Eesti uudised

Isa ja poeg kaotasid tules elu (7)

Arvo Uustalu, 15. november 2014 08:00
SÖESTUNUD SEINAD: Naabrid tõdevad, et niigi tühjenevas külas on taas üks elaniketa talu juures. Foto: Aldo Luud
"Inimesi tuli põleva maja juurde palju, aga teha polnud enam midagi," räägib Järvamaa Roosna küla elanik, kelle naabrimehed leekides elu kaotasid.

Ööl vastu eilset kella kahe ajal said päästjad teate majapõlengust Ambla vallas Roosna külas. Teataja sõnul võis majas olla kaks inimest, oht oli ka teataja majale. Päästjate kohale jõudes oli suur taluhoone lausleegis. Nad alustasid kohe suitsusukeldumisega, kuid vahetult pärast sisenemist kukkusid katusetalad sisse ja suitsusukeldumine tuli lõpetada. Majja sisenemisel sai kergelt viga üks päästjatest.

Naabrid kahel pool

Kuigi põlenud maja lähedal asub teisigi eluhooneid, märgati öise aja tõttu leeke hilja. "Minu kodu on vähem kui saja meetri kaugusel, aga sain tulekahjust teada alles siis, kui päästeautod kohale jõudsid," räägib hukkunud isa ja poja naabrimees.

Samal teemal

Läheduses asuva kortermaja elanik tõdeb samuti, et tema magamistoa aknast põlev maja paistis, kuid temagi märkas põlengut alles siis, kui külarahvas kodudest juba välja hakkas tulema. "Inimesi oli palju väljas, aga teha polnud enam midagi. Majja sisenenud päästja riskis oma eluga," ütleb ta.

Roosna elanikud räägivad, et päästjad ei saanud päris kohe majja sisse minna, sest vool oli veel välja lülitamata.

Päästjad jätkasid tule kustutamist väljast ja kell 4.36 saadi põleng kontrolli alla. Kui leegid olid maha surutud, siseneti majja ja leiti kahe mehe surnukehad. Esialgsel hinnangul oli maja põlenud kõige rohkem just selle ruumi läheduses, kus 47- ja 73aastane mees leiti. Tulekahju kustutati lõplikult pärast kella 6. Päästetöödel käisid Aravete, Koeru ja Tapa päästekomandod ning Järva-Jaani vabatahtlikud.

Samas külas elavad ühtlasi hukkunud isa ja poja sugulased. Lääne-Eesti päästekeskusest öeldi, et väidetavalt oli majas olemas isegi töökorras suitsuandur. Eile polnud veel tulekahju tekkepõhjus teada.

Põlenud saun nagu uus

Naabrite sõnul tegid isa ja poeg majas remonti ning suvel värviti üle maja voodrilauad. "Talu noorperemees oli kuldsete kätega. Oli plaanis just köögipõrand välja vahetada ja talle seda tööd pakkuda," räägib kortermajas elav naabrimees.

Naabrid meenutavad tules hukkunud mehi ainult hea sõnaga. "Kolm aastat tagasi, kui need suured rajud olid (juulis äiksetorm), siis lõi välk päise päeva ajal nende sauna. Kaheharuline välk oli, üks lõi minu maja juurde. Vanemal naabrimehel olid jalad haiged, aga küllap aitas temagi pojal sauna uuesti üles ehitada. Nüüd on see nagu uus. Ainult mehi endid ja elumaja enam pole," räägib naaber.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kristi Kaisi sõnutsi pole Järvamaal põlengus inimesi hukkunud enam kui poolteise aasta jooksul. "Kergelt viga saanud päästja tegi oma tööd edasi. Ta suunati küll haiglasse kontrolli, kuid temaga on kõik korras. Eks ta seepärast riskiski, kuna oli teada, et majas võib olla inimesi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee