Krimi

Naise vägistanud ja tema elukaaslase tapnud mõrvar suri vanglas (39)

BNS, 17. november 2014 18:55
Tartu vangla.Foto: Aldo Luud
Oktoobri lõpus suri Tartu vanglas mees, kes kandis pikka vangistust mitmete raskete kuritegude, sealhulgas mõrva eest.

32-aastase mehe süüdimõistmine mõrvas ja vägistamises jõustus lõplikult mullu augusti lõpus, kui riigikohus ei võtnud tema süüasja menetlusse ning sai selgeks, et tal tuleb kuni 2026. aastani trellide taga veeta.

Oktoobri lõpus sai aga raske haigus roimarist võitu ja ta suri Tartu vanglas.

Kohtueelsel uurimisel kogutud andmetel läks mees 2012. aastal ööl vastu 9. augustit külla tuttavale paarile nende Harjumaal asuvasse suvilasse. Paar ei soovinud aga temaga aega veeta ja seetõttu puhkes neil tüli.

Uurimisandmetel lõi alkoholijoobes kurjategija mehele korra rusikaga näkku ja üritas siis naist vägistada. Kui mees püüdis oma elukaaslast kaitsta, lõi kurjategija teda veel korduvalt rusikaga näkku, tekitades kannatanule eluohtlikke vigastusi. Seejärel vägistas ründaja naise. Pärast kurjategija lahkumist kutsus naine mehele kiirabi, kuid meedikutel ei õnnestunud tema elu päästa ja mees suri sama päeva hommikul haiglas.

Järgmisel ööl naasis roimar suvila juurde ja tungis majja ning vägistas naise uuesti.

Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni 2012. aasta13. augustil ja kohus võttis ta eeluurimise ajaks vahi alla.

Kohtueelse uurimise lõppedes esitas Põhja ringkonnaprokuratuur talle süüdistuse mõrvas, vägistamises, omavolilises sissetungis ja mootorsõiduki joobes juhtimises. Nimelt selgus, et mees oli mullu juunis kaks korda puruspäi autot juhtinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee