Pilt on illustreeriv. (ALDO LUUD)

Viljandimaalt Tarvastu vallast taudistunud alalt leiti veel viis sigade Aafrika katku tõttu hukkunud metsseakorjust, taudistunud ala üheski maakonnas laienenud ei ole.

"Koos leitud viie seaga on kokku sigade Aafrika katk diagnoositud 45 metsseal. Viljandimaa metssead leiti esmaselt taudistunud alalt ja ala laienenud ei ole," ütles veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu osakonna peaspetsialist Ardo Pakkonen BNS-ile.

Veterinaar- ja toiduameti Viljandimaa veterinaarkeskus pani viiele Tarvastu vallalt leitud metsseakorjusele proovide uurimistulemuste alusel seakatku diagnoosi neljapäeval. Ameti peadirektori asetäitja Katrin Reili kinnitas diagnoosi käskkirjaga reedel.

Sigade Aafrika katk on loomataud, millele on vastuvõtlikud nii kodu- kui metssead ning millele on iseloomulik väga suur suremus. Inimestele sigade katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile.

Jaga artiklit

5 kommentaari

I
Illusioon  /   16:50, 14. nov 2014
Meie juhtivad poliitkalkunid ja ametnikud püüavad meid ikka illusioonide kütkes hoida. Sama suur lora, et sanktsioonid meid ei kahjusta.
K
Kodusiga  /   15:13, 14. nov 2014
Naiivne arusaam, et seakatk pole laienenud! Koduseapidajad ärge uskuge seda uinutavat propagandat !!! Sellest ajast, kui ausatele jahimeestele hakati sanktsioone rakendama - sh. ajujahi ja koeraga jahi keelamine ning lauskontrollid, suured trahvid iga eksimuse eest jms. ei ole enam põhjust loota heale koostööle. Näiteid vabariigist on juba mitmeid. Mida rohkem jahimehi peedistatakse , seda vähemaks jääb koostöö keskonnainspektorite ja jahindusorganisatsioonide vahel. Tagajärg on see, et katkukahtlastest sigadest enam ametnikke ei teavitata, sest milleks omale õnnetust kaela tuua.... Viljandimaal on muutunud kõige suurekmaks seakatku levitajaks hundid (neid metsas jagub - isiklik kogemus), kuid nende jahilubasid pole sellele maakonnale eraldatud MITTE ÜHTEGI!!! Ajujahi keelamine ja jahikoera metsa viimine ei mängi siin katku levitamises küll peaaegu et mitte mingit rolli, - kui, siis vaid teoreetilist. Ametnike, ja kahjuks mitte ainult Brüsseli, vaid ka Eesti omade, rumalusel ei näi piiri olevat.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis