Maailm

Lisatud TV3 "Seitsmeste uudiste" video!

Analüütikud: Putini varajane tagasilend pingestab suhteid veelgi  (42)

BNS, 16. november 2014 15:35
Vladimir PutinFoto: RIA NOVOSTI/SCANPIX
Vene presidendi Vladimir Putini varajane lahkumine maailma tööstusriikide G20 tippkohtumiselt Austraalias võib põhjustada uusi pingeid Vene-Lääne suhetes ning vägivalla eskaleerumist Ukrainas. 

Samal teemal

Putin sattus G20 kohtumisel paljude liidrite jõulise kriitika alla Ida-Ukraina venemeelsete separatistide toetamise tõttu konfliktis, mis on sel aastal nõudnud juba üle 4000 inimelu. Ühtlasi nõudsid USA president Barack Obama, Austraalia peaminister Tony Abbott ja Jaapani valitsusjuht Shinzo Abe õiglust ja õigusemõistmist Ukraina kohal allatulistatud Malaysia Airlinesi reisilennuki ohvritele.

"Kui ta (Putin) lahkub ärritatult, võib oodata Ukraina konflikti ägestumist," ütles analüütik Stanislav Belkovksi.

Putin ütles pühapäeval, et ei länud G20 ühisele töölõunale ees seisva pika tagasilennu tõttu ja palus sel teemal mitte spekuleerida. Austraalia kollane ajaleht The Courier-Mail nõudis Putinilt G20 visiidi vältel avalikku vabandust ning Kremli väitel püüdsid Lääne liidrid teha kõik, et Putinit välja süüa.

"G20 austraallastest võõrustajad üritasid Vladimir Putinit alandada igal võimalikul viisil," kirjutas venemeelne ajakiri Expert. Politoloogide väitel on Lääne liidrite üha otsekohesem kriitika Kremli poliitika ja Putini suunal ning Vene riigipea äkklahkumine tippkohtumiselt märk sellest, et kumbki pool ei suvatse enam isegi sõbralikkust teeselda.

Mõningate lääneriikide - eriti USA ning G20 võõrustajariigi Austraalia - hoiakute radikaliseerumine viib ka Vene hoiakute tugevnemiseni, sõnas Vene välis- ja kaitsepoliitika nõukogu esimees Fjodor Lukjanov Vene raadios.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee