Menusaade Su nägu kõlab tuttavalt

Lisatud TV3 video! KOMMENTEERI: kuidas Jani etteaste meeldis?!

Jan Uuspõld: Fred Astaire'i numbri õppisin ma selgeks kaks tundi enne saate algust (26)

Jaanus Kulli, 16. november 2014, 22:17
VÕIDUKAS: Jan Uuspõld Fred Astaire’ina. Martin Dremljuga
"Tõenäoliselt mängin just mina kõige rohkem nii saate produtsentide kui ka lauluõpetaja Maikeni ja tantsujuhi Villiko Kruuse närvidega, sest ma olen täiesti "vetšerom budjetj" vend," tunnistab näitleja Jan Uuspõld, et jätab saates "Su nägu kõlab tuttavalt" oma osa selgeksõppimise viimasele minutile.

"Teatris ma pole niisugune vend, aga selles saates küll. Tunnistan ausalt, et ma ei harjuta terve nädala ja mul pole selle saatega sees mingit pinget," avameelitseb Jan Uuspõld. "Isegi Fred Astaire'i numbri õppisin ma selgeks kaks tundi enne saate algust. Jah, tantsujoonis oli mul peas, aga lahti harjutasin ma selle alles paar tundi enne numbrit."

Jan tunnistab, et tema suhtumine võib saate meeskonnale päris palju peavalu põhjustada: "Kui ma oleks produtsent ja tuleb üks vend, kes enne peaproovi on vaid must auk, siis ma ei tea, mis ma teeks. Ma ei tea, kas nad paluvad jumalat, et ma viitsiks vähemalt saateajaks midagi selgeks õppida"

Kas hoolimata pinge puudumisest või siis just tänu sellele võidutses Jan Uuspõld pühapäevases TV3 menusaates "Su nägu kõlab tuttavalt", kus ta astus žürii ning televaatajate ette Ameerika tantsija, laulja ja muusiku Fred Astaire'ina looga "Puttin' On the Ritz".

Pole võidu peale mänginud

Jan tunnistab, et võit seitsmendas saates tuli talle tõelise üllatusena. "Ma pole arvestanud, et võiksin selles saates kunagi võita," pihib Jan. "Veider isegi öelda, aga ma pole kunagi ühtegi numbrit valmistanud ette mõttega, et see nüüd kindlasti võidaks. Olen alati kõiki neid saateid võtnud lõdva randmega. See ei tähenda, et ma olen teinud oma numbreid poole vinnaga, vaid pigem olen panustanud naudingule peale."

Jan pole sugugi mitte kõikidesse telešõudesse lõdva randmega suhtunud. Saates "Tantsud tähtedega", kus ta harjutas Aleksandra Žeregelja käe all, püüdis ja pingutas Jan enda hinnangul mehemoodi.

"Tantsusaates üritasin ma kõik oma tantsud lihvida maksimumini, selleni, milleks ma olen võimeline. Seal ma ikka arvestasin, et võib ka võita," mäletab Jan, "aga seekord pole ma üldse võidu peale mänginud."

Mis ikkagi oli seekordse võidu võti, ei oska ta öelda. Isegi poole sõnaga mitte. "Oleks siis selles saates mingisugusedki kriteeriumid, mille järgi hinnatakse, siis võiks vähemalt analüüsida, miks üks või teine võitis. Aga seal ju laksitakse jumala suvaliselt," muigab Jan. "Kohtunikud pole paika pannud, mida neil tuleb hinnata. Hinnatakse seda, mis on lihtsalt kõige huvitavam. Mida näen, seda laulan – on žürii sõnum. Sellest johtuvalt ei oska ma tõesti öelda, miks seekord just minu number võitis. See sai lihtsalt kõige rohkem punkte ja sellepärast ka võitis."

Tuleb valida kõige mängulisem lugu

Jan ütleb, et pooled punktid tuleb kanda näitejuht Andrus Vaariku ja lauluõpetaja Maikeni kontole. "Andrus on mulle alati hästi suureks toeks olnud juba sellega, kui ta on lihtsalt tunnis kohal. Minu puhul on ta õpetussõnadega suhteliselt kitsi. Andrus pole eriti palju näpunäiteid andnud, et tee kindlasti nii või naa, aga ta oskab eriliselt hästi innustada. Kas või kinnitada; et jah, see tuleb sul hästi välja ja see number töötab," valgustab Jan numbrite õppimise köögipoolt.

Parodeeritava artisti loomingust konkreetse loo valimisega Jani sõnul pole seni suuri raskusi olnud. "Näiteks Vesa-Matti Loiri on ju andnud välja mitu plaati väga tõsise muusikaga. Mis aga jäid kohe kõrvale, sest seda tema loomingut ei tea meil Eestis lihtsalt keegi. Ainus, mida teatakse, ongi see naerulugu ehk siis "Naerev hulgus"," räägib Jan. "Vladimir Võssotski puhul valisin ma "Utrennaja Gimnastika" sellepärast, et see oli kõige šõulikum, kus sai video pealt tema võimlemisenumbreid maha viksida ja ka huumorit oli selles laulus parasjagu.

Kõige targem on valida lugu, milles on kõige rohkem šõuelemente. Sest see on ju šõusaade ja nalja peab seal saama. Liiga eleegiliseks ei saa seal asi ju minna."

Unistab Richard Wagneri ja Ivo Linna parodeerimisest

"Tegelikult ma tahaks parodeerida Richard Wagnerit," üllatab Jan Uuspõld. "Mulle pööraselt meeldib ta muusika, aga ma saan aru, et ega teda sellesse saatesse ei tooda. Ning kes mulle veel pööraselt meeldib, on Ivo Linna. Ta on nii normaalne. Ta on nii füüsiselt kui ka mõtlemiselt nii terve inimene. Ma arvan, et sada korda tervem, kui kõik meie teised artistid kokku. Teda oleks selles mõttes päris pähkel järele teha."

Samal teemal

16. november 2014, 22:12
VAATA: kes kehastab keda järgmise nädala näosaates?!
16. november 2014, 22:11
GALERII JA VIDEOD: vaata seekordse näosaate etteasteid ning parimaid hetki!
16. november 2014, 13:46
TV3 VIDEO: vaata, mis salatrikki täna Jan näosaates teeb!
12. oktoober 2013, 07:00
Hollywoodi kuldajastu superstaar Fred Astaire: «Võtan tihti uhiuue ülikonna või kaabu ja viskan paar korda vastu seina, et jäika uudsust sellest välja saada.»

26 KOMMENTAARI

s
srtjsrtj 18. november 2014, 20:43
Uuspõld väga vilets, lausa hale, Suviste väga hea !
l
loomulikult 17. november 2014, 16:23
See, et Jan kahe tunniga selle lahti mõtestas ja ära tegi, näitab seda, kui andekas ta on ja sellest peabki teistele kirjutama, sest see on hea ja positiivne asi.
Loe kõiki (26)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee