Federica MogheriniFoto: AFP / Scanpix
BNS 17. november 2014 17:17
Euroopa Liit teatas esmaspäeval uute Ukraina venemeelsete separatistide kandmisest musta nimekirja, kuid ei kehtestanud Moskva suhtes uusi majandussanktsioone.

Bloki välisministrid jõudsid kokkuleppele reisikeelus ja varade külmutamises Ida-Ukraina separatistide suhtes, kelle nimed avalikustatakse novembri lõpus.

Moskva suhtes uusi majandussanktsioone ei kehtestatud ning EL-i uus välispoliitika juht Federica Mogherini ütles, et karistusmeetmetega peaksid kaasnema kõnelused Moskvaga ning reformide läbiviimine Ukrainas.

"Sanktsioonid iseenesest ei ole eesmärk," rõhutas Mogherini.

Seni on EL karistanud varade külmutamise ja viisakeeluga 119 üksikisikut, kelle seas on nii Putini liitlasi ja Vene oligarhe kui ka Krimmi venemeelseid võime ja Ida-Ukraina separatiste.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

raivo 18. november 2014 07:50
kap.majanduses ruulib raha ja mingid ukraina venelastega täidetud peaaegu tühjad kaevanduspiirkonnad ei koti tegelikuses kedagi.
M 17. november 2014 21:37
Lõpuks saadi aru, et sanktsioonid mõjuvad eelkõige EL-ile endale. Iga päev kaotab EL tervelt miljard eurot vene turu kaotamise tõttu. Venemaa aga saab oma puuduva kauba mujalt.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS