Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Magnus Pehrsson: Leidsime üles Jordaania nõrkuse (6)

Merili Luuk, Mari Luud, 17. november 2014 18:32
Magnus PehrssonFoto: MARI LUUD
Eesti jalgpallikoondise peatreener Magnus Pehrsson tõdes Õhtulehele antud videointervjuus, et kaotusemaiguga viigist San Marinoga peab õppima ning homses kohtumises Jordaaniaga on oodata vigade parandust. " Leidsime ka nende nõrkuse - nad pole väga kompaktsed ning liinide vahele jääb üsna palju ruumi," selgitas Pehrsson. 

"Mitte ainult mina ja pallurid, vaid ka poolehoidjad põevad San Marino mängu pärast. On olnud põdemist, viha - oleme tundnud kõiki emotsioone. Teisalt, me peame sellest mängust õppima. Peame oma mõtteid kontrollima ning vaatama peeglisse. Peame asju parandama ning mitte ainult platsil."

Samal teemal

Pehrsson pidi Eestisse saabudes rinda pistma muudatustega, kui viimasel hetkel lülitati koondisesse Markus Jürgenson, Sergei Mošnikov ning üllatusena 18aastane Henrik Pürg. "Meil oli algses nimistus 18 pallurit, kellest kolm mängida ei saa. Need asendasime kahega. Kuni 23-aastaste jalgpallikoondis oli juba Inglismaale sõitnud, oligi Pürg üks noorimaid mängijaid, keda kutsuda. 

Ta küll ei alusta, kuid ta on kaitseliiniks hea tagavaravariant. Samuti saab ta nii mõndagi koondiselt õppida. Loodan, et ta saab hea kogemuse. Kutsusime ka Mošnikovi, et talle mänguvõimalus anda. "

Küsimärgi all on veel ründaja Henri Anieri mängukõlbulikkus. "Anieri on võimalik viimase informatsiooni kohaselt kasutada. Mõtleme selle üle, kas seda ka teeme. On ka teisi ründajaid, kellel on targem end platsil näidata lasta."

Näiteks Frank Liivak? "On võimalus, et ta alustab algkoosseisus, kuid lõpliku koosseisu paneme paika pärast treeningut. Kindlasti saab ta mänguaega. Kuna meil on 15 mängijat + väravavahid, saavad kõik võimaluse."

Pehrsson kinnitas, et  möödunud nädalal kasutuses olnud 4-4-2 mänguskeem on kasutuses ka homses mängus. Jordaanlased mängivad 4-2-3-1 formatsiooni. "Neil on väga kogenud treener Ray Wilkins. Nad üritavad olla kontrarünnakutel hästi konkreetsed ja liiguvad palliga väga kiiresti. Leidsime ka nende nõrkuse - nad pole väga kompaktsed ning liinide vahele jääb üsna palju ruumi. Koosseisu kohta meil palju informatsiooni pole ning see on kindlasti väljakutse," sõnas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee