29
Elo LutseppFoto: Mati Hiis
Ajaloolane ja Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja Elo Lutsepp kandideerib Riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaal.

Lutsepa sõnul küsisid mitmed tema tuttavad pärast veebruaris avaldatud algatusele "Elamisväärne riik" alla kirjutamist, mis saab edasi, kuna algatusele järgnenud kuud ei toonud kaasa muid muutusi kui valitsuse vahetuse.

Samal teemal

"Riigierakondade nääklemine on pannud unustama Eesti ees seisvad lahendamist vajavad strateegilised ülesanded. Osalusdemokraatia võimalustele on parteid vastanud suletuse ja kartellistumisega," märkis Elo Lutsepp.

Tema kinnitusel tundis ta Eesti tulevikule mõtleva kodanikuna kohustust sekkuda poliitikasse ja liituda Eesti Vabaerakonnaga. Riigi eduka toimimise aluseks peab ta kogukonna, kohaliku omavalitsuse ja riigi tihedamat ja mõtestatumat koostööd.

"Juhtides kultuuriministeeriumi arengukava "Maa-arhitektuur ja -maastik. Uurimine ja hoidmine" eesmärkide elluviimist, näen ma sageli Eesti külaelu tegelikku olukorda ja ministeeriumide suutmatust koostööle. Meid ümbritsevat keskkonda käsitletakse peamiselt looduskaitselisest vaatevinklist, toetades vääriselupaikade säilimist, silmas pidades seejuures ohustatud looduslikke liike. Millal saadakse meil aga aru, et ka maainimeste kodud on vääriselupaigad ja inimesest maal on saanud samuti ohustatud liik?" võtab ta kokku oma mure.

Elo Lutsepp on sündinud ja kasvanud Jõgeval ning pole enda kinnitusel sidet Jõgevamaaga tänaseni katkestanud, veetes perega järjest enam vaba aega oma maakodus Jõgeva vallas Palupere külas.

Elo Lutsepa abikaasa on näitleja Ain Lutsepp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee