Eesti uudised

Mupo trahv ajas endise linnaametniku endast välja (11)

Juhan Haravee, 19. november 2014 07:00
Ettevaatamatu parkimine maja kõrval munitsipaalmurul tõi perele protsessimist terveks aastaks, trahvist rääkimata. Foto: Stanislav Moškov
"Täidavad seda linnakassat igal võimalikul moel, oma maja juurdegi ei lasta enam autot parkida," pahandab endine linnaametnik, kes püüdis munitsipaalpolitseis õigust nõuda, kuid jäi ise rumalaks.

Aasta tagasi parkis Kalle (65, nimi muudetud) elukaaslane Heili oma auto Tallinnas Mustamäe teel asuva kortermaja juures muru servale. Kuigi Kallel on selles majas korter, ei päästnud see harjumuseks saanud manööver peret sekeldustest.

Samal teemal

Muruplatsi see osa, millele Heili oma sõiduki parkis, ei kuulu sugugi kodusele korteriühistule, vaid Tallinnale. See oluline asjaolu ei jäänud valvsatele munitsipaalpolitseinikele mõistagi kahe silma vahele. Linnamurule pargitud auto omanik sai hoiatustrahvi 20 eurot.

Pensionärist Kallel kui endisel Tallinna linnavalitsuse transpordiameti kohtuvälisel menetlejal kargas hing täis. Elukaaslase eest rüütellikult võitlusesse astunud Kalle otsustas trahvi vaidlustada. Kui kirjavahetus munitsipaalpolitseiga tulemusi ei andnud, seadis ta sammud munitsipaalpolitsei ameti juhataja Raik Saarti juurde. Õigust kõrge ametnik Kallele ei andnud, kuid kohtles väärika asjalikkusega ning andis viisakalt mõista, et parem oleks trahv ära maksta.

Läinud kevade 9. aprillil pangas trahvi ära maksnud Kalle ja ta kaasa lootsid, et võivad selle piinliku juhtumi unustada, aga võta näpust! Pool aastat hiljem, 7. oktoobril sai Kalle abikaasa kohtutäiturilt täitmisteate, mille põhjal tuleb sama otsuse alusel uuesti maksta hoiatustrahv 20 eurot ning peale selle 19,16 eurot täitemenetluse alustamise eest ja 18,60 kohtutäituri põhitasu. Võlgnikul tuli sel korral tasuda 48,46 eurot, millele lisandus veel kaks eurot teenustasu.

Taas võttis Kalle jalad selga ja tormas mupo juhi juurde. See kõrge tegelane oli aga Kalle sõnul kuue kuuga justkui ümber tehtud. Ei mäletanud ta ei Kallet ega nende kevadist kohtumist ning jutt oli lühike: kui on kohtutäiturilt täitmisteade tulnud, siis ole hea mees ja maksa ära. Eelmise trahvi maksmise kohta öeldud lihtsalt, et linnakantselei arvelduskontonumbrid olid kevadel vahetamisel ning kes sel ajal maksid, said oma raha automaatselt tagasi. Nii tuligi 20eurose trahvi eest nüüd maksta 50,46 eurot.

"Lihtne, kuid kahetsusväärne lugu," võtab asja kokku mupo pressiesindaja Meeli Hunt.

Hoiatustrahv määrati 12. novembril 2013. Tallinna linnakantselei vahetas trahvide arvelduskontot ning SEB Pank sulges trahvile märgitud arve 31. jaanuaril 2014. Kalle ja ta abikaasa maksid trahvi 9. aprillil 2014. See kanti automaatselt naise kontole tagasi, kuid jäi konto omanikul märkamata.

"Õpetlik lugu selles mõttes, et kõige lihtsam on eksimuse korral kohe määratud karistustrahv ära maksta ja mitte vusserdama ning asju omal viisil ajama hakata," ütleb Meeli Hunt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee