PEAGI KOJU?: Jarmo Aderi (pildil) isa Argo on öelnud, et perekond loodab poja peagi Eestisse tuua. Selleks aga olevat vaja haigla luba. Foto: Facebook
Karoliina Vasli 15. november 2014 08:00
Argo Aderi poja Jarmo avarii Tais polnudki nii tõsine, kui esiti paistis: ta paraneb ning haiglaravile kulus 3415 eurot. Mis saab tema perekonnale heategijate annetatud rahast, on praegu veel ebaselge.

"Ta sai nädala algusest välja ja haiglaarve oli 4255 USA dollarit (3415 eurot)," öeldi Õhtulehele Phuketis asuvast haiglast, kus Jarmo ravil oli.

Haigla ei avalda tema terviseandmeid, nagu Eestiski kombeks, peale pereliikmete kellelegi teisele. Argo Ader on väitnud, et pojal on raske ajukahjustus ja talle tehti viis operatsiooni. Haiglast välja pääses ta nädala alguses.

Postimehe ajakirjanikul õnnestus rääkida samas haiglas töötava meditsiiniõe Methavee Mnaneesriga, kes Jarmo eest hoolitses. Tema sõnul oli noormehe seisund haiglast väljudes hea. Jarmo oli meditsiiniõe ütlust mööda kolm-neli päeva koomas, millest esimesed kaks veetis intensiivravis. Tal diagnoositi difuusne (Eesti Kliinilise Neurofüsioloogia Seltsi sõnaraamatu järgi "aju laiematel aladel esinev") ajukahjustus. Ajuoperatsiooniks siiski vajadust ei olnud, küll aga tehti Jarmole näiteks näopiirkonnas väiksemaid operatsioone.

"Ajukahjustus on suur."

Neljapäeval levis meedias kuuldus, et ehk ei sõitnudki Jarmo rolleriga vastu elektriposti, vaid sai viga poksiringis, kus konkurent ta haledalt läbi klobis. Kohaliku lehe Phuket News tegevtoimetaja Alasdair Forbes uuris juhtunut ja kinnitas Õhtulehele, et Jarmo sai siiski viga avariis.

"Avarii motikaga, kindlasti! Rääkisime inimesega, kes talle ratta üüris. Sõiduk sai raskelt viga ning Jarmo ja tema sõbrad on praeguseks kulud katnud," lausub Forbes. Ta ütleb, et Jarmo taastub praegu Phuketis ühe sõbra juures. Sama on kinnitanud ka Argo Ader.

Kummaline on see, et kui varem jagas Argo avalikkusele juhtunu kohta palju infot, siis viimastel päevadel on tema poolt vaikus. Viimane postitus Argo Facebooki-kontol pärineb 10. novembrist. "Tahame väga poja koju tuua. Tõsine mure on, et ajukahjustus on väga suur. Sellest on väga raske kirjutada. Homme on jälle päev, püüan siis millalgi veidi juurde kirjutada," on viimases postituses kirjas.

Õhtulehe eilse tööpäeva lõpuks uusi postitusi polnud.

Kui palju annetati?

Vahetult pärast 2. novembril juhtunud õnnetust ilmus Argo Facebooki seinale abipalve: "Praegu vajab ta parimat ravi ning võimalusel koju toomist. Kellel vähegi võimalust, siis ka kõige väiksem abi on teretulnud."

5. novembril ütles ta, et annetusi on laekunud 20 000 eurot. Hiljem väitis Argo, et kui raha jääb üle, siis rajab ta fondi nendele abivajajatele, kes lähevad välismaale ilma kindlustuseta ning kellega juhtub seal õnnetus.

Siiani pole aga päris täpselt teada, kui suure summa inimesed Jarmo heaks kokku ikkagi annetasid.

3400eurose raviarve katab tõenäoliselt IF Kindlustus. Ettevõtte pressiesindaja Rain Porss kinnitab, et praegu teada olevate asjaolude puhul pole mingit kahtlust, et firma arvet ei kataks.