Eesti uudised

Rongisõitjad hädas: suure Balti jaama ootesaal on tilluke (20)

Katrin Helend-Aaviku, 15. november 2014 08:00
SAAB AVARAMAKS: Praegune mannetu, paarikümne istekohaga Balti jaama ootesaal muutub juba järgmise aasta esimeses pooles kaks korda suuremaks.Foto: Arno Saar
Rongisõitjaile teeb meelehärmi Balti jaama imepisike ja nigel ootesaal. Elron võtab nurinat kuulda ja ehitab selle kaks korda suuremaks.

"Balti jaamas on ainult paar pisikest pinki, kuhu mahub heal juhul kolm inimest kõrvuti istuma," räägib Stina.

Samal teemal

"Mitu korda on nii olnud, et kui saangi istuma, pean üsna varsti koha loovutama endast vanemale inimesele. Ükskord oli ikka päris kohutav – mul oli raske kott ja olin siis lapseootel ka, õues oli liiga külm, et sinna istuma jääda ning sees sai ainult nurgas püsti seista, sest pingid olid hõivatud."

Ka raudteeharidusega Raivo on nördinud, et Balti jaamas pole sõitjatele korralikku ootesaali: "Tõsi, poeskäivate inimeste jalus on paar pinki WC ja kassade vahelisel alal. Kas tõesti kaubandus toob riigile palju enam sisse, et sõitjad peaksid selle nimel kannatama ja ebamugavusi taluma?"

Edelaraudtee ajal oli Balti jaamas suur ootesaal. Eesti-sisese reisirongiliikluse korraldamise üle võtnud Elron ei pidanud aga nii suurt ootesaali vajalikuks. Aastapäevad tagasi ütles nende kõne-isik, et seda kasutatakse vähe ja seetõttu ei peetud suuremat ruumi vajalikuks. Ootesaal ja piletikassad võtavad enda alla 73 ruutmeetrit. Rongiootajatele on 20–25 istekohta.

Nüüd tõdeb Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik, et ruum jätab tõesti soovida. Firma kõneisik Raili Maarja Mänd ütleb, et Balti jaama ootesaal ehitatakse umbes kaks korda praegusest suuremaks.

"Ootesaali kujunduse osas käivad läbirääkimised ning kui need asjad on kokku lepitud, saab täpsemalt öelda, palju selle uuendus aega võtab. Aga tõenäoline on, et see valmib uue aasta esimeses pooles," arvab Mänd.

Elron rendib peale Balti jaama ruume ka Tartus, Kiisal, Kohilas, Raplas, Lelles, Türil, Viljandis ja Pärnu kaubajaamas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee