Jarmo Ader.
Siim Randla 17. november 2014 07:00
Tais mootorrattaõnnetusse sattunud Jarmo Aderi ajukahjustusest taastumiseks võib minna veel aasta ja kohe, kui arstid lubavad, tuuakse ta isa sõnul Eestisse ravile.

"Kindlasti olete märganud, et viimastel päevadel on levitatud spekulatsioone ja õelaid kommentaare Jarmo õnnetuse kohta. Ma ei saa aru, kus on nende inimeste süda," kirjutas Argo Ader eile oma Facebooki lehel.

"Mul on siiralt kahju, et selliseid asju üldse mõeldakse ja avaldatakse ja see teeb haiget kogu minu perele, eriti sellisel raskel ajal, kui me oleme kaugel ära ja keskendunud ainult poja ravimisele, nii et ei ole võimalik iga päev meedia pärimistele vastata ja üha uusi spekulatsioone ümber lükata. Meie pojal oli mootorrattaõnnetus, milles ta sai tõsiseid ajukahjustusi. Kuidas see täpselt toimus, ei tea me ise ka veel täpselt, sest uurimine alles käib ning see on hoopis teistsugune riik kui Eesti ja igasugust infot on väga raske kätte saada," teatab Ader Facebooki lehel.

"Jah, poeg on nüüd haiglast väljas ja füüsiliselt enamvähem terve, sest ta on tugev poiss, aga ta vajab jätkuvalt ööpäev läbi valvet ja ravi, sest ajukahjustus on suur. Arst ütles eilsel (laupäev) ülevaatusel, et Jarmo on füüsiliselt üllatavalt hästi paranenud, aga et ajukahjustusest taastumiseks võib minna veel aasta aega," kirjutas Ader.

"Täpsemalt ei oska keegi öelda, sest organism on ju nii ettearvamatu ja igaüks paraneb erinevalt. Järgmine samm on viia Jarmo erinevate spetsialistide juurde, sest tal on mitu erinevat vigastust ja meil on vaja saada teada, kui suur ajukahjustus täpselt ikkagi on. Kohe, kui arstid lubavad, toome Jarmo Eestisse ravile, kus palume teha veel lisauuringuid ja ees ootab pikk taastusravi. Jarmo on võitleja ja me võitleme tema kõrval koos edasi."

Kodus Jarmol ravikindlustust isa sõnul pole, sest ta on olnud aasta ära, mis tähendab, et Eesti uuringute ja taastusravi eest peavad nad ise maksma.

Jarmo 3400eurose raviarve katab tõenäoliselt IF Kindlustus. Aderite perele on annetatud 20 000 eurot.

"Algul oli küll mõte, et kui annetustest midagi üle jääb, teeks fondi, aga kuna me annetusi kasutama ei pea, siis arvan, et on õigem annetused headele inimestele tagasi kanda. Nii saavad nad oma soovi järgi ise aidata kedagi.

Teen vajadusel järgmise nädala jooksul kõigile toetajatele tänuga ülekande tagasi, sest mulle on jäänud mulje, et inimesed annetasid ravi jaoks Tais, mitte Eestis. Head annetajad, ma ei unusta Teie südameheadust ja toetust," kirjutas Argo Ader.