Eesti uudised

Kui tahad, et sinu auto terveks jääks, ära Tallinnas Haabersti ringile sõida!

Teet Teder, 15. november 2014 08:00

26 KOMMENTAARI

d
daisi-öifrosiine/ 16. november 2014 23:24
Pole see Haabersti niiväga ohtlik midagi, ainult liikluskoormus on suur. Ning kõik need tagant sissesõidud ja küljemõlkimised ei johtu mitte ristmikust, vaid juhtide poh.uismist ja hooletusest. Sissejuhatuses mainitud daam on piltlik näide sellest, et juhilube liiga vabalt väljastatakse kellele iganes.
Samas pole ka liikluskorraldaja aru saanud, et tema saab palka selle eest, et sõitmine võimalikult lihtsaks teha. Kohe kindlasti pole tihedas liikluses võõral sõitjal võimalik hetkega mällu jätta, mida kuvatakse sellel minitahvlil kesklinnast tulles rõnga ja viie noolega.
Täiesti ajuvaba oli ka Rannamõisa tee poole ridadevahelise pidevjoone pikendamine kuni bussipeatuseni. Kui peatuses seisab buss, ei pääse ükski keslinnast tulija edasisõiduks õmber rivistuma pidevat joont ületamata. Ja tegelikult on liiklusseadust rikkuma sunnitud tänu liikluskorraldaja mõtlemisvõimetusele ka iga Õismäelt Rannamäisa tee peatusesse saabuv bussijuht.
h
honda/ 16. november 2014 10:58
Aga tõepoolest-mispärast ei võiks Haaberstis olla ringi asemel ristmik fooridega? Asi palju lihtsam, kuna seal neli mahasõitu ju ongi. Mingeid tasandeid leiutama hakata, viadukte-need läheks hirmkalliks kätte ära. Ja oodata tuleb ju nagunii praegu ka.
v
vaatlejale / 16. november 2014 10:45
Nõustun, et sõitma peab oskama. See on eluküsimus isegi. Ent õigesti kirjutada on samuti vajalik. Kui seda ei oska, ei tohiks end nii ülbelt väljendada. Ühest oskusest jääb väheseks, olgu või autojuhioskused maailma parimad.
m
Mirr/ 16. november 2014 09:04
Paljud autojuhid ei tunne liiklusmärke, eriti ringtee skeemi, mille jãrgi tuleks ringteel liigelda. Eriti keerulised on mõne jaoks kaherealised ringteed, sest paljud ei saa aru, kuidas ja millal nad võivad ringilt vãlja sõita. Tallinnas on 99% normaalsed ja viiskad autojuhid ja 1% jobusid, kes ei näita suunda, uimavad liiklused või sõidavad liiga kiiresti ja ohtlikult.
e
ehh/ 15. november 2014 19:30
Ringteed on aegunud lahedus, mis sobivad vaid väikese liikluskoormusega ristmikele.
Mis takistab sinna tavalise ristmiku rajamist, selle asemel et planeerida mingeid ulmelisi mitmetasandilisi ülesõite?
Kod. Rüütelmaa jutt on omaette teema, tooli külge sammaldunud tšinovnik elab juba ammu mingis paralleeluniversumis.
h
honda/ 15. november 2014 13:51
Mina sõidan iga päev hommikusel ja õhtusel tipptunnil läbi sealt suunaga Tabasalu-Ehitajate tee ja tagasi. Õhtune ummik on aga nii pikk, et tuleb 20, isegi rohkem minutit teosammul liikumine. Sel põhjusel olen tulnud üle Õismäe või Harku. On jah suht ohtlikke olukordi tekkinud, aga ise peab juba tähelepanelik olema ja vaatama, mis teised teevad, kes igapäevaselt ei sõida sealt.
m
Mees/ 15. november 2014 11:45
Eks ikka juhis on kõik kinni. Ise liiklen juba 3 aastat peaaegu iga päev läbi Haabersti ringi ja pole mingeid probleeme olnud. Jälgi märke ja ära hakka ise midagi uut leiutama.
o
ohtlik jah/ 15. november 2014 11:39
Ammu oleks aeg sinna foorid paigaldada. Samuti on väga ohtlikud seal ülekäigurajad. Kunagi ei tea, kas saad sealt tervelt üle või mitte.

h
hämmingus/ 15. november 2014 10:34
11 aastat sõidan igapäev sealt mitu korda läbi, selles pole midagi hirmutavat, et jätta seepärast soovitud piirkonda kolimata. Ja õnnetusi ristmikul olen näinud tõesti väga harva. Ja olen samuti naisterahvas, hakkasin kohe seda ringi kasutama kui alles load kätte olin saanud. Ärge mõelge oma elu keeruliseks!
o
Oskar/ 15. november 2014 15:01
Kas täpsustaksid, kui palju lubasid sa kätte said? Kas oli seal relva omamise luba, paadi juhtimise luba, lapsesaamise luba ja veel mingid load? Aga äkki oli ikkagi ainult autojuhi LUBA? Jõudu eesti keele õppimisel!!!
a
aga mul on lisaks/ 16. november 2014 18:48
jalgratta ja hobuveoki luba, trollijuhi luba jne.
e
erm/ 15. november 2014 10:31
Need linnad võiksid panna oma kodulehekülgedele nn. arvutimängud või virtuaaltuurid, milles oleks võimalik virtuaalselt läbida nii neid ristmikke kui mõningaid teisi. Eriti oleks see abiks esmakordselt linna sõitvatele inimestele, kes saaks ennetavalt vähemalt neid rismikke näha nö. kolmemõõtmelistena virtuaalselt autoistmelt.
k
15. november 2014 10:27
Kas need kes projekteerisid need ristmikud, on ise autojuhid? Miks riik vingub kui ise on lubanud selle hullumaja rajada!!?!?!?
v
vaatleja/ 15. november 2014 10:12
eks sa sõida tammsaares 70 kuigi lubatud tihti sa 70 seal sidad ja propleem iongi et sõidetakse ristmikud kinni aju on niivõrd pisike et arvavad saab kiiremini edasi aga tutkit viimaks ültse ei saa ma reeglina ei sõida ristmikule kui nääen et panen tee kinni siis aju hiiglased tuututavad miks sa tola ei sõida aga koolis õpitu on neil meelest läinud vist olen ka 33 aastat sõitnud autodega enne 3 aastat traktoriga
h
honda/ 15. november 2014 13:55
Sõidavad jah osad juhid ristmikud kinni. Tegelikult ei võida sellega midagi, aga tipptunnil, olles nii kaua oodanud ristmikule pääsemist, vist enam ei suudeta ette vaadata. Taga tuututajatele pole vaja tähelepanu pöörata, nad on ka närvilised. Sõita saavad ikka ainult siis kui ristmik vabaneb. Kitsaks on jäänud, sõidukeid on palju ja elurajoonid Tiskre, Tabasalu kanti laienenud.
m
Mart Palmas/ 15. november 2014 10:00
Ning juurde on pandud video pisiavariist Tartus.
v
Veider jutt/ 15. november 2014 09:58
Haabersti ringil ja Akadeemia ringil juhtuvad samuti liiklusõnnetused selle tõttu, et autojuhid eiravad punast foorituld??? Nendes kõige hullemates kohtades polegi ju foore.
g
goodspeed/ 15. november 2014 08:57
Kui sõita ei oska,ei tuleks rooli ronida. Neid äpusi terve linn täis. 70 alas 50ga normull ju
m
madis/ 15. november 2014 10:39
ja tavaliselt need kes ei oska sõta on ikka väga kallite autode roolis.
J
???/ 15. november 2014 08:49
JUST SEE JU TEHTI IDIOODIKINDLAKS!!! KUIDAS ON VÕIMALIK SEAL VEEL AVARIID TEHA ÜLDSE???

m
misasja/ 15. november 2014 08:45
ma sõidan juba 10 aastat iga päev vähemalt 2 korda sealt läbi, õnnetusi on võib-olla 1 kord poole aasta jooksul näha. iga ristmik on ohtlik, niikaua kui on rullnokki, esimest korda linnas papisid-mammisid ja end roolis meikivaid tibisid jne.
v
vanake/ 15. november 2014 10:33
ja mina sõidan juba peaaegu 38 aastat.....igapäev seal kandis,ja pole kordagi ,ei mina,ei mulle ,keegi ohtlikku olukorda tekitanud....nii oli see vene aegu,nii oli see 90-dad...ja nii on see praegu! ajudega vaja sõita....lapsukesed,aga mitte moblaga sel ajal rääkida,voi siis tilli,tussi näppida sõidu aeg!
j
ja jah/ 15. november 2014 11:53
kui iga päev sõidad, aga kõik ei sõida iga päev. Pole küll viimasel ajal sõitnud, aga varem oli nii, et kui tulid Paldiski mnt. linna poolt ja tahtsid sõita vasakule Tammsaare teele, siis liiklusmärk ringil näitas, et ainult sisemiselt ringilt, mis on ühes reas, saab Tammsaare teele. Kui aga juba seal olid, siis selgus, et on hoopis 2 rida ja pööre on ohtlik, ehk tuli pimesi sõita.
k
K2ps/ 15. november 2014 22:17
Ma pole Tallinna linna elanik aga autokooli läbisin Tallinnas. Haabersti ring on mu lemmik ring, mida läbida. Mulle tegi minu sõiduõpetaja selle väga selgeks. Mis puutub Paldiski mnt-t tulles ja Ehitajate teele sõites siis on jah nii, et märk näitab, et sisemine ring väljub. Ringil olles on eesõigus seega ei peaks olema probleem õigel ajal ümberreastuda 1 rida väljapoole. Ja kui keegi tahabki seal külge sõita siis märk reguleerib, kellel õigus. Ise kasutan seda ümberreastumise õigust alati ja mulle teevad pigem nalja need tobukesed, kes püüavad paaniliselt mul autonina maha sõita. Närvi ei tohi minna, keegi ei sõida ju teadlikult kellelegi otsa. Aga õnnetusi ikka juhtub ;)
r
15. november 2014 08:35
Ringteed on juba iseenesest ohtlikud. Tartus on neid iseäranis palju. Isegi kui neist õnnelikult läbi saad, tekitavad nad stressi.
g
ggg/ 15. november 2014 09:04
mitte ringtee ei ole ohtlik vaid sellel sõitvad inimesed on ohtlikud....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee