Repliik

Nasta Pino | Alkoholi müügipiirangud pealinnas? Miks mitte (11)

Nasta Pino, parteitu, 14. november 2014 17:07
Foto: LAURA OKS
Isadepäev oli tore ja selle kajastamine kõigis kolmes suures päevalehes väärikalt kaunis. Tubli ajakirjanduslik töö. Eks isadest, emadest ja lastest ühiskond ju koosnebki ja kõik nad väärivad tähelepanu iga päev, mitte ainult pidulikel puhkudel. Olgu eelnev väljaütlemine tasakaalustamiseks järgnevale.

Meedial on praegu kuldaeg, teemad jooksevad ise sülle. Ometi näib, et millestki tuntakse puudust, midagi peab lausa otsima. Valitsuserakondade viimase aja skandaalide taustal on tõesti raske leida põhjust, millega Keskerakonnale sisse sõita. On ju tingimata vaja – see oleks justkui mingi kõrgem korraldus – Eesti rahvale aina ja aina selgeks teha, et keskid on üks igavesti halb kooslus, et neid ei tohiks valida ja et vaadake ainult, mis Tallinnas toimub ja nii ei tohiks jätkuda. Olen ka tallinlane, aga niisama paugupealt ei oska nimetada midagi, mis Tallinnas viimastel aastatel valesti on tehtud või mille tõttu tallinlane ennast väga halvasti peaks tundma. Tasuta linnatransporti püüti kõigest väest maha laita, nüüdseks on sellest loobutud, sest linlastele see meeldib ja juba on teistes riikideski asi järeletegemist väärivaks arvatud.

Samal teemal

Kõige värskem leid on nüüd siis alkoholi müügipiirang, On tõeliselt piinlik kuulda, näha ja lugeda, kui halb see on, kui ühel päeval nädalas ei saagi meie armsas pealinnas kärakat osta. Hullem veel, väiksemaid poekesi ähvardab lausa pankrot või suisa sulgemine. Ja bensiinijaamad, kujutage ette katastroofi: autot saab tankida, autojuhti mitte. Milline kahju ettevõtlusele, turismindusele ja – pange tähele – kogu riigi majandusele. Loen 8. novembri Õhtulehest, et „pühapäevane alkoholikeeld jätab kaupmehed ja riigi ilma seitsmendikust tulust ning pettuvad napsi ostma tulnud soomlased". Õudne lugu. Loen siit välja ülestunnistuse, kui suuresti oleneb Eesti riigi tulukus joodikutest.

Usun, et siin põhjamaades tunnevad naised vähemalt ühes asjas ühtmoodi ja Soome naised kindla peale rõõmustavad, kui nende mehed mõnegi vodkareisi Tallinna vahele jätavad. Lugupeetud ajakirjanikud, lõpetage see hala ja kaasatundmise etendamine viinamüüjate raskele saatusele ja joodikute inimõigustele. Piinlik on.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee